Avalon » Serie komiksowe » Hercules: Fall Of An Avenger » Hercules: Fall Of An Avenger #1

Hercules: Fall Of An Avenger #1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy najlepszy z mieszkańców Olimpu ponosi ostateczną klęskę, kto pojawi się, aby go pożegnać? To koniec ery Herculesa i jednocześnie całkiem nowe oraz niespodziewane otwarcie. Więc przygotujcie się na wspominki i wiele występów gościnnych, oraz przetasowania w mitologicznym świecie Marvela.
Plus historia dodatkowa, niby o Agents of Atlas, lecz w rzeczywistości cała skradziona przez Venus oraz Namorę.

Streszczenie

Ateny. Tłumy stoją w kolejce do Partenonu, aby oddać cześć największemu herosowi Grecji. Nagle ludzie rozchodzą się, aby przepuścić Amadeusa. Ten po wejściu do świątyni otwiera piwo i na cześć przyjaciela wylewa je na ziemię. Ma także coś dla Atheny – gest Kozakiewicza. Ma jej za złe, że po bitwie w New Olympus Group, po śmierci Herculesa, uśmiechnęła się i odeszła bez wyjaśnień. Wzywa ją, aby stawiła się w swojej największej świątyni i oddała cześć bratu. Cho czeka na boginię przez kilka godzin, ale po nich rozczarowany chce odejść. Wtedy rozlega się grzmot, a na miejscu pojawiają się ziemscy bohaterowie pod przewodnictwem Thora. Amadeus dziękuje Bannerowi, że udostępnił swój teleport, aby przenieść tu wszystkich. Zrobił to mimo, iż ledwo znał Lwa Olimpu. Bruce odpiera, że zrobił to dla Cho. Pogrzeby nie są dla zmarłych, ale dla żyjących, którzy ich opłakują. Volstagg wzywa wszystkich do wzniesienia toastu i oddaje głos Thorowi, aby ten mógł opowiedzieć coś o zmarłym.

Ten wychwala bohaterskie czyny Lwa Olimpu, ale chce opowiedzieć o jednym z ich pierwszych spotkań. Thor został wysłany przez swojego ojca, aby odkryć, w jaki sposób tytani przedostają się do domu bogów. Wysoko w górach odkrył, że runy, które strzegły przejścia, zostały złamane. Nagle ziemia załamała się pod nim i bóg spadł do jaskini, gdzie był już Hercules. Gromowładny od razu oskarżył go o zniszczenie runów. Ten odparł, że nic takiego nie zrobił. Przybył tu, aby walczyć z olbrzymami. W jego świecie udało się im ich wygnać, ale słyszał, że gdzieś się jeszcze chowają. Podczas ich poprzedniego spotkania domyślił się, że są w domu Asirów. Mimo protestów swojego ojca przybył tu, aby dokończyć dzieła. W jaskini aż się od nich roiło i Herc był gotowy do walki. Thor mężnie chciał stanąć obok niego. Hercules był z tego rad, ale ta walka nie wymagała mocnych mięśni, a mocnej wątroby. Musieli przebić olbrzymów. Po długiej imprezie tylko obaj bohaterowie pozostali przytomni. W nagrodę kobiety olbrzymki zabrały ich na dalszą część imprezy.

Następna opowieść należy do Namora. Działo się to w czasach, kiedy został wygnany z Atlantydy i pozbawiony swego tytułu. Wprawiło go to w depresję. Mieszkał na bezludnej wyspie i tępo wpatrywał się w ocean. Nagle napadł na niego Hercules. Na początku przegrywał, ale później odkrył w sobie swoją dawną siłę. To właśnie było celem Herculesa. Chciał wyciągnąć przyjaciela z marazmu. Nazwał to darem walki.

Następna jest Namora. Ta przedstawia także Snowbird, Black Widow i Alflysę. Wszystkie spały z bohaterem. Na hasło aby inni, którzy mają takie doświadczenie wystąpili, Northstar ucieka. Wszystkie miały go za ordynarnego chama, ale przyznają, że był niezłym ciachem. Najdłuższą opowieść ma królowa mrocznych elfów, po której obecni na miejscu mężczyźni zbierają szczęki z podłogi.

Teraz kolej na Bannera. Ten opowiada o jego starciu z Lwem Olimpu podczas WWH. Wówczas Herc dał się sprać na kwaśne jabłko, tylko po to, aby udowodnić Hulkowi, że ten ma jeszcze przyjaciół. Także dzięki temu Hercules spotkał swego najwierniejszego przyjaciela – Amadeusa – i do niego będzie należeć ostatnie słowo. Ten jednak z powodu łez jest w stanie powiedzieć tylko, że był to jego najlepszy przyjaciel. W tym momencie słychać grzmot, a na miejscu zjawiają greccy bogowie. Przybyli, aby ustalić, kto przejmie tron Olimpu. Athena wyrzuca wszystkich bohaterów ze świątyni. Chce bez świadków porozmawiać z nowym przywódcą Olympus Group – Amadeusie Cho.


"Greek Tragedy"

Postacie:
 * Namora, Venus
 * Athena

Venus i Namora idą wzdłuż plaży i szukają Sun Health Community. Okazuje się, że jest to plaża nudystów, a jej właścicielem był Hercules. Kobiety przyszły, aby powiadomić klubowiczów, że ich przyjaciel nie żyje. Syrena zdejmuje ubranie i idzie im to przekazać. Po chwili rozpoczyna ona swoją pieśń o śmierci bohatera. 10 minut później kobiety wracają do domu. Namora nie może uwierzyć, że podróżują po świecie, aby przekazywać wiadomość o śmierci Lwa Olimpu.

Sześć dni temu Athena wezwała do siebie nową boginię miłości. Okazuje się, że Hercules był bogaty. Wydawał pieniądze na prawo i lewo. Na całym świecie kupował domy oraz firmy i w swym roztargnieniu szybko o tym zapominał. Królowa bogów prosi syrenę, aby odwiedziła te miejsca. Dochodowe firmy należy wcielić do Olympus Group, a upadające likwidować. Przez najbliższe dni Venus i Namora zwiedzają świat odkrywając, że Hercules posiadał Sex-Shopy, browary, a nawet, że zainwestował w Stark Industries, kiedy te były zakładane. Później zaczęły odwiedzać domy należące do herosa. W każdym żyła jakaś kobieta, która z płaczem przyjmuje wiadomość o śmierci herosa.

Później obie kobiety docierają do małej wyspy u wybrzeży Grecji. Po zacumowaniu łodzi obie wchodzą do lasu. Tam Namora zostaje zaatakowana przez dziwne stwory.
 

Autor: Spell

Galeria numeru

Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1 Hercules: Fall Of An Avenger #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.