Avalon » Serie komiksowe » Nation X » Nation X #4

Nation X #4

Postacie
Zapowiedź

Namor nigdy nie przyjmował rozkazów od nikogo, czemu więc teraz słucha Cyclopsa? Skąd Emma Frost bierze wszytkie te ciuchy od Jimmy'ego Choo? I do rozwiązania jakiej tajemnicy został na Utopię wezwany Doop?

Cytat

Loa do Warpatha "We have come for ice cream and if we  have to embarrass a backup dancer for the Village People to do it, well … batter up."

Streszczenie

Cyclopsa prosi Logana o pomoc przy wykryciu przestępstwa. Wolverine dopytuje się, o co dokładnie chodzi, bo inaczej nie będzie w stanie mu pomóc. Przywódca mutantów informuje go, że to nie jemu będzie pomagać. Śledztwo poprowadzi Doop. Inni mutanci nie są tym zachwyceni. Detektyw nie jest ani mutantem, ani nie należał do X-Men. Nie powinien ich przesłuchiwać. Przez następne 3 dni stwór przesłuchiwał mieszkańców wyspy. Ciężko jednak jest nazwać przesłuchaniem dopytywanie się Icemana o nową falę kina niezależnego we Francji, czy zmuszanie Magneto do tańca. Logan chce mu pomóc, ale nie wie jak. Doop odpiera, że na razie to nie możliwe. Nie było na razie żadnego przestępstwa, ale niedługo ten stan się zmieni. Nagle na detektywa rzuca się z nożem Cannonball, ale powstrzymuje go Wolverine. Następnie Gambit rzuca w niego kartami, ale Doop unika ich po czym ucieka wraz z Loganem. Następnego dnia Cannonball przyznaje się, że zawsze chciał kogoś zabić i nie chodzi tylko o Doopa. Gambit stwierdza, że jest przestępca i zagrożeniem dla społeczeństwa, a Magneto przyznaje, że tylko udaje swoje nawrócenie. Na koniec dnia detektyw i Wolverine podsumowują śledztwo. Nagle Logan wysuwa pazury i rzuca się na stwora. Okazuje się, że to był tyko sen. Doop budzi się w swoim mieszkaniu, a po chwili ponętna blondynka w bieliźnie przynosi mu śniadanie. [wg korekty Loganowi, jak i blondynie, po prostu śnił się Doop - Dunton].

"The Bad Seeds"

Scenariusz: Roberto Aguirre-Sacasa
Rysunki: Harvey Tolibo

Postacie:
*    Emma Frost
*    Stepford Cuckoos, Namor, Cyclopsa, Strom, Indra, Loa, Match, Dr. Nemesis, Martha Johansson,

Emma ma sen na jawie o Namorze. Z zadumy wyrywa ją Cyclops, który chce jej pełnego zaangażowania na naradzie. Omawiają właśnie pomysły Namora na wzmocnienie dna Asteroidy. Po spotkaniu Scott chce porozmawiać z Emmą. Domyśla się, że przeszkadza jej brak luksusów, do jakich przywykła, i nudzi ją bawienie się w logistykę - to może ją frustrować. Musi się jednak pozbierać, ponieważ za jej plecami Cuckoos nieźle rozrabiają. Frost znajduje dziewczyny na plaży i od razu zaczyna je strofować. Wie o tym, że męczą strasznymi wizjami z horrorów innych mieszkańców wyspy. Dziewczyny przyznają, że się nudzą. Kiedy miały moc Phoenix, nie było tak źle, ale teraz są jak każdy inny mutant. A Irma wymyka się nocami do miasta i wypożycza filmy. Emma rozumie je. Sama się nudzi i fantazjuje na temat filmu "Clash Of the Titans", ale muszą się wziąć w garść. Mają przestać straszyć innych i zająć się czymś pożytecznym. Będą spędzać więcej czasu z Cerebrą oraz wezmą udział w przyjmowaniu nowych mieszkańców wyspy. Dodatkowo, aby umilić im czas, opowiada im o czynności, której poświęciła się na Genoshy. To nauczanie. Kilka dni później dziewczyny zaczynają nauczanie innych dzieci czytania i pisania.

