Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #20

Incredible Hulk vol. 3 #20

Incredible Hulk vol. 3 #20

"The Dogs Of War" - part 7

Postacie
Cytat

Banner w podświadomości: "It's finally happened, Bruce. The thing you were afraid of all these years. You've let your true personality show... A new Face revealed. You've let loose the devil on the world. Do you remember how to pray?"

Streszczenie

W umyśle Bruce'a Bannera rozgrywają się dantejskie sceny. Przeróżne wersje Hulków, wreszcie niczym nie skrępowane, pragną jedynie wydostać się na zewnątrz. Bruce słyszy jedynie, że jest słaby jak nigdy, że zawsze był słabym, nieudolnym człowiekiem. Małym chłopcem, skorupą, która prędzej czy później musiała pęknąć. Po tych słowach, Professor wybucha pełnią agresji i złości w laboratorium generała Rykera. Całemu zdarzeniu przygląda się zarówno Ryker, pragnący w zaciszu przeanalizować dostępne dane, jak i zaniepokojony Ross.

W międzyczasie na zewnątrz do tajnego kompleksu podchodzą odziały S.H.I.E.L.D. pod dowództwem pułkownika Nicka Fury'ego. Strefa 51 okazuje się jednak o wiele lepiej przygotowana na wizytę nieprzyjaznych żołnierzy. Fury i jego ludzie zostają natychmiast zauważeni przez radary i gdy już Johnson, poplecznik i zaufany Rykera, miał poinformować o tym fakcie swojego przełożonego, do akcji wkroczył Ross. Zniszczył radio i ani myślał zawiadamiać swojego konkurenta.

Nagle chłopcy Fury'ego uderzyli na placówkę z całą mocą swoich wielkich spluw. Ryker w tym czasie próbował przeciągnąć na swoją stronę Benjamina, gdy zrozumiał, że sprawy nabrały nieciekawego obrotu. Pierwsza myśl, jaka mu się nasunęła po usłyszeniu eksplozji, to "Banner!"

Jednak to nie był Bruce - jeszcze nie. Ross rozkazał wyłączenie wszystkich zabezpieczeń i uwolnienie Professora. Przez mikrofon wykrzyczał do swojego zielonego sprzymierzeńca, że ma on natychmiast powstać. Widząc, że nie przynosi to pożądanego skutku, zwymyślał Bannera od najgorszych. Tego typu motywacja mogła spowodować tylko jeden efekt - Hulk przełamał kajdany i odzyskał wolność. W tej samej chwili nadbiegł Fury i uwolniony już Samson. Cała trójka postanowiła połączyć siły w celu odszukania Rykera. Ten nie miał zamiaru się ukrywać i zjawił się w laboratorium z Fluxem!

Wściekły Samson nie mógł uwierzyć, jak Ryker przekabacił biednego Benny'ego. Niestety złowieszczy generał w pełni kontrolował Fluxa i nakazał zlikwidowanie intruza z zielonymi włosami. Po jednym ciosie Samson nie stanowił już żadnego zagrożenia. Wtedy do walki włączył się Professor, starający się przemówić do rozsądku Benny'ego. Nic to jednak nie dało, co było sprawką uprzedniej indoktrynacji ze strony Rykera.

Widząc, co się święci, Fury nakazał wycofanie się swoim ludziom. W innym miejscu Ross, z małą pomocą Samsona, przedostał się do tajemniczej kuli, największego sekretu Rykera. Ku zdziwieniu obu okazało się, ze w środku znajduje się potwornie zdeformowana żona Rykera - Lucy Ryker!

W laboratorium Professor zmaga się z Fluxem, którym steruje Ryker. Jest tak zaaferowany tym, co się stało, że odmawia nawet rozmowy z wiszącym na linii prezydentem. Nagle całą bitwę przerywa Ross, który na telebimie nakazuje zaprzestania walk. Robi to w obecności żony Rykera. Lucy chce się dowiedzieć, czy była przez cały czas okłamywana. Czy to prawda, że jej mąż prowadził eksperymenty na biednych ludziach, aby uleczyć jej raka.

Gdzieś w tle Professor rozprawił się ostatecznie z Fluxem, który załamany przybrał ludzką postać. Z kolei Ryker będący, wydawałoby się, w potrzasku, zbiegł wszystkim. Okazało się, że jego żona była chora na raka i umierała. On, pragnąc ją ratować, poddał ją promieniowaniu gamma, aby mogła dłużej żyć. Jednak ubocznym skutkiem okazały się być potworne deformacje ciała. Dlatego potrzebował Bannera i jego wiedzy, jak kontrolować przemiany w potwora. Teraz jednak Rykera już nie ma i nikt się od niego niczego nie dowie.

Ku zdziwieniu wszystkich Ross oznajmia, że niezależnie od tego, co właśnie zaszło, Banner musi odpowiedzieć za wszystkie swoje zbrodnie. Fury i Samson nie mogą uwierzyć, że Ross jest tak niewdzięczny. Jednak kolejna wolta Rossa przyprawia zebranych o jeszcze większe zdziwienie. Nagle stary znajomy twierdzi, że nie zna Samsona, nie wie skąd pochodzi, gdzie mieszka, ani dokąd zmierza. Aluzja jest nad wyraz zrozumiała. Także Professor dostaje kilka minut na zniknięcie, nim Ross podejmie potrzebne kroki w celu odnalezienia zbiega.

Jakiś czas później. Banner, już w samotności, słyszy wewnętrzny głos. Wszystkie wersje Hulków zostały spuszczone ze smyczy. Nawet te, które nie wiedzą, co to znaczy być wolnym. Słaby człowieczek nie jest w stanie nad nimi zapanować i jego głos jest ledwo słyszalny. Jednak najgorsze jest to, że uwolnił prawdziwego diabła, najgorszego z najgorszych, Devil Hulka. Pora zacząć się modlić...

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.