Avalon » Serie komiksowe » X-Necrosha » X-Necrosha

X-Necrosha

X-Necrosha

"Necrosha: Chapter One"

Postacie
Cytat

Selene: "This is where I become a god. Welcome to Necrosha."

Streszczenie

Selene w towarzystwie swych poddanych opowiada o swoich narodzinach. Miało to miejsce 17 tysięcy lat temu, właśnie tu, gdzie są teraz, czyli gdzieś w centralnej Europie. Jej matka przypłaciła to swym życiem, a starcy z jej plemienia rozpoznali w niej moc i by Selene przetrwała, nakazali ofiarować się reszcie ludu. Nadali jej imię bogini, którą wkrótce ma zamiar się stać.

 

Utopia. Z morza wychodzi armia zmartwychwstałych. Wyczuwa to strzegąca więzienia X-Brig Danger. Nagle coś zaczyna się dziać z jej masą i w konsekwencji spada na dół, budząc z wirtualnego snu więźniów. Donald Pierce od razu wyczuwa coś złego. Szoku doznaje natomiast Sebastian Shaw, gdyż pojawia się jego syn, Shinobi, którego niegdyś zabił. Po chwili nadchodzi również Harold Leland. Wyjawia im ich misję zgładzenia wszystkich tych, którzy zawiedli Selene. Tymczasem w swej bazie, Bastion w towarzystwie Camerona Hodge’a obserwuje wszystko oczami Pierce’a. Już wie, że jego techno-organiczny wirus został wykorzystany przez kogoś innego, i nakazuje przyspieszenie planu.

 

Rzym. Selene opowiada swym poddanym o tym, jak kiedyś prawie osiągnęła tu boskość, lecz nie udało się to przez Eli'ego Barda [X-Force vol. 3 #11 – przyp. Jim]. Setki lat później próbowała raz jeszcze, lecz znów została zdradzona, tym razem przez Hellfire.

 

W medycznym pomieszczeniu w Utopii Nemesis i Logan wypytują Laurę o ostatnie zajścia[X-Force vol.3 #19-21 – przyp. Jim]. Ta nie odpowiada i pragnie tylko, by wszczepiono jej ponownie szpony. Logan obwinia Scotta za jego postępowanie z X-23, chce, aby pomógł mu w dochodzeniu. Cyclops wymiguje się jednak. Nagle młoda mutantka oraz Wolverine wyczuwają coś martwego w powietrzu.

 

Gdzieś w dolnej części Utopii przechadza się Emma Frost. Słyszy dziwne głosy mówiące coś o tym, że ich nie uratowała. Wtem jej oczom ukazują się zmartwychwstali Hellions, czyli niegdyś jej uczniowie.

 

Nowy Jork, Hellfire Club. Selene oraz krąg jej najbliższych poddanych siłą przejmują klub. Selene siada w wytwornym fotelu i ogłasza, że Shaw i Emma zapłacą za swe czyny.

 

15 mil od Utopii, Angel, Warpath i Hrimhari lecą Blackbirdem z nieprzytomną Wolfsbane. Nagle statek dostaje jakby piorunem, więc lądują na wodzie. Gdy docierają do brzegu, wilczy książę i Archangel wyczuwają śmierć. Na ich drodze stają Pyro oraz Berserker.

 

W środku Utopii. Hellions atakują zszokowaną Emmę. Na ratunek przychodzą jej Scott, Domino i Logan. Ten ostatni szybko zostaje wyeliminowany przez Jetstreama, który dosłownie wylatuje z nim gdzieś daleko. Tymczasem Cyclops i Domino stają naprzeciw śmierci wyczarowanej z kart przez Tarot.

 

Genosha. Selene i jej krąg nareszcie dotarli do miejsca, w którym królowa ma stać się boginią. Caliban wyczuwa tu wielu martwych mutantów.

 

 

"Binary"

 

Scenariusz: Zeb Wells

Rysunki: Ibraim Roberson

 

Postacie
* Cypher

* Eli Bard, Wither

* Blink, Shinobi Shaw, Pyro

* Beef, Bevatron, Jetstream, Catseye, Roulette, Tarot

 

Zwłoki Cyphera zostają opanowane przez techno-organiczny wirus i już po chwili chłopak wychodzi z grobu. Jego egzystencja staje się cyfrowa, widzi wszystko jako ciąg zer i jedynek, przeplatanych słowem "obey" (bądź posłuszny). Przy grobie czeka na niego Eli Bard, który mówi mu tylko, że jest jedynie niewolnikiem i ma robotę do wykonania.

 

Dwa tygodnie później Doug w towarzystwie innych poddanych Selene zostaje przeteleportowany przez Blink na brzeg Utopii. Jego umysł cały czas przetwarza różne informacje na swoiste języki. I tak np. patrzy na budynek Utopii, językiem jest jej struktura, co pozwala mu odnalezienie najlepszej drogi do środka, która prowadzi pod wodą. Gdy są już w środku, zmartwychwstali członkowie Hellions nabijają się z mocy Douga. On kwituje to jednym zdaniem i zabiera się do rozszyfrowania kodu przy drzwiach. Jest to kryptografia kwantowa, czyli język czasu i przestrzeni, język wszechświata. Nie sprawia to jednak Cypherowi wielkiego problemu i już po chwili drzwi stają otworem. Wszyscy ruszają przed siebie oprócz Douga. Zapytany o to, czy idzie, patrzy tylko na dane Magmy wyświetlone na komputerze i  stwierdza, że musi ją "wyłączyć".

 

 

"The Foretelling"

 

Scenariusz: Mark Carey

Rysunki: Laurence Campbell

 

Postacie:

* Destiny, Blindfold

* Selene, Senyaka, Wither

* Warpath

 

Nowy Orlean, tydzień temu. Do siedzącej na tronie Selene przyprowadzona zostaje Destiny. Królowa chce, by kobieta przepowiedziała jej przyszłość. Dla Irene nie jest to jednak proste, jej wizja dopiero się tworzy, powoli i boleśnie. Selene nie przyjmuje takiej odpowiedzi i każe Senyace przydusić ją swym biczem. Ta wtedy wyjawia królowej, że jej misja zakończy się sukcesem i osiągnie swój cel. Następnie Destiny zostaje zaprowadzona do celi.

 

Teraz. Irene udaje się dostać do Utopii w formie astralnej. Pojawia się w pokoju Blindfold, choć nie tu chciała trafić. Dziewczyna boi się, sama obecność Destiny wpływa na jej moc przepowiadania przyszłości. Kobieta twierdzi, iż musi przekazać młodej mutantce wiadomość. Każe jej podejść do siebie. Gdy ta tak robi, przez ścianę z całym impetem wpada Warpath walczący z jednym z poddanych Selene, wprost na miejsce, gdzie spała. Irene uratowała Blinfold, choć uważa, iż dziewczyna sama by to przewidziała. Następnie przekazuje mutantce wiadomość. Po powrocie do celi Destiny orientuje się, że popełniła błąd.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha X-Necrosha

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.