Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #46

Wolverine: Origins #46

Wolverine: Origins #46

"Reckoning" - Prologue

Postacie
Zapowiedź

Ostateczne starcie z Romulusem zbliża się coraz bardziej, Logan postanawia więc zamknąć rozdział swojego życia naznaczony jedną z jego największych tragedii - śmiercią Mariko Yashidy. A pomoże mu w tym Nightcrawler.

Cytat

Wolverine: "All the women I've ever loved have been taken from me. And I've been powerless to stop it. I didn't want it to happen again. That's why I killed her."

Streszczenie

Logan otwiera paczkę pełną listów. Jego listów wysłanych do Mariko. Otwiera je i zaczyna czytać, stwierdza jednak, że sam nie będzie mógł sobie z tym poradzić. Dlatego dzwoni do Kurta.

Jakiś czas później Wolverine i Nightcrawler spotykają się na dachu restauracji Cliff House w San Francisco. Logan ujawnia, że musi coś wyznać, a gdy Kurt odpiera, że nie jest już księdzem, stwierdza, że jest czymś lepszym – przyjacielem. Następnie pyta Wagnera, czy pamięta on Mariko Yashidę. Kanadyjczyk wspomina, jak podczas ich pierwszego spotkania uratował ją z walącego się domu podczas trzęsienia ziemi [Uncanny X-Men #118 – przyp. S_O] i jak wkrótce potem zakochali się w sobie. Gdy X-Men wrócili do Ameryki, Logan utrzymywał z ukochaną kontakt listowny, jednak po jakimś czasie kobieta przestała odpowiadać, a wkrótce potem jego listy zaczęły wracać, nieotwarte. Okazało się, że Mariko została zmuszona do poślubienia jednego z kryminalistów, z którymi jej ojciec, Shingen, prowadził interesy. Obaj jednak wkrótce zginęli z rąk Wolverine'a i jego sprzymierzeńców [miniseria Wolverine #1-4 – przyp. S_O]. Mariko postanowiła oczyścić honor jej klanu, ale chciała to zrobić na własnych warunkach, dlatego nie zgodziła się na ślub z Loganem. Kurt stara się pocieszyć przyjaciela, ale on stwierdza, że kobieta chciała rozwiązać ten problem po swojemu, a nie jego metodami – a to mu się nie spodobało. Właśnie dlatego ją wtedy opuścił – z samolubności. Z tego samego powodu wrócił do Japonii lata później. I z tego samego powodu w końcu ją zabił.

Gdy Kurt w końcu otrząsa się po tej informacji, pyta, czy właśnie z tego chciał się zwierzyć, i postanawia wysłuchać opowieści przyjaciela do końca. Logan wyjaśnia więc, że Mariko przez lata próbowała odciąć się od Yakuzy, jednocześnie nie chciała jednak wszczynać wojny z gangiem, a legalne działania nie przynosiły rezultatów. W końcu jednak pojawiło się rozwiązanie w postaci Matsuo Tsurayaby. Zaoferował on pomoc Hand, a Mariko była gotowa się na to zgodzić, by móc wrócić do ukochanego. Matsuo chciał jednak otrzymać w ofierze palec Mariko – według Logana miała to być zemsta za to, że niegdyś Wolverine odciął mu dłoń. Gdy jednak kobieta zdecydowała się to uczynić okazało się, że rytualne ostrze, którego miała użyć, było zatrute. Na jej prośbę Wolverine zaniósł ją do kaplicy, gdzie skrócił jej męki [Wolverine vol. 2 #57 – przyp. S_O].

Logan wyjaśnia, że zrobił to sam, bo nie mógł znieść myśli, że kolejna jego miłość umiera z jego powodu. Kurt próbuje go pocieszyć stwierdzając, że okazał kobiecie łaskę, skoro i tak miała umrzeć z powodu trucizny [Kościół Rzymskokatolicki popiera eutanazję, dobrze pamiętam? – przyp. S_O], Wolverine odpiera jednak, że mógł próbować ją uratować, ale chciał, żeby ich miłość pozostała wieczna. Kurt sugeruje, że w chwili śmierci Mariko mogła myśleć o tym samym, Logan informuje go więc, że w tamtej chwili w jej oczach widział, że nie chciała umierać. Wtedy Wagner stwierdza, że może po prostu postanowiła umrzeć na własnych warunkach i właśnie to mu się nie spodobało. Wolverine postanawia odejść, jednak Kurt nie zamierza mu na to pozwolić – przynajmniej nie bez pożegnania. Ściska przyjaciela i życzy mu powodzenia.

Jakiś czas później. Wolverine informuje swojego rozmówcę, że czas działać, i pyta go, czy jest gotowy. Daken odpiera, że od upadku Osborna ma mnóstwo wolnego czasu.

[Uwaga: Ciąg dalszy tej historii nastąpi w Dark Wolverine #85 - BB]

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46 Wolverine: Origins #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.