Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #11

New Mutants vol. 3 #11

New Mutants vol. 3 #11

"Hel's Valkyrie"

Postacie
Zapowiedź

W czasie walki X-Men z Avengers Osborna Hela odbarzyła Dani Moonstar mocami walkirii. A teraz, gdy trwa oblężenie Asgardu, ktoś taki będzie potrzebny, by zająć się zmarłymi. ale dokąd Dani ma zabrać poległych?

Cytat

Moonstar: "Who's in charge here?"
Tyr: "I am Tyr of battles. I will lead the fallen on the Helmarch."
Moonstar: "No, you're not in charge. Who's in charge here?"
Tyr: "...you are?"
Moonstar: "Glad you understand."

Streszczenie

Klub Inferno, Las Vegas. Goszczący w luksusowym apartamencie New Mutants wybierają się do kasyna. Moonstar mówi im, że dołączy do nich później, ponieważ najpierw musi porozmawiać z ich gospodynią, która okazuje im specjalne względy. Po wyjściu reszty drużyny Dani udaje się na górę budynku do siedziby Heli i od razu przechodzi do sedna sprawy pytając się, czego ona od niej w żąda w zamian za danie jej mocy Walkirii na jeden dzień. [Dark Avengers #8, Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus] Bogini chce, aby Moonstar przyprowadziła do jej królestwa poległych w oblężeniu Asgardu, które właśnie trwa. Dani pyta, co się stanie, jeżeli się na to nie zgodzi i przyprowadzi ze sobą resztę X-Men, aby zaakcentować wagę swoich słów. Hela stwierdza, że w starciu z nią mutanci mogliby się stać rasą całkowicie wymarłą, a poza tym, kobieta nie może złamać kontraktu, który podpisała, ponieważ wtedy zmieniłaby się przeszłość i Moonstar walczyłaby z Aresem bez mocy Walkirii i z pewnością by zginęła. Dani rozumie, że nie ma wyjścia i zgadza się. Bogini zmienia ją w swoją wysłanniczkę, przywołuje jej Brightwinda do pomocy, otwiera portal do Oklahomy i ostrzega ją, że trwające oblężenie będzie ją kusiło, aby wziąć udział w walce, ale jej obowiązkiem jest opieka nad poległymi.

Asgard, Oklahoma. Moonstar szybko znajduje poległych zebranych przez Tyra, którzy modlili się o przewodnika. Dani już chce ich zabrać ze sobą, ale wtedy pojawiają się inne Walkirie i proponują jej wspólną walkę z wrogami Asgardu. Moonstar ulega ich namowom i wyrusza z nimi, mówiąc Tyrowi, że skoro już są martwi, to nic im więcej nie może się stać, a ona spróbuje uratować przed śmiercią innych. Walkirie atakują myśliwce H.A.M.M.E.R., ale w przeciwieństwie do nich Dani nie może dobyć miecza. Musi więc improwizować i chwyta jedną z lecących w jej kierunku rakiet i rzuca nią w samolot, niszcząc go. Tymczasem na ziemi pozbawieni ochrony zmarli zostają zaatakowani przez Disy. Tyr staje do walki w obronie towarzyszy, ale demony ignorują go i rzucają się na innych. Moonstar z góry zauważa, co się dzieje, i wraca do tych, którymi się miała opiekować. Tyr opowiada jej, że ma do czynienia z upadłymi Walkiriami, które zostały przeklęte za nieposłuszeństwo i pożywianie się zmarłymi Asgardczykami. Wojownik dodaje, że jego miecz jest bezużyteczni przeciwko Disom, ale Moonstar dobywa swojego, którego Hela jej dała właśnie na taką ewentualność. Dani szybko niszczy dwie przeciwniczki, zmuszając pozostałe do odejścia. Tyr mówi ją, że ci, do których Disy zdążyły się dobrać, są na zawsze straceni, ponieważ ich esencja została zniszczona, ale pociesza ją, ponieważ wielu zdołała uratować. Moonstar mówi mu, że demony zignorowały go, ponieważ on jeszcze nie jest martwy, więc nie powinien iść z nią, zwłaszcza że jest bogiem wojny, a Asgard teraz potrzebuje kogoś takiego. Tyr wraca do walki z najeźdźcami, a Dani zabiera zmarłych do Hel.

Klub Inferno, Las Vegas. Moonstar ma pretensje do Heli, że nie ostrzegła jej przed Disami. Asgardianka odpowiada, że samo ich wspomnienie może je przywołać, więc wolała nie ryzykować. Poza tym Dani była uzbrojona do walki z demonami i jeżeli zostałaby przy zmarłych tak, jak to powinna była zrobić, nie straciłaby żadnego z nich. Hela mówi, że jeżeli następnym razem Moonstar ją zawiedzie, to zostanie ukarana, a teraz ma ją zostawić. Dani wychodzi z siedziby bogini i odbiera telefon od Sama, który pyta, czy chce dołączyć do reszty New Mutants przy ruletce. Kobieta odpowiada, że nie, ponieważ woli nie przynosić im pecha.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11 New Mutants vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.