Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Enemy » Ultimate Comics Enemy #3

Ultimate Comics Enemy #3

Postacie
Zapowiedź

Bohaterowie Ultimate Marvela próbują odnaleźć ich wspólnego wroga, zanim on/ona/ono zaatakuje ponownie.

Cytat

Danvers: "How'd you even break in here? We're on full lockdown."
Fury: "Seriously... you didn't hear? I'm the man."

Streszczenie

Triskelion. Dyrektor Carol Danvers otrzymuje raport o atakach od swoich ludzi. Dowiaduje się, że wszystkie rozegrały się prawie jednocześnie, Reed Richards zginął z całą swoją rodziną, zniszczonych zostało siedem placówek Roxxonu i Budynek Baxtera, ale nikt nie ruszył S.H.I.E.L.D., Ultimates ani siedzib Stark Industries. Carol chce rozmawiać z Tonym, ale agent mówi jej, że on i jego drużyna wykonują misję poza Ziemią. Danvers każe ściągnąć ekspertów, aby dowiedzieć się, kim są stwory odpowiedzialne za ataki, jednak większość z nich pracowała dla Roxxonu i jest w tej chwili nieosiągalna. Carol ogłasza, że od tej pory S.H.I.E.L.D. jest w stanie wojny z nieznanym wrogiem i każe się przygotować na wypadek kolejnych ataków, a sama idzie do toalety. Tam znajduje ją Nick Fury, który w tylko sobie znany sposób dostał się do Triskelionu, mówi, że ktoś próbował go dzisiaj zabić, i pyta się, czy Danvers jest za to odpowiedzialna. Carol mówi, że to nie ona za tym stoi i zaczyna się bić z Nickiem. Ten stwierdza, że w takim razie dopuściła do tych ataków, a jej praca polega na tym, żeby takie rzeczy się nie działy. Nagle przerywa im agentka, która powiadamia ich o kolejnym incydencie, tym razem w Queens. Fury mówi, że z pewnością chodzi o dom Parkerów, więc Danvers każe przygotować oddział do interwencji.

Queens. Iceman w ostatniej chwili zauważa przez okno stwora, rzuca w niego lodową włócznią i otacza cały dom bryłą lodu, ratując go przed zniszczeniem w wybuchu. Gwen wyprowadza May przez tylne wyjście, mówiąc jej, że muszą uciekać, a Bobby sobie poradzi z zagrożeniem. Kiedy atak ustaje, Drake wydostaje się na zewnątrz i stawia czoła stworowi. Ten powala go na ziemię, ale zanim może zrobić coś więcej, Icemanowi udaje się go zamrozić. Bobby każe przechodniom wezwać policję i zaczyna się przyglądać napastnikowi, zastanawiając się, skąd się wziął. Stworowi udaje się wydostać z bryły i uderzyć Drake'a, ale z pomocą przychodzi Ben Grimm, który ląduje na obcym. Ten w odpowiedzi strzela do niego i posyła go kilka domów dalej, po czym zaczyna walczyć ze Spider-Manem, Human Torchem i Sue Storm, która zamyka go w bańce pola siłowego. Bobby mówi Peterowi, że May i Gwen zdołały uciec, po czym ich uwaga koncentruje się na stworze, który przypomina im tego, który próbował zabić Fury'ego, ale jest zupełnie inny niż to, co zniszczyło Budynek Baxtera. Sue mówi, że wydzielają podobną energię, więc istnieje związek pomiędzy nimi, i pyta się go, kim jest, a kiedy on nie odpowiada, podnosi go w bańce i rzuca nim o ziemię. Wtedy pojawia się Carol Danvers z oddziałem agentów S.H.I.E.L.D. i dowiedziawszy się, co się stało, mówi, że schwytany stwór to jak do tej pory ich największy postęp w ustaleniu, o co w tym wszystkim chodzi. Nagle wszyscy zwracają uwagę na Bena, którego pancerz rozpada się, a z wnętrza jego ciała wydobywa się jasne światło.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3 Ultimate Comics Enemy #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.