Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #84

Dark Wolverine #84

Dark Wolverine #84

"Godlike" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Daken ujrzał wizje życia, który mógł wieść, a także wszystkie istnienia, które może zniszczyć. Jakiego dokona wyboru? Czy stanie się siłą na rzecz dobra, czy może wręcz przeciwnie?

Cytat

Hawkeye: "You talk big. You act big. But it's all an act, and everyone knows it. Everyone but you. You're a joke, Daken. You're nothing. No one will ever follow you. Or respect you."

Streszczenie

Wiedziony impulsem, Daken wraca do Asgardu, gdzie trafia na regularną bitwę między wspomaganymi przez Hawkeye'a oddziałami H.A.M.M.E.R. a nordyckimi bogami. Łucznik chce zarządzić odwrót, jednak Wolverine nie zgadza się z tą decyzją, co podkreśla pocałunkiem. Namiętny całus z jakiegoś powodu nie przekonuje Lestera, okazuje się jednak, że jedyna droga ucieczki została odcięta przez Asgardczyków. Nagle Daken zauważa wejście do systemu kanalizacyjnego Asgardu i dochodzi do wniosku, że jedna osoba zdążyłaby się tam dostać i uciec. Zaniechuje jednak, stwierdzając, że nie może zostać uznany za tchórza, zamiast tego prowadzi więc rannych i przemęczonych agentów do jeszcze jednego, rozpaczliwego ataku, a gdy udaje im się otworzyć drogę ucieczki, osłania ich odwrót.

Gdy Daken dociera do oddziału, Hawkeye próbuje przekonać agentów, że muszą się ukryć do czasu przybycia posiłków. Syn Logana stwierdza więc, że być może wszyscy o nich zapomnieli, a żadne posiłki nie przybędą, i pyta, kto wtedy będzie im przewodził. Lester odpiera, że nie ma ochoty na jego gierki, i powtarza, że oddział musi odpocząć. Wolverine ogłasza więc, że ich desperacka akcja była dla Asów zaskoczeniem i że teraz, gdy bogowie się ich boją, mają najlepszą okazję, żeby zaatakować i stać się legendami. To jednak nie przekonuje Hawkeye'a, który każe mutantowi iść do diabła. Ten brak respektu wścieka Dakena, który w szale zaczyna atakować własnych ludzi. W tym momencie zjawia się jednak Iron Patriot, oświadczając, że posiłki nie przybędą, bo wszyscy włączyli się do walki. Następnie, zapewniając, że muszą wytrzymać jeszcze odrobinę dłużej, prowadzi agentów do zwycięstwa, zostawiając Wolverine'a samego. W tym momencie przed mutantem pojawiają się Norny, stwierdzając, że nikt mu nie zaufa, bo nikt nie wie, kim on jest – może udawać bohatera, ale nie jest nim z natury. Wobec tego Daken pyta wieszczki, czy powinien był pozwolić im wszystkim na śmierć, one jednak odpowiadają tylko, że ta decyzja należy do niego. Wolverine zaczyna więc wspominać swoje pełne cierpień życie, gdy jedynymi szczęśliwymi chwilami były te, podczas których to on zadawał cierpienie innym, po czym stwierdza, że tylko na to zasłużyli. W następnej chwili zjawia się z powrotem na polu bitwy między wspomaganymi przez Hawkeye'a oddziałami H.A.M.M.E.R. a nordyckimi bogami. Tym razem jednak nie zamierza się przyłączać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84 Dark Wolverine #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.