Avalon » Serie komiksowe » Siege » Siege #2

Siege #2

Postacie
Zapowiedź

Największa i najbardziej brutalna bitwa w historii Marvela łaczy na polu walki herosów z różnych stron. Linie zostały wyznaczone, a niespodziewany bohater uratuje jednego Avengera. Nie może jednak ocalić ich wszystkich. Siege się rozpoczyna, a jeden z Mścicieli umiera!

Cytat

Ares: "My mistake."

Streszczenie

W ogniu bitwy Ares krzyżuje miecz z Balderem, tłumacząc mu, że nie chce z nimi walczyć, ale nie może pozwolić na to, aby Loki rządził Asgardem. Zdziwiony władca nie ma pojęcia, o co chodzi bóstwu wojny. Nagle przed walczącą dwójką pojawia się zmasakrowany Heimdall, który tłumaczy Aresowi, że ktoś go oszukał, ponieważ to Balder jest królem Asgardu, a on sam zamiast im pomóc, dał się wciągnąć w knowania bóstwa kłamstw. Ares, spoglądając na otaczający ich chaos, wypowiada nazwisko Osborna.

W innym miejscu Iron Patriot stoi nad ciałem upadłego Thora, tłumacząc mu, że przejmuje właśnie Asgard i nie radzi mu się podnosić. Nagle uderza w niego pocisk z bazooki. To Maria Hill wpada właśnie na pole walki razem z jednym z chłopaków zamieszkujących Broxton, któremu momentalnie każe zanieść Thora do ciężarówki, a sama prowadzi ciągły ogień z karabinu. Nie robi to jednak wrażenia na superistotach. X-Ray szykuje się do zadania jej ostatecznego ciosu, gdy nagle otrzymuje potężne uderzenie młotem, które odrzuca go na kilkanaście metrów. Thor powoli odzyskuje siły i cała trójka zaczyna uciekać ciężarówką.

Kryjówka Avengers. Steve Rogers mówi zebranych o sytuacji w Oklahomie. Nie chce wiedzieć, w jaki sposób Norman doszedł do władzy, jedyne, co widzi, to powtórzenie sytuacji, która sprawiła, że postanowił zostać Captainem America. Może i Civil War ich podzieliło, ale właśnie teraz jest moment, w którym muszą odzyskać swój kraj i uratować przyjaciół, którzy w tej chwili mogą ginąć. Słowa te trafiają do zebranych w pomieszczeniu New Avengers, Secret Warriors i Young Avengers.

Asgard. Osborn mówi Karli, że posyła Dakena za Hill. Nagle uderza na niego Ares, który wrzeszczy na Osborna, że ten go oszukał i wymusił na nim atak na swoich braci. Obiecuje mu też, że utnie mu łeb i rozerwie pancerz, po czym szykuje się do zadania ostatecznego ciosu. W tej właśnie chwili atakuje go Sentry. Ares zatrzymuje się na jednym z dachów i ogłasza, że spodziewał się po Reynoldsie więcej i myślał, że są przyjaciółmi. Sentry rusza do ataku, a bóstwo greckie stwierdza, że widocznie się mylił. Bob zaczyna dusić Aresa, więc ten wbija mu topór w bok, z którego emanować zaczyna energia i dziwne macki. Obaj kotłują się na długości całego Asgardu, niszcząc zabudowania. W końcu Sentry łapie przeciwnika za szyję i, ku przerażeniu zebranych i ludzi przed telewizorami, rozrywa go na pół.

Kryjówka Avengers. Wszyscy przybyli wchodzą do Helitransportera, którego kiedyś Fury "zapomniał" oddać, gdy wyleciał z S.H.I.E.L.D.. Przed odlotem Bucky prosi Steve'a, aby ten wziął na czas walki tarczę, ponieważ aby odzyskać kraj, Rogers musi nosić kostium i symbol. Cap bierze od niego tarczę i pyta, co on wtedy zrobi. Bucky uśmiechając się przeładowuje karabin. Nagle pojawia się też Jarvis, który daje Rogersowi teczkę ze zbroją, tłumacząc, że wie o tym, iż Stark jest gdzieś niedaleko miejsca akcji i prosi go, aby mu pomógł.

W innej części kompleksu Phobos jest wściekły na Fury'ego za to, że ten nie chce go wziąć. Nick tłumaczy, że nie pozwoli mu walczyć z bóstwami i ojcem. Alex stara się użyć na nim swojej mocy, ale Fury tylko się uśmiecha, tłumacząc, że to nic nie da, bo widział w życiu już wszystko i nic nie może go wystraszyć. Bohaterowie wyruszają na ratunek.

Braxton. Daken znalazł ślad Thora i stara się zaatakować, ale nagle uderza piorun, który go smaży. Osborn każe Sentry'emu udać się do miasta i zająć rzucającym groźby Odinsonem. Nagle Taskmaster każe mu się obrócić. Wszystkich zakrywa wielki cień samolotu, a w hełmie Normana widać odbicie lecącej w jego stronę tarczy.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2 Siege #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.