Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #262

The Spectacular Spider-Man #262

The Spectacular Spider-Man #262

"The Gathering of Five" – Part 4: "A Day In The Life"

Postacie
Streszczenie

Pierwsze interludium.
Wściekły Norman Osborn wysłuchuje przez telefon tłumaczeń od Jeremy'ego Franklina, który ociąga się z dostarczeniem ostatniego kamiennego półkrążka potrzebnego do rytuału Gathering of Five. Norman stwierdza, że mężczyzna ma czas do północy, by przybyć do jego biura. Po zakończonej rozmowie Jeremy Franklin mówi sam do siebie, że wykona polecenie Osborna, ale znajdzie sposób, by ten mu zapłacił za zniewagę. Mężczyzna nie wie jednak, że jego rozmowę z Normanem podsłuchiwało przez drugi telefon jego nastoletnie dziecko.
Koniec pierwszego interludium.

Dwanaście godzin wcześniej.
Dwóch kolarzy, Brad i Mikey, nie zważając na przechodniów jedzie po chodniku. Spieszą się na spotkanie z dziewczyną jednego z nich. Widząc nad sobą Spider-Mana postanawiają go śledzić. Po chwili widzą, jak z jednego ze sklepów wyrzuca rabusia posiadającego pistolet. Spider-Man bez problemu obezwładnia przeciwnika i umieszcza go w pajęczym kokonie. Właściciel sklepu jest mu wdzięczny. Na pożegnanie mówi, iż idzie powiedzieć przyjacielowi, że uratował go Kapitan Ameryka. Kolarze kontynuują jazdę za Spider-Manem.

Drugie interludium.
Mary Jane w towarzystwie Ryana Sawyera wkracza do jednej z agencji modelek. Tam zostaje przyjęta z ogromną radością przez właścicielkę tej firmy, którą jest Veronica Stahl. Na spotkaniu w cztery oczy kobieta prezentuje MJ kontrakt gotowy do podpisania, opiewający na kwotę, która bardzo pozytywnie zaskakuje Mary Jane.
Koniec drugiego interludium.

Spider-Mana przemierzającego miasto starają się nie zgubić dwaj śledzący go kolarze. Nie zważają na ludzi, którzy zmuszeni są do odskakiwania im z drogi. Tymczasem Parker w myślach uświadamia sobie, że prawie zapomniał, iż jego moc ma również zastosowanie w walce z ulicznymi przestępcami. Spider-Man widzi, jak grupa nastolatków zabiera piłkę dzieciakom, którzy grali sobie w koszykówkę i stwierdza, że teraz oni grają. Gdy jeden z nastolatków rzuca do kosza, Spider-Man chwyta piłkę siecią. Po krótkiej gierce w kosza z nastolatkami i wytłumaczeniu im, że nie mogą wykorzystywać swojej siły przeciwko słabszym, kontynuuje swoją podróż przez miasto. Kolarze nie odpuszczają i przez ich lekkomyślność i niebezpieczną jazdę dochodzi do karambolu na ulicy. Gdy myślą, że zdołali uciec, wpadają w sieć, którą stworzył przed nimi Spider-Man. Po krótkim wykładzie o tym, czego się dopuścili, Spider-Man oddaje ich w ręce policjanta.

Trzecie interludium.
Dwanaście godzin temu. Na lotnisku LaGuardia zdenerwowany Norman Osborn czeka na Jeremy'ego Franklina. Gdy dowiaduje się od stewardessy, że wyszła jako ostatnia, Norman wpada w furię. Po chwili wita go tajemnicza postać z walizką, która mówi do zszokowanego Osborna, że przywiozła to, czego on potrzebuje.
Koniec trzeciego interludium.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #262

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.