Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #10

New Mutants vol. 3 #10

New Mutants vol. 3 #10

"International Incident"

Postacie
Zapowiedź

Czemu New Mutants są oddzielną drużyną? Jaki jest sens ich istnienia, skoro Cyclops dowodzi X-Men jako jedną wielką armią? Odpowiedź Was zadziwi.

Cytat

Karma: "You're welcome in Utopia, Worm, but you have to toe the X-Men's line. If that doesn't suit you, get the @#$% off my hemisphere."

Streszczenie

Do Japonii zbliża się statek płynący z Savage Land. Tamtejsza armia przygotowuje się do jego zatrzymania, kiedy z pokładu startuje Sauron i atakuje ich.

Utopia. Cyclops i Emma Frost oglądają na monitorach walkę u wybrzeży Japonii. Kobieta martwi się, że to źle wpłynie na wizerunek mutantów, ale Scott wyjaśnia, że nikt o tym jeszcze nie wie, ponieważ to nie są wiadomości, lecz przekaz z samolotu, w którym znajduje się wysłana przez niego drużyna.

Japonia. Sunspot, Cypher i Warlock, który wciąż jest daleki od pełni formy, wyskakują z samolotu na podkład statku i znajdują tam Lupo, Amphibiusa, Barbarusa i Worma. Roberto decyduje, że będą im potrzebne posiłki, więc Mirage zawraca samolot przy okazji wyrzucając z niego Cannonballa, który znajdował się za blisko wyjścia. Sam zaczyna walczyć z Sauronem, a Dani mówi mu, żeby był ostrożny przypominając, że ich poprzednie starcie źle się dla niego skończyło [X-Force #7]. Karma tymczasem próbuje przejąć telepatycznie kontrolę nad mieszkańcami Savage Land, ale nie jest w stanie i wydaje jej się, że oni już znajdują się pod czyjąś kontrolą.

Utopia. Emma uważa, że sytuacja jest na tyle poważna, że powinni wysłać do Japonii więcej X-Men, ale Cyclops jest przekonany, że drużyna Cannonballa da sobie radę przypominając, że zdołali wcześniej pokonać Legiona [New Mutants vol. 3 #1-4]. Frost zauważa, że prawie zginęli i uratowała ich Magik, która teraz została wyłączona z zespołu do czasu, aż naukowcy zweryfikują jej opowieść o nadchodzącym zagrożeniu. Kiedy stwierdza, że New Mutants nie współpracują ze sobą dobrze, Scott mówi jej, że nie o to mu chodzi. Widząc, jak bardzo Cyclops dopinguje Sama, Emma zdaje sobie sprawę, że jej chłopak szuka nowego przywódcy. Scott potwierdza, że X-Men odeszli ostatnimi laty od ideałów Xaviera, ponieważ taka była konieczność, ale kiedy powróci Hope, nastaną lepsze czasy i będzie potrzebny ktoś wychowany przez Charlesa, kto będzie mógł zastąpić Summersa. Frost pyta się, czy Cannonball jest tą osobą, ale Cyclops nie odpowiada.

Japonia. Sunspot powiadamia Sama, że on i reszta mają kłopoty, więc Guthrie wbija Saurona w burtę statku i przyłącza się do walki, jednocześnie każąc Mirage i Karmie wstrzymać się z poszukiwaniami Worma. New Mutants szybko pokonują Barbarusa, Amphibiusa i Lupo, ale Cannonball zostaje pokryty szlamem znajdującym się na ciałach przeciwników i atakuje Roberto. Shan odkrywa, że Sam, i teraz również Sunspot, trafił pod kontrolę tej samej osoby, która kieruje mieszkańcami Savage Land. Dani wbija harpun w pokład i obie kobiety dostają się przez dziurę do wnętrza statku, gdzie znajdują Worma. Mirage szybko go obezwładnia, a Karma dostaje się do jego umysłu. Stwór opowiada, że Amphibius wyczuł podnoszącą się z dna oceanu Asteroidę M i wszyscy byli przekonani, że to dzieło Magneto. Pozostali jednak nie chcieli do niego dołączyć, więc Worm przejął nad nimi kontrolę i zmusił ich do opuszczenia Savage Land. Karma pokazuje mu, że to X-Men odbudowali Asteroidę M, a Magneto się do nich przyłączył [Dark Avengers #8, Uncanny X-Men #516]. Shan mówi, że mieszkańcy Savage Land również mogą zamieszkać na Utopii, jeżeli podporządkują się X-Men - jeżeli nie, mają natychmiast wracać do domu.

Utopia. Mirage powiadamia Cyclopsa, że Worm i jego towarzysze zdecydowali się wrócić do Savage Land. Scott mówi, że załatwi sprawę z Japończykami, stwierdza, że tak będzie najlepiej, ponieważ woli nie mieć takich niebezpiecznych osobników na wyspie, i uważa, że to był dobrzy dzień. Emma nie zgadza się mówiąc, że Cannonball został zneutralizowany przez przeciwników, więc nie pokazał, że kiedyś będzie dobrym przywódcą. Scott odpowiada, że chce znaleźć następnego lidera X-Men wśród New Mutants, ale nie powiedział, że musi być nim Sam.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10 New Mutants vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.