Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #23

Invincible Iron Man #23

Invincible Iron Man #23

"Stark: Disassembled" - part 4: "Ghosts In The Machine"

Postacie
Zapowiedź

Źle się dzieje w Broxton. Ghost szykuje się do zabicia Starka, a na jego drodze stoi tylko zaskoczona Maria Hill i Pepper Potts, która dopiero co wybudziła sie po operacji. W tym czasie też Stark i Dr. Strange znajdują się głęboko w umyśle Tony'ego, gdzie muszą zmierzyć się z podłym tyranem, który położył swoje łapska na świadomości Starka. Co się dzieje i dlaczego Tony nie pamięta Iron Mana?

Cytat

Tony Stark: "I am Iron Man ... What now?"

Streszczenie

Strange, chwilę po tym, gdy odnajduje Starka, stara się wytłumaczyć mu, kim jest w rzeczywistości oraz opisać całą sytuacją, wliczając w to obecny stan, w jakim znajduje się ciało Tony’ego. Moment później nakłania go również do wielokrotnego powtarzania, że jest Iron Manem. W rezultacie całe pomieszczenia spowija dziwne, przypominające płomienie światło. Zgodnie z dalszymi wyjaśnieniami, nawet pomimo faktu, że wszystko tu jest jedynie tworem wyobraźni Starka, nadal jest on w ogromnym niebezpieczeństwie i dlatego muszą zrozumieć, dlaczego jego świadomość uwięziła go w tym miejscu.

Obserwatorzy całego zajścia, którzy pozostali w Broxton, nie mogą wiele zrobić, dlatego też doktor Lisk odprowadza Elizabeth Anne Sooner do jej pokoju. Marię Hill pozostaje sam na sam z Pepper Potts, która zaczyna zwierzać się z tego, jak brakuje jej urządzenia wyjętego niedawno z jej klatki piersiowej. W końcu wspomina również o nocy, którą spędziła z Tonym. Zdecydowanie bardziej szokujący jest jednak fakt, że jej rozmówczyni rewanżuje się podobnym zwierzeniem. Nietrudno domyślić się, jak obecnie wyglądają ich uczucia względem nadal nieprzytomnego Starka.

Ten natomiast kontynuuję rozmowę z nieoczekiwanym gościem. Strange, popijając herbatę, otwarcie informuje go, że jedynym sposobem na wydostanie się z tego koszmaru jest po prostu brnięcie naprzód. Po chwili Tony wspomina jednak o kimś kogo nazywa Biurokratą. To właśnie do niego zostali zabrani Howard oraz Maria. Stephen, rozumiejąc, że popełnił błąd biorąc swojego towarzysza za mężczyznę, którego zna, postanawia zmienić podejście. Jego kolejnym celem jest uwolnienie ludzi uwięzionych przez enigmatycznego Biurokratę.

Przeszukujący pokoje w Sooner Hotel, Ghost informuje Madame Masque o trudnościach w odnalezieniu celu. Ta nie chce jednak słuchać jego tłumaczeń i po prostu się rozłącza. Chwilę później doktor Lisk wraca do piwnicy, natychmiast zauważając napięcie między kobietami. Pepper niemal od razu udaje się do toalety. Jej użalanie się nad sobą przerywa jednak wyłaniający się z lustra przestępca, który uderza ją i chwilę później znika. Zaalarmowana krzykiem koleżanki, Hill od razu trafia na miejsce zdarzenia, nieświadoma faktu, że była to zaledwie dywersja. Pojęcia o tym nie ma również Jim Rhodes, który pojawia się przy ciele Starka. Niemal natychmiast zostaje postrzelony przez niewidocznego wcześniej Ghosta.

W świecie mniej rzeczywistym Tony ma niebywałe problemy z ruszeniem przed siebie. Cały czas jest przerażony i dopiero po chwili Strange jest zdolny nakłonić go do działania. Kiedy Stark ostatecznie podejmuje decyzję, obaj stają przed niewielkim barakiem. Niestety pierwszą rzeczą, na którą tam trafiają jest ogromny robot. Emocje i determinacja aktywują jednak generator repulsacyjny, a wystrzelona z niego laserowa wiązka dosłownie masakruje napastnika.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23 Invincible Iron Man #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.