Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #75

Spider-Man #75

Spider-Man #75

"Revelations" – Part 4: "The Night Of The Goblin!"

Postacie
Streszczenie

Normie Osborn mający na sobie zieloną maskę goblina, w towarzystwie swojego przyjaciela Josha i jego mamy, przemierza Nowy Jork, bawiąc się z okazji Halloween. Na swojej drodze Normie spotyka mężczyznę w czarnym płaszczu, który mówi mu, by trzymał się blisko tej miłej pani, gdyż obecne Halloween może być bardzo niebezpieczną nocą. Stwierdza, że dzisiejsza noc należy do Goblinów. Odchodzący Normie zwraca się do mężczyzny z pytaniem, czy on jest jego dziadkiem. Nie uzyskuje jednak odpowiedzi.

Peter skacze po dachach Nowego Jorku, by jak najszybciej dotrzeć do szpitala, w którym przebywa jego żona. Na miejscu po krótkim zamieszaniu znajduje doktora Folsome’a, który mówi mu, że na skutek zatrucia pokarmowego doszło u jego żony do przyspieszonego porodu. Gdy Parker chce dowiedzieć się więcej, uruchamia się jego pajęczy instynkt. Wówczas doktor Folsome aplikuje mu od tyłu w kark środek, który skutkuje utratą przytomności u Petera.

W redakcji "Daily Bugle" spotykają się J. Jonah Jameson, Joe Robertson, Gloria Grant, Betty Brant, Ben Urich, Angela Yin, Ken Ellis, Foggy Nelson, Liz Osborn oraz Flash Thompson. Zdenerwowany Jonah orientuje się, że brakuje jedynie Parkera na tym spotkaniu starych znajomych.

Peter zaczyna odzyskiwać przytomność. Orientuje się, że ma na sobie oryginalny strój Spider-Mana. Nagle w ciemnościach słyszy znajomy głosy i dostrzega przed sobą świecącą dużą dynię, z której wydobywa się jakiś dym. Tajemniczy przeciwnik stwierdza, że Peter odczuwa działanie specjalnego gazu, który został stworzony pod kątem organizmu Parkera, by go osłabiać. Zszokowany Peter dostrzega twarz oponenta, którym jest Norman Osborn!

W redakcji "Daily Bugle" Jameson zaczyna prowadzić śledztwo, by ustalić, kto ich tu ściągnął i dlaczego. W międzyczasie okazuje się, iż wszystkie wyjścia z redakcji są zamknięte.

W jednym z barów dochodzi do spotkania, w którym biorą udział Arthur Stacy, porucznik Tork, detektyw Snider oraz porucznik Connor Trevane. Stacy wyjaśnia policjantom, że przeniósł swoją agencję detektywistyczną z Hongkongu, gdy tylko usłyszał o pojawieniu się szkieletu Spider-Mana. Chce, by policjanci pomogli mu w śledztwie, które sprawdzi, czy Spider-Man jest mordercą.

Norman wyjaśnia osłabionemu Parkerowi, że fomuła Stromma, która stworzyła Green Goblina, posiadała dodatkowo przyspieszony czynnik regeneracyjny. Osborn dodaje, że po swojej domniemanej śmierci udał się do jednej ze swoich kryjówek, by zaplanować kolejny atak na Parkera. Na miejscu zastał swojego syna Harry’ego, który przymierzał strój Green Goblina. Norman zdecydował dać szansę synowi, by stał się mężczyzną, podczas gdy on uda się do Europy, by tam zbudować swoje nowe imperium. Osborn mówi Peterowi, że powrócił, ponieważ Parker jest odpowiedzialny za śmierć jego syna. Dodaje, że już odebrał swojemu przeciwnikowi to, co najcenniejsze, a on nawet sobie z tego nie zdaje sprawy.    

W redakcji "Daily Bugle" Jameson i Robertson przeczuwają, że niebawem wydarzy się w redakcji coś naprawdę niedobrego. Tymczasem Flash i Liz dostrzegają w budynku naprzeciwko jakieś osoby poruszające się w cieniu.

