Avalon » Serie komiksowe » Punisher MAX: Butterfly » Punisher MAX: Butterfly

Punisher MAX: Butterfly

Postacie
Zapowiedź

Pewna mroczna książka naprowadza Punishera na ślad pewnego zabójcy do wynajęcia. Kim jest Butterfly? Czy Punisher będzie jej wybawieniem, pokusą czy zgubą?

Streszczenie

Do biura wydawcy książek wpada dwóch zabójców. Na dzień dobry zabijają asystenta, a następnie żądają od wydawcy informacji, gdzie jest trzymany rękopis książki. Kiedy ten odmawia współpracy, mordercy zabijają go. Widział ich twarze i czytał książkę.

Dwie kobiety siedzą w kawiarni na porannej kawie z rogalikami. Jedna z nich czyta w internecie informacje o zabójstwie wydawcy. Proponuje swojej przyjaciółce – Celeste – aby wyjechały na urlop do Budapesztu. Ta kobieta jest płatnym mordercą. Jakiś czas temu postanowiła napisać książkę o swoim życiu. Wydawca przeciągał jej wydanie, a czas działał na ich niekorzyść. Teraz patrzy, jak jej przyjaciółka i jednocześnie kochanka się pakuje. Kobieta nie lubi czekać i denerwuje się. Zostawia Celeste i jedzie zabrać kilka swoich rzeczy. Idąc do swojej kryjówki, zastanawia się nad swoim związkiem. Kilka razy dawała kochance do zrozumienia, czym się zajmuje, ale ona chyba jednak się nie domyśliła. Teraz wchodzi do mieszkania pewnej starej kobiety, u której wynajmuje pokój. Staruszka jest ślepa i głucha, przez co jest to idealne miejsce do przechowania kilku rzeczy. W swoim pokoju wyjmuje z walizki pistolet z tłumikiem i zabiera go ze sobą. Jednocześnie patrzy na swoje rodzinne zdjęcia. Wspomina, jak jej ojciec ją gwałcił i nazywał ją motylkiem. Następnego dnia Butterfly i Celeste rozmawiają w pociągu o zwiedzaniu Budapesztu i ich związku. W pewnym momencie zabójczyni ma przeczucie, że ktoś kręci się koło ich przedziału. Z torby wyjmuje pistolet, a oniemiałej kochance każe zostać w przedziale. Butterfly idzie do wagonu restauracyjnego. Tam widzi ducha swojego wydawcy. Elliot zaczyna namawiać ją, aby popracowała jeszcze nad konstrukcją książki, a zwłaszcza nad rozdziałem trzynastym. Po chwili wizja znika, a zdezorientowana kobieta wraca do swojego przedziału. Tam znajduje zasztyletowaną Celeste. To budzi jej kolejne wspomnienie o ojcu. Kiedy powiedziała matce o molestowaniu, ojciec zabił na jej oczach jej złotą rybkę. Wtedy postanowiła go zabić. Nie było jej to jednak dane, ponieważ on popełnił samobójstwo. Butterfly pakuje swoje rzeczy i wyskakuje z pędzącego pociągu.

Ucieka do Meksyku, gdzie za niedużą kasę może kupić sobie dom ze służbą. Tam nawiedzana przez wizje swojego wydawcy postanawia dokończyć książkę. Elliot wciąż namawia ją, aby zająć się rozdziałem trzynastym. Zabójczyni przypomina sobie, co w nim opisała. Dostała zlecenie na jakiegoś mafioza. Chciała go zabić podczas setnych urodzin Don Cesare'a. Kiedy patrzyła przez snajperkę na imprezę, zapragnęła, aby wszyscy ci gangsterzy umarli. I tak też się stało. Nagle na przyjęciu pojawił się Punisher i rozpoczął masakrę. Na jego widok kobieta zsikała się ze strachu. Od tego momentu żyje z przeczuciem, że jeszcze kiedyś zobaczy tego bohatera. Kiedy Butterfly była zatopiona w swoich wspomnieniach, zakradło się do niej dwóch morderców i zarzuciło jej plastikowy worek na głowę. Duszenie wywołało kolejne wspomnienie. Kiedyś miała ciężki okres. Piła, ćpała i puszczała się z każdym. Jeden z jej chłopaków zaproponował cięższe pieszczoty z podduszaniem. Ustalili słowo klucz "Jamaica". Po jego wypowiedzeniu facet miał przestać. Niestety koleś dał się ponieść i nie przestawał. Ostatkiem sił Butterfly chwyciła nożyczki i wiła je w szyję kochanka. To była jej pierwsza ofiara i zachwyciło ją to. Kiedy kończy wspominać, obaj mordercy są martwi. Kobieta rozumie, że napisanie tej książki to jej przeznaczenie.

Uciekając z Meksyku, Butterfly wciąż jest prześladowana przez wizję Elliota. Denerwuje ją to i podejrzewa u siebie szaleństwo. Wspomina też, jak powiedziała swojemu szefowi o pisaniu książki. Ten wściekł się na nią i zabronił jej pisania. Ich klienci są potężnymi ludźmi i nie pozwolą, aby ich ciemne sprawki wyszły na jaw. Kobieta zasłaniała się chęcią odstresowania się, chęcią wyrażenia samej siebie i innymi girls crap. Mimo iż wiedziała, że miał rację, i tak miała ochotę go zabić. Teraz siedzi w jakimś obskurnym mieszkaniu w Nowym Jorku i kończy pisać książkę. Stało się to jej obsesją. Praktycznie nie wychodzi na ulicę, a całe ściany ma pokryte wycinkami z gazet. Kiedy w końcu kończy, zastanawia się, co dalej. Nikt nie wyda tej książki, a jak ktoś spróbuje, skończy jak poprzedni wydawca. Elliot podpowiada jej, aby użyła internetu. Wysyła więc plik do wszystkich gazet i stacji telewizyjnych w kraju.

Od tego momentu Elliot już się nie pojawił. Butterfly popadła w melancholię. Zaczęła pić i wspominać swoje życie. Domyśla się, że teraz wiele osób będzie chciało ją zabić. Pewnej nocy słyszy, jak ktoś włamuje się przez okno. Domyśla się, kto to jest. Staje przed nią Punisher, który przybył pomścić śmierć jej ofiar. Kobieta, sięgając po broń, wymawia tylko jedno słowo – "Jamaica". W następnej chwili jest już martwa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly Punisher MAX: Butterfly

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.