Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #10

Wolverine: Weapon X #10

Wolverine: Weapon X #10

"Love And The Wolverine"

Postacie
Zapowiedź

Logan nigdy nie miał szczęścia do kobiet - albo ginęły one w jego ramionach, albo próbowały go zabić. Myślicie więc, że wiecie, co się stanie, gdy w jego życiu pojawi się kolejna panna?

Cytat

Melita: "Well, that was fun. But I don't like that Emma Frost gal."
Logan: "Yeah, nobody does."

Streszczenie

Logan siedzi w łóżku z Melitą i opowiada jej o swoim pierwszym razie, który miał miejsce wiele lat temu gdzieś w Kalifornii z pewną emigrantką. Historia ta nieco zawstydza reporterkę, która jak każda szanująca się dziewczyna zrobiła to na tylnym siedzeniu samochodu. Stwierdza jednak, że spodziewała się bardziej jakiejś historii o kosmitkach, mutant przyznaje więc, że na te przyszła pora później. Rozmowa schodzi na najdziwniejsze miejsca, w których każde z nich uprawiało seks, Wolverine wygrywa jednak także i tę "rundę", wspominając szybki numerek za płonącym samochodem w czasie walki z Brotherhood of Evil Mutants. Gdy jednak Melita zaczyna wypytywać Logana o to, czy był żonaty i czy ma jakieś dzieci, ten wstaje i odchodzi.

Następnego dnia, w Japonii. Wolverine walczy z hordami ninja. Nagle za nim pojawia się Yukio i po krótkiej wymianie zdań wprost proponuje, żeby kochali się na ciałach swych przeciwników. Logan jednak, ku zaskoczeniu wojowniczki, odmawia.

Jakiś czas później, Utopia. Logan, za pośrednictwem Internetu, gra ze Storm w szachy. Ororo zauważa, że jej przyjaciel jest rozkojarzony, więc mężczyzna tłumaczy, że odrzucił propozycję dzikiego seksu bez zobowiązań. Gdy mutantka dowiaduje się jeszcze, że ofertę złożyła Yukio, stwierdza, że Logan ma nową dziewczynę.

Niedługo potem. Logan gra z Rogue w bilard, stanowczo zaprzeczając, jakoby miał dziewczynę. Wyjaśnia, że jego związek z Melitą ma charakter czysto służbowy – ona jest reporterką, a on potrzebuje informatora. Po prostu po wizycie w tym szpitalu dla obłąkanych potrzebował jakiegoś spokojnego miejsca i, nie wiedząc czemu, poszedł prosto do niej. Co prawda spotykają się od tamtej pory, ale to jeszcze nic nie znaczy. Rogue nie komentuje tego stwierdzenia, a Logan po chwili sam dochodzi do wniosku, że najwyraźniej jednak ma dziewczynę.

Później. Na strzelnicy Black Widow zastanawia się, czy nowa miłość Wolverine'a wie, w co się pakuje. Proponuje Loganowi, żeby ten wręczył jej jakiś nadajnik, za pomocą którego mogłaby wezwać go na pomoc. Gdy mutant odrzuca ten pomysł, Natasha stwierdza, że przynajmniej powinien sprawdzić, czy jego dziewczyna jest w stanie sama się obronić.

Podobne zastrzeżenia ma Jubilee, jednak większym problemem jest według niej to, że Logan zbyt długo żył samotnie, upijając się w trupa i zaliczając przypadkowe panienki, i może nie być gotowy na poważny związek.

Nowy Jork, apartament Luke'a Cage'a i Jess Jones. Luke szuka smoczka swojej córki, który jest jedynym sposobem, żeby ją uspokoić. Nagle jednak w pokoju pojawia się Logan, prosząc Jessicę, by pozwoliła mu na chwilę potrzymać dziecko. Kobieta, niepewna, podaje mu Danielle, która natychmiast się ucisza. Widząc to, superbohaterskie małżeństwo zaczyna czuć się nieswojo.

San Francisco. Logan czeka pod dojo Sons of the Tiger, gdzie Melita trenuje sztuki walki. Gdy zaczepia wychodzącą reporterkę, ta wyprowadza kopnięcie w twarz. Mężczyzna chwali wybór nauczycieli i informuje kobietę, że ma jej coś do pokazania.

Wolverine prowadzi Melitę do grobu Mariko Yashidy. Tłumaczy, że była ona jego narzeczoną i że zginęła z jego powodu. I nie była jedyną, która tak skończyła. Garner odpiera jednak, że jest reporterką i już od jakiegoś czasu wiedziała tak o Mariko, jak i Yukio, Silver Fox, Seraph, Viper i wszystkich innych kobietach w życiu Logana. Ale została przy nim, bo nie zamierza być damą w opałach, cały czas potrzebującą ratunku. Mężczyzna zaczyna więc wymieniać inne niekorzyści z pozostawania z nim w związku, a gdy Melita zbija je wszystkie, proponuje, żeby udali się do jej mieszkania. Kobieta woli jednak tym razem odwiedzić jego dom.

Jakiś czas później, Utopia. Logan i Melita leżą w łóżku, gdzie mutant zauważa, że praktycznie nic nie wie o swojej dziewczynie. Ta więc podaje kilka faktów ze swojego życia i wymienia to, co lubi, a czego nie. Nocą Melita próbuje znaleźć na wyspie łazienkę i w ciemności trafia na Emmę Frost. Gdy White Queen dowiaduje się, że kobieta sypia z Wolverinem, odchodzi, zanosząc się szaleńczym śmiechem.

Następnego dnia, przed siedzibą San Francisco Post. Logan żegna się z Melitą, prosząc, by uważała na siebie. Kobieta przypomina więc, że jest poważną reporterką i jej praca polega na byciu uważnym. Traf jednak chce, że zaraz potem wpada na pewną staruszkę. Babulinka przeprasza ją i obiecuje na przyszłość mieć oczy otwarte, po czym znika w pobliskim zaułku. Tam wraca do swojej prawdziwej postaci i już jako Mystique powtarza obietnicę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10 Wolverine: Weapon X #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.