Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #627

Amazing Spider-Man #627

Amazing Spider-Man #627

"Something Can Stop the Juggernaut?!?"

Postacie
Zapowiedź

Pajęczy zmysł alarmuje Spider-Mana przed zagrożeniem. Czyżby okazł się nim Juggernaut? Zaraz, kto? Jak? Kto będzie następny? Czy Spider-Man dowie się o tym na czas? Czy Peter Parker kiedykolwiek zaprosi Carlie Cooper na obiad?

Cytat

Jeden z policjantów stojący przy ciele Juggernauta: "Heh! Good one, kid. But if this was a hit-and-run... Who the devil was the hitter?"

Streszczenie

Spacerujący w towarzystwie Carlie Cooper, Parker w pewnym momencie zostaje dosłownie porażony niebywale intensywną reakcją swoich wyostrzonych zmysłów. Okazuje się, że za wszystko odpowiedzialne jest dziwne czerwone światło, które rozświetliło niebo nad Nowym Jorkiem. Na szczęście nie musi wymyślać kolejnej wymówki. Jego towarzyszka robi to za niego, tym samym pozwalając mu sprawdzić sytuację bez dręczenia się wyrzutami sumienia.

Już w stroju Spider-Mana bohater ma okazję przyjrzeć się dokładniej sytuacji. Szybko zauważa dziwny, pędzący ku ziemi obiekt. Na szczęście do zderzenia dochodzi w parku, nikomu nie zostaje więc wyrządzona krzywda. Wszystko to jednak staje się mało istotne, kiedy okazuje się, że w niewielkim rowie znajduje się Juggernaut. Pomimo faktu, że jest pozbawiony hełmu, zmasakrowany i nieprzytomny, nadal pozostaje przy życiu. Wspomnienia poprzednich starć z Cainem Marko przerywa Spider-Manowi pojawienie się funkcjonariuszy policji. Po tym gdy przybywają inne służby i dźwig, by zabrać ciało, Parker pojawia się na miejscu już jako fotograf. Na szczęście udaje mu się dostać nieco bliżej centrum wydarzeń, choć tylko po to, by zrobić kilka zdjęć i przysłuchać się rozmowie dwóch policjantów, którzy, podobnie jak on, nie mają pojęcia, kto był w stanie tak urządzić Juggernauta.

Jedynym rozsądnym wyjściem jest zatem zdobycie potrzebnych informacji. Następnego dnia Parkerowi udaje się dodzwonić do siedziby Doktora Strange, ale tego nie ma na miejscu. Słuchawkę podnosi więc Wong, który, jak się okazało, został poinstruowany, by oczekiwać na ten telefon. Pomimo tego polecenia nie jest w żaden sposób pomocny. Niestety Charles Xavier również znajduje się poza zasięgiem, podobnie jak inni superbohaterowie. Spider-Man jest zmuszony zbadać sprawę na własną rękę. Po udzieleniu pomocy napadniętej kobiecie, trafia na coś osobliwego. Mowa tu mianowicie o samochodzie, który stoi na jednej z bram prowadzących na Washington Square. W środku znajduje się tylko jakiś pijany mężczyzna. Po pomocy w zdjęciu pojazdu z budowli, udaje się do swojego mieszkania.

Niestety szukanie wskazówek w Internecie, podczas robienia prania, nie przynosi żadnych rezultatów. Przysłuchując się rozmowie jednego mężczyzny, przypomina sobie o spotkaniu z Carlie i jakimś cudem udaje mu się dotrzeć na miejsce. Po jakimś czasie wypływa temat Juggernauta. Jak się okazuje, przyjaciółka Petera wie, gdzie ten obecnie jest przetrzymywany.

Trudno nie domyślić się, gdzie po zachodzie słońca udaje się Spider-Man. Cały ośrodek jest chroniony przez wojsko, co jednak nie stanowi zbyt dużej przeszkody dla bohatera. Kiedy wreszcie udaje się odnaleźć Marko, ten nadal jest nieprzytomny. Dopiero słysząc głos Parkera, powoli dochodzi do siebie. Próby opisania nieznanego napastnika przerywa wybuch i pojawienie się wspomnianego przeciwnika na miejscu. Jak się okazuje, istotą, która powaliła Juggernauta, jest nowy Captain Universe.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627 Amazing Spider-Man #627

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.