Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #441

Amazing Spider-Man #441

Amazing Spider-Man #441

"The Final Chapter"- Part 1: "And Who Shall Claim A Kingly Crown?"

Postacie
Streszczenie

Siedziba Osborn Industries. Norman Osborn, Madame Web, Morris Maxwell, Martha Franklin oraz Override przygotowują się do rytuału Gathering of Five. Maxwell kolejny raz przypomina, iż oprócz mocy, wiedzy lub nieśmiertelności każdy z uczestników może posiąść szaleństwo lub śmierć. Swój wykład kieruje zwłaszcza do młodej Marthy Franklin, która wykradła ojcu kamienny półkrążek i postanowiła zająć jego miejsce w rytuale.

Tymczasem Alison Mongrain i Joe Robertson docierają taksówką w pobliże domu Parkerów. Nagle zostają zaatakowani przez Molten Mana, który przebija się z kanałów, raniąc kobietę gruzem w brzuch. Całe zamieszanie spostrzega przez okno przerażona Mary Jane. Alison mówi Robertsonowi, że mocno ucierpiała i umiera. Gdy Raxton podchodzi bliżej, pierwszy raz zaczyna coś mówić. Opowiada Robertsonowi, jak Norman Osborn umieścił w jego głowie jakiś element, który ma go zaprowadzić do nadajnika. Im będzie bliżej, tym większy będzie odczuwał ból, który uśmierzyć będzie mógł, jeśli zniszczy jego źródło. Następnie Osborn poddał go procesowi, który ponownie zrobił z Raxtona Molten Mana. Po chwili Alison orientuje się, iż nadajnikiem jest wisiorek, który otrzymała dawno temu od Osborna. Robertson rzuca go na ulicę, a po chwili Raxton rozwala go. Do umierającej Alison podbiega Mary Jane. Słysząc od Robertsona, że jest to żona Petera Parkera, ostatkiem sił zdradza jej, że May żyje!

W Osborn Industries rozpoczyna się rytuał Gathering of Five. Jako pierwsza swój kamienny pół krążek kładzie, przy centralnym Osborna, Madame Web. Po chwili pada na ziemię. Martha sprawdza, czy kobieta ma puls, jednak nie wyczuwa go. Maxwell jest przekonany, iż pierwszym darem była śmierć. Nastepnie Martha przykłada swój pół krążek. Po chwili odczuwa jedynie lekkie mrowienie w palcach i delikatne rozjaśnienie umysłu. Override jest następny. Mężczyzna czuje, jakby każda komórka w jego organizmie eksplodowała. Nagle wszystko się uspokaja. Maxwell stwierdza, że musiał posiąść dar nieśmiertelności. Dodaje, że w takim razie Martha posiadła dar wiedzy. Jest przekonany, że pozostały już tylko dwa dary: szaleństwo i moc. Po przyłożeniu swojego kamiennego pół krążka czuje, że jego umysł staje w ogniu. Mężczyzna pada na ziemię, śliniąc się. Osborn jest pewny, że gdy podniesie centralny element rytuału, posiądzie wielką moc, gdyż Maxwell musiał posiąść szaleństwo. Po chwili czuje, jak jego umysł i ciało rozchodzą się w wielu kierunkach. Osborn chwyta strój Green Goblina i stwierdza, że dziś osiągnie wszystko, co planował od dawna.

Spider-Man rozmawia ze swoją żoną, która pożegnała się właśnie z Joe Robertsonem. Przerażona kobieta opowiada mu o wiadomości przekazanej przez Alison Mongrain, że May żyje i jest przetrzymywana w jednej z posiadłości Osborna w Nowym Jorku. Mary Jane stara się powstrzymać męża, który chce natychmiast ruszyć, by uwolnić ich córeczkę z rąk szaleńca. Kobieta podejrzewa, że to kolejna z gierek Osborna ich umysłami. Mówi mu, że jest pewna, iż ich córeczka nie żyje, gdyż czuła, jak umierała. Jednak Peter nie daje się przekonać i wyrusza do posiadłości Normana Osborna!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #441

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.