Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #8

Ultimate Comics Spider-Man #8

Ultimate Comics Spider-Man #8

"Crossroad" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man i jego przyjaciele są świadkami narodzin nowego bohatera, który ma stać się ważną osobą w Ultimate Marvelu.

Cytat

Human Torch: "Why do we go to school?"
Spider-Man: "Because with great power..."
Human Torch: "If you don't know, just don't answer."

Streszczenie

Podwórze za domem Jonesów, Queens. Human Torch opowiada Rickowi, jak Fantastyczna Czwórka spotkała jednego z Watcherów w bazie Projektu Pegasus i jak po wybraniu kogoś na nowego przywódcę ludzkości i obdarowaniu go mocą, kosmita zniknął [Ultimate Origins #5]. Johnny mówi, że teraz już wie, iż tą osobą był Rick. Kiedy Storm opisuje wygląd Watchera, Jones rozumie, że to prawda, i jest wściekły, ponieważ nie chce być super-bohaterem i zbawcą ludzi. Trójka młodych herosów mówi mu, że każdy z nich musiał przejść przez to samo, zanim odkryli, co powinni zrobić, i oferują swoją pomoc. Human Torch proponuje, aby sprawdzić, co Rick jeszcze potrafi oprócz teleportacji, a potem zrobić mu kostium i wymyśleć pseudonim. Jonesa to nie interesuje i mówi, że chce zobaczyć miejsce, gdzie znajdował się Watcher. Johnny odpowiada, że baza Projektu Pegasus znajduje się w Wyoming, i powtarza, że kosmity już tam nie ma. Rick go nie słucha i zaczyna się teleportować. Spider-Man każe pozostałym go złapać i chwilę później czterej chłopcy znajdują się przed wejściem do tajnej placówki. Widząc, że drzwi zostały zniszczone, wchodzą do środka i po drodze mijają ciała agentów S.H.I.E.L.D. W końcu znajdują odpowiedzialne za to wszystko Serpent Squad, które zaatakowały bazę w celu odzyskania Wężowej Korony, i dochodzi do walki. Human Torch, próbując trafić Death Adder płomieniami, mówi, że walczył z nimi, kiedy pierwszy raz tu był [Ultimate Power #1]. Spider-Man owija siecią Asp, a Iceman, zmagając się z Anacondą, stwierdza, że przeciwniczka bardzo mu się podoba. Black Mamba rzuca się na Ricka, który odruchowo emituje wiązką energii z ręki i wyrzuca zaskoczoną kobietę poza bazę. Princess Python uderza Jonesa i rzuca nim o ścianę, ale Spider-Man ratuje chłopaka oślepiając i unieruchamiając napastniczkę siecią. Anaconda łapie Icemana rozciągniętymi ramionami, a Bobby w odpowiedzi wytwarza bryłę lodu i zrzuca jej na głowę. Death Adder chwyta ogonem Petera, Johnny próbuje mu pomóc, ale jego płomienie bardziej mu przeszkadzają, więc sam się uwalnia i rzuca kobietą w Anacondę i Asp, nokautując je. Death Adder krzyczy, że nie pozwoli się powstrzymać, ale Rick trafia ją wystrzałem energii i posyła w ślad za Black Mambą na zewnątrz, gdzie czeka już oddział agentów S.H.I.E.L.D. dowodzony przez Wendella Vaughna. W środku Jones mówi, że walka ze złoczyńcami jednak mu się podoba i odwołuje wszystkie swoje poprzednie narzekania. Do czterech chłopców docierają agenci i Human Torch mówi Vaughnowi, że to właśnie Rick został wybrany przez Watchera kilka miesięcy temu, Iceman postanawia dać swój numer telefonu Anacondzie, ponieważ chce się z nią spotkać, kiedy zostanie wypuszczona z więzienia, a Jones postanawia, że chce być super-bohaterem. Johnny proponuje, aby dokończyć rozmowę w Nowym Jorku i chłopcy znikają, zanim Wendell jest w stanie ich zatrzymać w celu złożenia wyjaśnień.

Queens. Spider-Man, Human Torch i Iceman podsuwają Rickowi pomysły na pseudonim. Chłopak przez chwilę zastanawia się nad Marvel Manem, ale uznaje, że nie potrzebuje żadnego, i decyduje się opuścić dom. Jego matka, która właśnie pojawiła się w drzwiach domu, pyta się, dlaczego, a on odpowiada, że chce się dowiedzieć jak najwięcej o sobie, ale obiecuje, że wróci, kiedy już to zrobi. Jones wzbija się w powietrze, dziękuje trzem super-bohaterom za pomoc i oznajmia, że jednak postanowił wybrać pseudonim, Nova, po czym znika. Marion mówi Spider-Manowi i jego przyjaciołom, że wezwie policję, że jeżeli nie opuszczą jej podwórza, więc chłopcy wracają do domu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8 Ultimate Comics Spider-Man #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.