Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #24

X-Force vol. 3 #24

X-Force vol. 3 #24

"Necrosha" - part 5

Postacie
Zapowiedź

X-Force szturmują Necroshę, ale między nimi a Selene stoi szesnaście milionów jej poddanych. A jeden z członków grupy wyrusza uratować Warpatha, co może się okazać samobójstwem.

Cytat

Warpath: "Selene is a god now."

Streszczenie

Necrosha. Negasonic Teenage Warhead zdaje Selene relację z dokonań kręgu. Po chwili przed tronem teleportuje się cała złowieszcza drużyna wraz z pojmanym Warpathem. Bard oddaje Selene sztylet, a wtedy Wither jak zwykle mu dogryza. Eli ma już dosyć i przybierając wampirzą formę, rzuca się na Kevina. Ten okazuje się również być wampirem. Selene rozdziela ich, a Bard prosi o wybaczenie i zaczyna żalić się, jak bardzo ją kocha i jak wiele dla niej zrobił. Królowa każe mu się zbliżyć i dźgając śmiertelnie sztyletem wyjawia, iż był jej jedyną miłością, lecz także największym rozczarowaniem. Następnie każe zmartwychwstałemu Thunderbirdowi zabrać swego brata do lochu. James krzyczy do brata, by ten próbował uwolnić się spod wpływu Selene, lecz to na nic.

 

Cztery kilometry od Necroshy teleportuje się X-Force. Ciężarna Wolfsbane od razu chce wracać i wykrzykując to z łatwością podnosi Vanishera. Elixir tłumaczy jej, skąd taka siła. Gdy ją leczył, połączył jej dna z dzieckiem, które jest bardzo silne i teraz mięśnie i skóra Rahne są mocniej zbudowane, tak, że nawet kula ich nie przebije. Tymczasem na horyzoncie, przed zamkiem Selene ustawiają się tysiące zmartwychwstałych mutantów.

 

Wszystko jest już gotowe do przeistoczenia królowej w boginię. Jej krąg przeprowadzi rytuał korzystając z krwi jej oddanych, czyli własnej, lub utoczonej z niewiernych. Caliban i Teenage Warhead informują Selene o przybyciu X-Force, lecz ta jest pewna, że tym razem nic jej nie przeszkodzi.

 

X-Force przygotowują się do walki. Vanisher chce, by Elixir usunął mu jeszcze guza z mózgu, którego mu kiedyś dał. Ten zrobił już to dawno, a choroba, która go teraz męczy, to syfilis. X-23 nie wyczuwa tu Warpath’a, jednak Rahne to się udaje. Domino jest pewna, że próba odbicia Indianina i zabicia Selene to samobójstwo, lecz reszta jest zmotywowana. Rozpoczyna się walka ze zmartwychwstałymi mutantami. Tymczasem krąg przeprowadza rytuał malując krwią runy. Robi to również Thunderbird, krwią swego brata. Mówi mu, że Selene stanie się boginią mroku, której głód na dusze będzie tylko rósł, aż skonsumuje cały świat i nie tylko. Każe mu siebie jakoś powstrzymać, gdyż go zabije. Wówczas pojawia się tam, o dziwo, Vanisher. Blink pozbawia go swą mocą ręki, lecz Telfordowi udaje się jeszcze złapać Warpatha i teleportować się z nim. Rytuał został jednak przeprowadzony i dochodzi do przeobrażenia. Potężna fala wysysająca dusze przetacza się przez tysiące zmartwychwstałych mutantów. X-Force ratuje jednak Vanisher, teleportując ich w ostatnim momencie do jakiejś jamy. Telford każe Elixirowi go uleczyć, a Domino pyta, co się w ogóle stało. Warpath potwierdza domysły Logana - Selene stała się boginią. Apacz wie jednak, jak ją pokonać.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #24 X-Force vol. 3 #24 X-Force vol. 3 #24 X-Force vol. 3 #24 X-Force vol. 3 #24 X-Force vol. 3 #24 X-Force vol. 3 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.