Norman wyjawia Peterowi, że to on stał za Szakalem oraz manipulował zmarłym ostatnio Sewardem Trainerem. Po chwili pokazuje Parkerowi pobitego Bena. Stwierdza, że to Ben Reilly jest klonem, a Peter jest prawdziwym Peterem Parkerem. Zwycięstwo nad Benem nic nie znaczy dla Normana. Chce, by to Peter cierpiał. Osborn ubrany w kostium Green Goblina, poruszając się na swoim gliderze, przebija się prze okno i rusza do budynku "Daily Bugle", który jest po drugiej stronie ulicy. Ben mówi Peterowi, że budynek gazety, w którym obecnie są wszyscy ich znajomi, pełen jest ładunków wybuchowych. Parker rusza za Green Goblinem.

W redakcji "Daily Bugle" Jameson spogląda przez okno. Nagle wypada mu z ust cygaro, gdyż przez okno wdziera się Green Goblin. Po krótkiej rozmowie Jonah rozpoznaje glos Normana. Gdy Osborn trzyma za garnitur Jamesona przed budynkiem gazety, pojawia się Peter w stroju Spider-Mana. Zostaje w łatwy sposób trafiony promieniami przez Normana, który wykorzystuje okazję, by poznęcać się nad osobami w budynku. Po chwili Spider-Man wyciąga Green Goblina na zewnątrz, gdzie dochodzi do wielkiej i brutalnej walki nad ulicami Nowego Jorku.

Tymczasem Ben, przywdziawszy cywilne ubranie, udaje się do redakcji, by uratować zgromadzonych tam przyjaciół. Po chwili zaczyna wyszukiwać dyniowe bomby. Jedną z nich odnajduje Flash. Ben w ostatniej chwili rzuca się w jego kierunku, przyjmując na siebie wybuch.

W między czasie Green Goblin atakuje Spider-Mana całym swoim uzbrojeniem. Jednak Peter w łatwy sposób unika ataków i wymierza Normanowi nokautujący cios nogami w brzuch. Parker zdejmuje swoją oraz Normana maskę. Spider-Man stwierdza, że nigdy nie da Green Goblinowi tej satysfakcji, by go pokonał. W tym momencie pojawia się Ben z workiem dyniowych bomb. Parker zabiera worek do kryjówki Osborna, by tam wybuchły. Jednak Norman nie powiedział ostatniego słowa. Aktywuje swój glider, który jest teraz zakończony metalowymi ostrzami. Reilly rzuca się pomiędzy Petera i glider, który wbija mu się w plecy. Po chwili Ben spada z impetem na samochód przed budynkiem "Daily Bugle". Wściekły Parker rzuca workiem dyniowych bomb, które zaczynają wybuchać, w Normana lecącego na swoim gliderze. Ten stwierdza, że Spider-Man nigdy go nie zabije. To on jest koszmarem dręczącym jego sny, który zawsze powraca. Green Goblin dodaje, że już pokonał Petera, a ten nawet o tym nie wie, gdyż nie ma pojęcia, co mu dziś zabrał. Osborn, który zaczyna śmiać się złowieszczo, znika w oparach wybuchających bomb.

Peter zabiera umierającego Bena na pobliski dach. Po chwili dostrzega u niego działanie czynnika degeneracyjnego, który skutkuje obróceniem w proch ciała Bena Reilly’ego. Wówczas Peter uświadamia sobie, że Norman mówił prawdę, iż to on jest prawdziwym Spider-Manem.

Peter Parker odwiedza swoją małżonkę w sali szpitalnej. Mówi jej, iż wie o śmierci ich córeczki. Po chwili przytula się do Mary Jane i stwierdza, że razem przejdą przez ten trudny okres, który jest przed nimi. Z kolejnymi dniami zmierzą się wspólnie, jako mąż i żona.      

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.