Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #74

Ultimate Spider-Man #74

Ultimate Spider-Man #74

"Hobgoblin" - part 3

Postacie
Cytat

Harry: "Peter killed my dad."
Mary Jane: "Peter wouldn't do that."
Harry: "Spider-Man would."

Streszczenie

Dom Parkerów. Peter nie może uwierzyć, że Harry wcześniej chodził z Mary Jane. Osborn mówi, że nikt inny nie potrafi zrozumieć, przez co przeszli, i dlatego mają tylko siebie. Przyjaciele padają sobie w objęcia, a Harry mówi, że będą pomagać sobie nawzajem, po czym wychodzi.

Midtown High. Podczas lekcji Mary Jane pisze w zeszycie wiadomości do Petera, ale on ją ignoruje. Kiedy dziewczyna szturcha Parkera, żeby zwrócić jego uwagę, nauczyciel każe jej nie przeszkadzać.

Później. Mary Jane znajduje Spider-Mana na dachu i pyta się go, dlaczego jest na nią zły. On odpowiada, że wie o niej i Harrym i dziwi się, że mu sama nie powiedziała tego wcześniej. Dziewczyna mówi, że nie uważała tego za coś ważnego, zwłaszcza że zanim oficjalnie zaczęli chodzić, Osborn zniknął [Ultimate Spider-Man #7]. Kiedy Watson nie rozumie, dlaczego Parker robi z tego taki wielki problem, on krzyczy, że boi się, iż zginie, zwłaszcza jeśli nie będzie mu mówić wszystkiego o Osbornach i dalej się z nimi zadawać, a on nie chce mieć jej na sumieniu. Po chwili dodaje, że Harry jest niebezpieczny, a potem odlatuje na sieciach.

Po skończeniu lekcji Mary Jane spotyka Harry'ego przed szkołą i pyta się go, dlaczego powiedział o nich Peterowi. Osborn próbuje się tłumaczyć, że to wyszło żartem, i myślał, że dziewczyna sama wszystko powiedziała Parkerowi wcześniej. Kiedy Watson mówi, że Peter chyba właśnie z nią zerwał, Harry stwierdza, że on się zmienił, nie jest szczęśliwy z powodu ostatnich wydarzeń, ale nie powinien wyładowywać się na niej. Mary Jane przyznaje, że to jej wina, i dodaje, że wie wszystko o Normanie. Osborn pyta się, czy wie, że Spider-Man zabił jego ojca, kiedy ze sobą walczyli.

Gdzie indziej. Spider-Man zauważa grupę młodych ludzi napadającą na sprzedawcę hot-dogów i rusza mu na pomoc. Szybko obezwładnia przestępców, ale jednego z nich uderza za mocno i mężczyzna wpada głową przez szybę stojącego obok samochodu. Przestraszony Peter zanosi go do szpitala i mówi pielęgniarkom, że będzie czekał na policję na zewnątrz. Wkrótce przychodzi do niego Jeanne De Wolfe, która nie chce go aresztować, ponieważ prawdopodobnie uratował życie sprzedawcy, a napastnik stracił tylko przytomność i ma zwichniętą rękę. Spider-Man odpowiada, że stracił panowanie nad sobą i wyładował się na przestępcy, ponieważ był wściekły na kogoś innego, więc jest niebezpieczny. De Wolfe odpowiada, że Peter wykonuje świetną robotę, daje mu swoją wizytówkę na wypadek, gdyby chciał z nią kiedyś porozmawiać, i odchodzi.

Dom Parkerów, później. May mówi Peterowi, że Mary Jane była tu wcześniej. Powiedziała, że się pokłócili oraz że to była jej wina. Potem dodaje, że dzwonił Harry, co jej się nie podoba, ponieważ uważa, że jej siostrzeniec powinien się trzymać z daleka od niego. Po chwili odzywa się telefon. Peter odbiera, a Harry mówi mu, że właśnie nadszedł czas na wzajemną pomoc, o której mówił wcześniej, i każe mu przyjść do niego i przynieść ze sobą kostium.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.