Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men » Dark X-Men #5

Dark X-Men #5

Dark X-Men #5

"Journey To The Center Of The Goblin" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ostateczne starcie między Natem Grayem a Dark X-Men rozegra się w umyśle Normana Osborna. Czy "zreformowanym" łotrom uda się pokonać potężnego mutanta i nie doprowadzić przy tym swojego szefa do szaleństwa?

Streszczenie

Wnętrze umysłu Normana Osborna. Komnata Zielonego Goblina.
Green Goblin wskakuje na swoją lotnię i atakuje Dark X-Men. Gdy sytuacja nieco się uspokaja, Dark Beast próbuje dojść do porozumienia z drugą osobowością Normana. Goblin wykorzystuję okazję, by uciec.

Tymczasem między Normem a Natem nadal trwa walka. Ten drugi informuje, co się właśnie stało – Goblin jest wolny i próbuje przejąć panowanie nad ciałem Osborna. Gdy ludzie zobaczą jego prawdziwe oblicze, Mroczne Rządy się skończą. W tej chwili przewagę nad Grey'em zdobywa Norman.

X-Men udają się w pościg za Goblinem, chcąc uniemożliwić mu zapanowaniem nad ciałem Osborna. Przestępcy udaje się dostać w miejsce, które wydaje się być centralą mózgu Norma. Przez pomieszczenie przechodzi długi korytarz, a do ścian przymocowane są monitory, ukazujące wspomnienia Osborna – chwile radości, smutku, panowania… Goblin, spoglądając na ekran, gdzie ojciec bije młodego Normana, spuszcza głowę i zwraca się w kierunku mutantów oznajmiając, że zawsze im zazdrościł. Dalej drążąc temat, podchodzi do Mystique i podcina jej gardło pazurami – wszystko okazało się podstępem. Raven udaje się uleczyć za pomocą swych zmiennokształtnych zdolności i X-Men ponownie udają się w pościg za Goblinem.

Docierają do miejsca, gdzie zielony przestępca może przejąć władzę nad ciałem. W tej samej chwili złoczyńca bez trudu obezwładnia X-Men, tłumacząc, że Norman dał mu pełną kontrolę, aby ratować siebie.

Pod wpływem wybuchu wszyscy przenoszą się do miejsca walki Normana z X-Manem. Mimic i Omega zabierają całą moc Nathanowi – zostaje pokonany. Norman staje oko w oko z Goblinem. O dziwo, mężczyźni nie walczą, tylko się żegnają i każdy odchodzi w swoją stronę. Osborn wygania wszystkich z wnętrza jego umysłu.

X-Men budzą się na grupie martwych telepatów. Victoria Hand daje im zaproszenia od Iron Patriota na lekkie tortury Nathana.

Gdzie indziej. X-Men na czele z Normanem zbierają się wokół Nathana, po czym zamykają go w Komorze Omega.

Autor: Damiano

Galeria numeru

Dark X-Men #5 Dark X-Men #5 Dark X-Men #5 Dark X-Men #5 Dark X-Men #5 Dark X-Men #5 Dark X-Men #5 Dark X-Men #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.