Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 3 » Incredible Hulk vol. 3 #17

Incredible Hulk vol. 3 #17

Incredible Hulk vol. 3 #17

"The Dogs Of War" - part 4

Postacie
Cytat

Flux: "I ain't even a man... I'm a freak... Freak! FREAK!"

Streszczenie

W jednym z barów siedzi mężczyzna, do którego nieudolnie stara się przymilić jedna z lokalnych dziewczyn. Sytuacja z sekundy na sekundę robi się coraz dziwniejsza, aż w końcu ów mężczyzna wybucha gniewem i przekształca się w ogromnego, zielonego i zdeformowanego potwora. Wybiega natychmiast na zewnątrz i ile sił w nogach biegnie, byle dalej od feralnego miejsca.

W międzyczasie gdzieś na pustkowiu, na bagnach, Professor oddaje się rozważaniom. Wciąż zastanawia się, kim jest? Czy gdzieś pod tą zieloną skorupą znajduje się Bruce Banner? A może od samego początku wszystko było jednym wielkim kłamstwem? Być może Betty od zawsze widziała, że to nie z Brucem ma do czynienia? Jak można o czymkolwiek myśleć, gdy nie wiadomo, kto teraz myśli? To po prostu kolejna imaginacja.

Gdzieś w siłowni szeregowy Benjamin Tibbets, czyli niefortunny mężczyzna z baru, wyładowuje swoją złość na worku treningowym. Oskarża siebie samego, że jest wyłącznie odrażającym dziwadłem. Wnet pojawia się generał Ryker i oznajmia szeregowemu, że Bruce Banner, osoba odpowiedzialna za jego obecny stan, został właśnie odnaleziony. Misja jest prosta. Benjamin ma udać się na bagna w centralnej Florydzie, odnaleźć Bannera i zmusić go, aby odpowiedział za wszystkie swoje niegodziwe uczynki. Aby jego podwładny poczuł się pewniej, oznajmia mu, że sam prezydent życzy mu powodzenia. Przytacza także zmanipulowane fakty, z których wynika, że Banner powiązany jest z grupami terrorystycznymi operującymi w Iraku i stojącymi za licznymi zamachami na obywateli amerykańskich.

Tymczasem w domu Samsona. Angela postanawia przeprosić Leonarda za słowa wypowiedziane wcześniej. Pragnie ona jedynie dobra dla umęczonego Bruce'a i zdaje sobie sprawę, że Samson zrobił, co tylko mógł.

Bagna. Szeregowy Benjamin ląduje na spadochronie w miejscu przeznaczenia i niemal wpada na Professora, który wydaje się zmieszany obecnością pojedynczego i w dodatku nieuzbrojonego żołnierza. Jednak fałszywy osąd szybko mija, gdy Benjamin przemienia się w potężnego przeciwnika, niejakiego Fluxa, i z wiarą w swoje umiejętności naciera na zaskoczonego Professora. Pierwszy cios należy do niego, jednak Banner ani myśli pozwolić mu na więcej. Częstuje swojego rywala gigantyczną skałą, która jednak nie robi na szeregowym wrażenia. Po chwili obaj lądują w wodzie, gdzie walka staje się jeszcze bardziej zacięta i intensywna. Banner umiejętnie odczytuje powód obecności żołnierza i zarzeka się, że nie miał nic wspólnego z obecnym stanem szeregowego. Wykrzykuje, że wszystko to chore machlojki Rykera i to on jest winien całemu złu. Jednak zdesperowany i wyraźnie słabnący Flux nie chce dać wiary temu, co usłyszał. Ostatecznie wraca do ludzkiej postaci i po jednym z ciosów Professora odlatuje na kilka metrów. Już na spokojnie chłopak wydaje się rozumieć Bannera. Przytacza historię, gdy na jego oddział została zrzucona bomba powodująca rozliczne mutacje. Professor uważa to za kolejny test Rykera, nawet teraz, i zmieniając się w ludzką postać prosi, aby mówić do niego Bruce. Postanawia także za wszelką cenę pomóc śmiertelnie wystraszonemu żołnierzowi.

Autor: Buck10

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.