Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #25

X-Force vol. 3 #25

X-Force vol. 3 #25

"Necrosha" - part six

Postacie
Zapowiedź

Selene w końcu dopięła swego i stała się Mroczną Boginią. Rozkazy X-Force jednak nadal pozostają w mocy - pytanie tylko, jak zabić boginię za pomocą pazurów i pistoletów?

Cytat

Cyclops: "The dawn hasn't come yet."

Streszczenie

Zamianę Selene w boginię boleśnie odczuli najwięksi magowie świata, tacy jak Doctor Strange, Doom czy Doctor VooDooo.

 

Necrosha. Mroczna królowa wchłania duszę wszystkich obecnych tam zmartwychwstałych. Na rozkaz, Blink teleportuje się jeszcze do Utopii, gdzie X-Men Cyclopsa wciąż walczą, i wraca do swej pani z resztą ożywionych mutantów. Kukułki zdają z tego raport swojemu liderowi i przekazują ważną wiadomość - X-Force wciąż żyją.

 

Drużyna tymczasem przygotowuje się do walki malując się na biało. James tłumaczy, iż niegdyś jego przodkowie nazywali ten rytuał tańcem duchów. Mogli wtedy rozmawiać ze zmarłymi, mieli z nimi specjalną więź, a ich dusze były chronione. Co najważniejsze, mogli zabijać złe duchy.

 

Podczas gdy krąg Selene rozmawia o śmierci i wynagrodzeniu, X-Force wkracza w wojennych barwach. Rozpoczyna się walka. Senyaka oplata Logana swymi biczami, lecz wtedy X-23 odcina mu rękę. Po tym Wolverine pozbawia go jeszcze głowy. Teleportującą się Blink łapie teleportujący się Vanisher, a pojawiający się jakby znikąd Archangel mocno ją rani. Mortis próbuje złapać Wolfsbane, lecz ta robi unik i wyklucza siostrę Dazzler z gry swymi pazurami. Teraz to Wither czai się na Rahne, ale Elixir nie pozwala mu zaatakować. Mężczyźni mają ze sobą niewyrównane rachunki odnośnie Laurie i łapią się w śmiertelnym uścisku. Niszcząca moc Kevina, nawet w połączeniu z mocą wampira, którą uzyskał od Selene, nie jest w stanie przezwyciężyć zabójczej siły tkwiącej w Joshu. Wither obraca się w proch.

 

James tymczasem odnajduje swojego zmartwychwstałego brata, który jest w posiadaniu rytualnego sztyletu. Apacze zaczynają walczyć, jednak Warpath szybko zakłada Johnny'emu chwyt i łamie mu kark, wiedząc, że robi ukochanemu bratu wielką przysługę.

 

Śmierć indianiana odczuwa Selene, która urosła do naprawdę wielkich rozmiarów. Blink ucieka gdzieś z Mortis, a ich pani postanawia uporać się w końcu z X-Force. Nie może jednak posiąść ich dusz, a to dzięki wojennym barwom. Musi więc pokonać ich fizycznie. Pomimo starań wszystkich członków grupy, walka z ogromną boginią nie jest łatwa. Na szczęście w odpowiedniej chwili pojawia się Warpath, który zatapia sztylet zabrany bratu głęboko w pierś Selene. Ta umiera wówczas wraz z potężnym wybuchem energii. Wszyscy fortunnie przeżyli, a pojawiający się jeszcze duch Thunderbirda ogłasza koniec walki.

 

W posiadłości Angela w Colorado Wolverine zdaje raport Cyclopsowi. Część zmartwychwstałych mutantów, którzy szturmowali Utopię, uciekła jeszcze przed zabraniem przez Blink. Domino i Vanisher są aktualnie gdzieś w Brazylii, ale wciąż pozostają członkami X-Force. Warpath, Elixir i Wolfsbane postanowili jednak odejść. Również X-23 wylatuje, gdyż Logan tak chce. Scott stwierdza, że X-Force wciąż są mu potrzebni.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25 X-Force vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.