Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #97

Spider-Man #97

Spider-Man #97

"The Final Chapter"- Part 2: "Let The Heavens Tremble At The Power Of The Goblin!"

Postacie
Streszczenie

W jednym z magazynów Norman Osborn jest ubierany przez swoich ludzi w nowy strój Green Goblina. Dowiaduje się od jednego z nich, iż sprawa Alison Mongrain została rozwiązana, ale udało jej się skontaktować z Parkerami. Osborn stwierdza, że wie, gdzie Alison wysłała Spider-Mana, by odzyskał ukochaną May. Po chwili Osborn odlatuje z magazynu na swoim gliderze, obserwując, jak budynek wybucha z jego ludźmi w środku.

Spider-Man dotarł do posiadłości Normana Osborna. Jest przekonany, że jego kochana córeczka żyje i jest przetrzymywana w tym miejscu. Stwierdza, że Osborn tym razem przekroczył linię. Obiecuje, że dziś zakończy szaleństwo Normana. Niespodziewanie drzewa, o które chciał zaczepić sieć, zaczynają ruszać swoimi gałęziami. Po chwili Parker znajduje bezpieczny tor do szybowania.

Mary Jane przymierza jedną z najdroższych sukienek w pewnym domu mody. Cały czas myśli o swoim mężu i o tym, co próbuje osiągnąć.

Tymczasem Spider-Man natrafia na kolejną przeszkodę w formie dziwnych zmutowanych stworzeń, wyglądających jak psy obronne. Po krótkiej walce udaje mu się je zniechęcić do walki. Gdy zbliża się do granic lasu, spotyka Green Goblina. Ten wita go w swoim domu i rzuca mu Dziennik Osborna, który według planów Normana miał już jakiś czas temu trafić w ręce Parkera. Osborn stwierdza, że teraz, gdy dzięki rytuałowi Gathering of Five zdobył wielką moc, Parker musi zmierzyć się potężnym Green Goblinem. Parker odpowiada, że nic go nie powstrzyma przed odzyskaniem córeczki. Słysząc te słowa Osborn zaczyna się śmiać. Jest zaskoczony, że Mongrain przekazała mu akurat taką wiadomość. Parker, na sugestię Normana, przegląda Dziennik Osborna. Green Goblin wyjaśnia, iż jest on pełen prawd i kłamstw. Pierwotnie Parker miał go zanieść do władz, by zaprezentować dowód, jak bardzo złym człowiekiem był Norman Osborn. Nagle Peter widzi, jak zdania zaczynają się zmieniać. Norman tłumaczy, że po dostarczeniu Dziennika Osborna policji, władze zobaczyłyby, jak zatroskanym obywatelem jest Norman Osborn, którego życie terroryzował Spider-Man. Miało to być spowodowane tym, że Osborn odkrył, iż pod maską Spider-Mana kryje się Peter Parker. Dodatkowo władze dowiedziałyby się, że Parker otruł swoją ciocię May po tym, jak odkryła, że jest Spider-Manem.

Wściekły Spider-Man rzuca dziennikiem w kierunku Osborna. Ten stwierdza, że pora zakończyć grę, w którą grają od tylu lat. Dodaje, że planuje odpalić bombę DNA, dzięki której zbuduje świat od podstaw według własnego uznania. Atakuje Spider-Mana stwierdzając, że ten musi dziś zginąć.

Mary Jane bierze udział w konferencji prasowej, na której zostaje zaprezentowana jako nowa gwiazda domu mody, z którym podpisała umowę. W dalszym ciągu rozmyśla nad tym, co teraz robi jej mąż. Zaczyna dopuszczać do siebie możliwość, że ich córeczka żyje.

Spider-Man, unikając promieni Green Goblina, stwierdza, że przeciwnik go nie powstrzyma przed odzyskaniem córeczki i wsadzi go do więzienia. Norman zaczyna się śmiać. Stwierdza, że nigdy nie porwał jego córeczki. Dziecko zmarło. Wściekły Parker wykrzykuje, że ma już dość kłamstw Osborna. Po kilku ciosach powala Normana na ziemię, a jego glider odsyła jedną z gałęzi na drzewo. Peter biegnie do budynku, jednak po chwili dogania go Osborn, który skacząc na przeciwnika przebija się z nim przez drewniane drzwi. Dochodzi do brutalnej wymiany ciosów, którą kończy Parker, posyłając Green Goblina prawym sierpowym na ziemię. Po chwili oplata go sporą ilością sieci i rusza szukać May. Wędrując ciemnym korytarzem dociera do jedynych drzwi. Gdy przekracza próg, odzywa się jego pajęczy instynkt. Niespodziewanie na jego głowie zostaje rozbita waza, co skutkuje jego upadkiem na ziemię. Po obróceniu głowy Parker doznaje wielkiego szoku. Widzi przed sobą przerażoną ciocię May, która, nazywając go strasznym stworem, pyta, w jaki sposób tu się znalazła i czego on od niej chce. W tle słychać przeraźliwy śmiech Green Goblina.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.