Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #440

Amazing Spider-Man #440

Amazing Spider-Man #440

"The Gathering of Five" - Part 2: "A Hot Time In The Old Town"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man namierza Molten Mana, o którego skutkującym wieloma zniszczeniami marszu przez miasto Parker dowiedział się z mediów. Peter siada na jednej ze ścian budynku, który stoi na drodze Raxtona, i stara się z nim porozumieć. Jednak przeciwnik przechodzi przez ścianę bez słowa, tak jakby był zahipnotyzowany. Po drugiej stronie budynku Spider-Man traci przeciwnika z widoku, co bardzo go zaskakuje.

Tymczasem Norman odwiedza sklep z antykami, który prowadzi Morris Maxwell. Ten stwierdza, że oczekiwał Osborna od pewnego czasu, gdyż kamienny półkrążek, który posiada, wyczuwa pozostałe krążki, gdy są w pobliżu. Artefakt powiedział mu o planie Osborna zainicjowania rytuału Gathering of Five. Maxwell dodaje, że Norman nie jest pierwszym, który próbuje zebrać pięć elementów potrzebnych do obrzędu. Osborn stwierdza, że jest ostatnim, który zbierze wszystkie potrzebne do niego elementy.

Spider-Man szuka Raxtona w sklepie, przez który przed chwilą przeszedł i zniknął. Po chwili odnajduje w podłodze tunel prowadzący do kanałów. Gdy Parker przemieszcza się przez kanały, zaczyna odczuwać wysoką temperaturę otaczającej go pary, do czego doprowadził Molten Man, stykając się z wodą. Aby nie zemdleć, Spider-Man decyduje się skorzystać z najbliższego włazu, by wydostać się z kanałów. Na powierzchni pożycza mapę z pobliskiego sklepu z gazetami by sprawdzić, dokąd może podążać Molten Man, skoro idzie w linii prostej.

W porcie Alison Mongrain i Joe Robertson wysiadają ze statku, którym przybyli do USA. Wykorzystali ten środek transportu, gdyż wszystkie lotniska we Francji były obserwowane. Nagle zostają powaleni pojawieniem się Molten Mana, który przebił się przez molo w porcie. Raxton odpycha Robertsona i zmierza w kierunku uciekającej Alison. Kobieta błaga o litość, jednak bez rezultatu. Joe próbuje powalić przeciwnika łomem, również bez skutku. W ostatniej chwili Spider-Man chwyta siecią pięść Raxtona, który chciał uderzyć Robertsona. Po chwili Parker oplata swoje dłonie specjalną, ognioodporną siecią i zaczyna wymierzać ciosy Raxtonowi.

Alison Mongrain ponagla Robertsona, iż muszą natychmiast uciekać i pilnie odnaleźć Petera Parkera. Tymczasem walka Spider-Mana i Molten Mana nabiera tempa. Po chwili pod oboma mężczyznami zapada się molo i wpadają do wody. Peter nie widzi nigdzie Raxtona i po chwili dociera na brzeg. Domyśla się, że za pościgiem za Robertsonem i towarzyszącą mu kobietą stoi Osborn.

Norman w towarzystwie Maxwella wchodzi do swojego gabinetu. Po chwili odbiera telefon od Scriera, który informuje go o fiasku misji Raxtona. Maxwell pyta Osborna, czy zdaje sobie sprawę, że oprócz mocy, wiedzy lub nieśmiertelności rytuał może mu przynieść śmierć lub szaleństwo! Norman stwierdza, że doskonale wie, jakie jest ryzyko. Dodaje, że wie również, iż aby rytuał doszedł do skutku, każdy z pięciu uczestników musi podjąć się tego przedsięwzięcia dobrowolnie. Maxwell stwierdza, że gdy dana osoba zdobędzie już wymarzony dar, może w ostatecznym rozrachunku uznać go bardziej za przekleństwo niż błogosławieństwo!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #440

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.