Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #522

Uncanny X-Men #522

Uncanny X-Men #522

"Nation X" - part 8

Postacie
Zapowiedź

ONA wraca.

Cytat

Kitty: "Am I really home?"

Streszczenie

Kitty przemierza Wszechświat wewnątrz gigantycznego pocisku. Umila sobie czas, opowiadając bajkę o sobie samej.

W tym samym czasie Magneto wspomina pierwszy i jedyny raz, gdy widział ów gigantyczny pocisk – był wtedy w kosmosie razem z High Evolutionarym. Wyndham odkrył, że obiekt przybył z Ziemi i że fazuje, za co odpowiedzialny jest mutant znajdujący się wewnątrz. Magnus domyślił się, o kim mowa, postanowił jednak pozostawić sprawę samej sobie i dalej pracował nad odtworzeniem genu X. Zapamiętał jednak wyjątkowe wrażenie, jakie pozostawiały metale w ciele Kitty i śledził jej lot.

Do obserwujących Magneto Scotta i Emmy przybywa Angel, który informuje ich, że kosmiczny pocisk z Kitty w środku zawrócił i zmierza w ich stronę. Cyclops domyśla się, że to sprawka Magnusa i każe Emmie wezwać Nightcrawlera. Gdy ten się pojawia, prosi go o przeniesienie do laboratorium X-Clubu, pozostawiając Emmę na szczycie wzgórza, by miała oko na Erica.

Gdy Cyclops zjawia się przed naukowcami, zostaje poinformowany, że obiekt zbliża się z prędkością bliską prędkości światła i że przybędzie na Ziemię następnego dnia. Scott uspokaja zebranych i wyjaśnia, że to efekt działań Magneto. Stwierdza jednak, że widok gigantycznego pocisku zbliżającego się do Ziemi może wywołać panikę, dlatego każe im wymyślić jakiś sposób oszukania satelitów. Chce też, żeby odnaleźli Cecilię Reyes.

Cyke łączy się następnie z Fantomexem i drużyną Wolverine'a, informuje ich, że nastąpiła mała zmiana planów, i każe natychmiast przybyć na Utopię – Kitty wraca.

Jakiś czas później X-Club prezentuje Scottowi urządzenie do oszukiwania satelitów, do którego podłączone są Stepford Cuckoos i Danger. Razem z Jeffriesem tłumaczą, że Kukułki ukrywają prawdę tak, jakby to robiły z ludzkim umysłem, Danger tłumaczy to na język maszynowy, a maszyna, czyli zmodyfikowana antena Cerebro, wysyła odpowiedni sygnał w danym kierunku.

Na szczycie Mount Tamalpais Emma przyznaje przed Magnusem, że Scott czuje się trochę zazdrosny o to, jak łatwo Mistrzowi Magnetyzmu udaje się władać ludźmi. W tym momencie przybywa Cyclops z doktor Reyes i resztą X-Men. Podczas gdy Cecilia bierze się za Erica, Frost oznajmia, że czuje jedynie determinację Magneto, która przyćmiła wszelkie inne uczucia, a nawet jego osobowość. Dodaje, że jest też w stanie wyłapać myśl o domu, o własnym miejscu, do którego można wrócić.

Reed Richards łączy się z Doctorem Nemesisem, informując, że żadna technologia nie jest w stanie oszukać jego satelitów, i pyta, co się dzieje. Nemesis wyjaśnia więc, że gigantyczny pocisk, w którym znajduje się Kitty Pryde, wraca na Ziemię. Fantastic zgaduje, że X-Men postanowili ukryć to, by nie doprowadzać do paniki, radzi jednak, żeby na przyszłość prosili o pomoc, zamiast wszystko próbować robić samemu.

Nocą na zboczach Mount Tamalpais rozpalone zostają ogniska. Gdy kosmiczny pocisk jest już widoczny, Magneto otwiera oczy i używając swoich mocy wyciąga Kitty z jej metalowego więzienia. Dziewczyna, nie mogąc uwierzyć w to, że wróciła do domu, opada na ziemię. Magnus mówi jej coś w jidysz, po czym mdleje. Colossus pędzi przywitać się z ukochaną, gdy jednak próbuje ją uścisnąć, okazuje się, że Kitty nadal jest niematerialna i nie może nic na to poradzić.

Później tej nocy. Podczas gdy Kitty znajduje się w specjalnej komorze uniemożliwiającej jej odfazowanie w siną dal, a Magneto leży podłączony do urządzeń podtrzymujących życie, na wyspie życie toczy się dalej. Namor pokazuje Emmie budowane miasto Atlantydów, przyjaciele bawią się, rozmawiają czy powstrzymują przestępstwa w pobliskim San Francisco. Jedynie Scott rozmyśla w samotności. Nie na długo jednak, gdyż wkrótce przybywa do niego Emma i obejmuje go.


"The End Of The World And Everything After"

Postacie:
* Daruxus Dax i inni kosmici

Pewnego dnia na planecie gdzieś we Wszechświecie wszystkie media powtarzają tę samą wiadomość – niezidentyfikowany obiekt zmierza w ich stronę i za pięć lat zderzy się z ich światem, całkowicie go niszcząc. Początkowo na całej planecie wybuchła panika, a wraz z nią – zamieszki. Daruxus Dax, jeden z mieszkańców, również dał się porwać szaleństwu i okradł sklep, by zapić się na umór. Pijanego zaczął zaczepiać jakiś chłopak, Dax więc powalił go potężnym ciosem. Zbyt potężnym, bowiem dzieciak upadł na ziemię i leżał bez ruchu w kałuży krwi. Stojąc nad ciałem, kosmita zauważył dwóch patrzących w jego stronę funkcjonariuszy policji, ci jednak, podobnie jak wszyscy inni mieszkańcy, byli zbyt zrezygnowani, by cokolwiek robić.

Po jakimś czasie wszystko wróciło, mniej więcej, do normy, a kosmici – do swoich zajęć. Władze zaczęły wydawać racje żywnościowe, wśród których zawsze znajdowała się puszka owoców. A że Daruxus za nimi nie przepadał, zawsze zostawiał je pod drzwiami swojego sąsiada.

Czas mijał. Najbogatsi mieszkańcy opuścili planetę na gigantycznych statkach kosmicznych, zostawiając resztę na śmierć. Co jakiś czas niektórzy znowu wszczynali zamieszki. Ojciec Daxa zmarł ze starości na długo przed końcem świata. Wszędzie zaczęły pojawiać się kulty religijne, głoszące potrzebę pokuty i nawrócenia.

Gdy nadszedł ostatni dzień, Daruxus postanowił, zamiast ukrywać się w jednym z bunkrów, wyjść na zewnątrz i zobaczyć to ciało niebieskie, które sprowadzi na nich zgubę. W tłumie spotyka swojego sąsiada, pod którego drzwiami zawsze zostawiał owoce. Spytany wyjaśnia, że po prostu nie chciał, żeby się zmarnowały. Sąsiad pyta, czemu nigdy się nie przywitał, Dax zmieszany odpiera więc, że nigdy nie było na to czasu. Sąsiad dziękuje za to, że był dla niego miły i gdy kosmiczny obiekt – gigantyczny pocisk, w którym niegdyś była uwięziona Kitty Pryde – ma uderzyć planetę, dwójka całuje się. Pocisk jednak bezpiecznie przenika przez ich świat, zostawiając kosmitów w niezręcznej ciszy [a że nie wiem, jak odróżnić płcie u tych dziwolągów nie mam pojęcia, jak niezręcznej – przyp. S_O].

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522 Uncanny X-Men #522

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.