Avalon » Serie komiksowe » The Sensational Spider-Man » The Sensational Spider-Man #11

The Sensational Spider-Man #11

The Sensational Spider-Man #11

"Revelations" – Part 2: "Deadly Diversions"

Postacie
Streszczenie

Tajemniczy szef Gaunta, do którego ten zwraca się imieniem Mendel, wysyła go, by zlikwidował jak najszybciej Bena Reilly’ego na oczach Petera Parkera. Ostrzega Mendela, by go nie zawiódł.

Wściekły Jameson pokazuje Robertsonowi zaproszenie na nadzwyczajne zebranie zarządu, które ma odbyć się dziś o 23:30. Joe stara się go pocieszyć, iż on również będzie musiał pojawić się na tym nocnym spotkaniu. Jonah wyżywa się na dwóch nowych mechanikach, którzy akurat  teraz wyłączyli windy, gdyż coś się w nich popsuło.

Tymczasem Peter i Ben opuszczają dom May. Parker pokazuje Reilly’emu pager, który przekaże mu wiadomość od MJ, gdyby zaczęła rodzić, a on był w tym czasie w pracy. Mężczyźni rozmawiają podczas spaceru o stracie wielu bohaterów w starciu z Onslaughtem i pustce, jaka przez to zrodziła się wśród bohaterów. Peter dodaje, że jego moce praktycznie powróciły do niego i może pomóc Benowi.

W między czasie detektywa Trevane’a odwiedza Arthur Stacy, który prosi rozmówcę, by ten przekazał mu dostępne informacje o Spider-Manie, które pozwolą przyskrzynić tego osobnika.

Flash Thompson otrzymuje przesyłkę, w której znajduje się czarna koperta, a w niej zaproszenie na wieczorne przyjęcie z okazji Hallowen w redakcji "Daily Bugle". Tymczasem Betty Brant czyta list, który znajdował się w czarnej kopercie. Zostaje poproszona o spotkanie w redakcji między 22 a 24 w związku z tematem dotyczącym władz miasta. Nadawca listu podpisał się literą O.

Peter i Ben natrafiają na bawiące się dzieci w budynku, który grozi zawaleniem. Nagle mężczyźni zostają zaatakowani przez Gaunta. Peter postanawia wyprowadzić dzieci, a Ben, przebrawszy się w kostium, rusza do walki.

Mary Jane i ciocia Anna nie mogą doczekać się na Petera i Bena. MJ prosi kelnerkę, by podała posiłek. Na zapleczu Alison Mongrain dosypuje jakiejś substancji do zamówionej zupy.

W trakcie walki Mendel stwierdza, że gdy zabije Reilly’ego, jego dług wobec pracodawcy będzie spłacony. Ben nie potrafi rozszyfrować tożsamości przeciwnika, który po chwili wyjawia, iż Reilly zna go jako Gaunta. Tymczasem Peter, którego moce znów go opuściły, próbuje wyprowadzić dzieci z rumowiska. Po chwili jego moce wracają. Nagle jego pajęczy instynkt ostrzega go o niebezpieczeństwie ze strony dzieci! Benowi udaje się znaleźć słaby punkt w zbroi Gaunta i powalić go na ziemię.

Tymczasem w Daily Grind lekarze pogotowia badają Mary Jane. Stwierdzają, że u kobiety rozpoczął się przedwczesny i skomplikowany poród. Decydują, że musi natychmiast trafić do szpitala.

Spider-Man, pokonawszy Gaunta, wiąże go siecią. Po chwili Ben orientuje się, widząc twarz przeciwnika, że ma przed sobą Mendela Stromma, znanego jako Robot Master! Nagle zostaje otoczony przez dwa latające roboty, które Mendel wezwał ukrytym w dłoni guzikiem. W międzyczasie Peter zostaje zaatakowany przez dzieci, które okazują się być robotami. Udaje mu się odskoczyć od nich, odnajdując przy okazji Bena. Gdy Peter i Ben zostają otoczeni przez konstrukcje Robot Mastera, Parkerowi odzywa się pager. Wie, że jego żona i córka mają kłopoty.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Sensational Spider-Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.