"Ice Cream Alamo"
Scenariusz: Ivan Brandon
Rysunki: Rael Lyra

Postacie:
*    Warpath, Rockslide, Loa, Match
*    Wolverine, Cyclops

Na Utopi jednym z najtrudniejszych zadań jest zapewnienie zaopatrzenia dla całej wyspy. Aby dzieci miały co jeść, trzeba upewnić się, że nikt nie będzie podkradał jedzenia. Dziś w nocy wartę pełni Warpath. O trzeciej w nocy z nudów wyobraża sobie, że asteroida znów lata po orbicie ziemskiej, a on obmyśla każdą możliwą zasadzkę na wroga. Gdzie indzie Rockslide, Loa i Match są głodni i kombinują, jak wykraść jedzenie. Nie wiedzą, jak się dostać do magazynu, więc Loa robi dziurę w ścianie i stwierdza, że czas na improwizację. Warpath budzi się ze snu. Myślał, że hałas, który go obudził, to jego chrapanie, ale to było za głośne. Wyczuwa czyjąś obecność. Po chwili nakrywa dzieciaki w magazynie. Pozwala im uciekać, jeśli chcą, w tedy będzie więcej zabawy. Loa nie zamierza ustąpić, więc rozpoczyna się walka. Indianin unika płomieni Matcha, łapie chłopaka za głowę i zamyka go w piekarniku. Na pomoc przyjacielowi rzuca się Rockslide, ale noże jego przeciwnika szybko odcinają mu głowę. Ostatnia złodziejka nie daje się jednak pokonać tak łatwo. Warpath przykłada jej nóż do szyi, ale ona kładzie mu rękę na klatce piersiowej. Jest pat. James zgadza się, by Loa wzięła upragnione lody, a głowa Santo zauważa, że przez całą walkę ich przeciwnik coś przeżuwał. On też podkrada żarcie.

"The King & Queens Of Utopia"

Scenariusz: Joe Caramagna
Rysunki: Niko Henrichon

Postacie:
*    Storm, Namor
*    Charles Xavier, Emma Frost, Angel, Wolverine, Cyclops, Hellion, Trance, Nightcrawler, Magik, Beast, Pixie, Colossus, Rogue, Gambit,
*    Captain America, Human Torch, Mr. Fantastic, Black Bolt, Iron Man, Dr. Strange, Black Panther – w retrospekcjach

Ororo co jakiś czas przylatuje na Utopię. Cyclops polega na jej doświadczeniu jako władcy. Mutanci mają problem z coraz mniejszymi racjami żywności i wszyscy liczą, że ona pomoże im rozwiązać ten problem. Ona jednak nie do końca wytrzymuje presję. Kiedy wszyscy wokół się kłócą, ona ma dość i wzbija się w powietrze. Z jednego z dachów woła ją Namor. Oboje przyszli tu, aby przewietrzyć umysł. Atlantyda widzi, jak zła sytuacja tu panuje. Dlatego postanowił odejść. Ororo powinna go zrozumieć. Jest królem swojego ludu, jego władza pod wodą jest absolutna. Walczył u boku największych herosów i zasiadał w najważniejszych radach. Teraz siedzi na wyspie, którą czeka zagłada, i dostaje rozkazy od dowódcy, który sobie nie radzi. Nie ma zamiaru tonąć na tym statku. Chce skończyć do oceanu, ale Storm wzywa trąbę powietrzną i wciąga go z powrotem. Ona też dokonała poświęceń. To miejsce jest szare i jałowe. Mogłaby wrócić do Wakandy i cieszyć się ze swojej pozycji królowej. Ale zostaje, ponieważ jej ludzie jej tu potrzebują. Musi zrobić wszystko co w jej mocy, aby jej gatunek przetrwał. Oboje pochodzą z rodzin królewskich, ale to nie czyni nikogo wielkim. Historia jest pełna morderców i szaleńców z takich rodzin. Na wielkość trzeba zasłużyć swoimi czynami. W tej chwili historia wymaga, aby rozwiązali problem żywności dla tej wyspy i musza temu podołać. Namor zastanawia się chwilę, po czym skacze do wody. Po chwili wraca na ląd z ciałem ogromnego potwora morskiego. Logan jest gotowy aby poćwiartować mięso na jedzenie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4 Nation X #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.