Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #607

Incredible Hulk #607

Postacie
Zapowiedź

Tajemnicza Red She-Hulk rozprawia się kolejno z najpotężniejszymi herosami Marvela. Tylko Banner i Skaar mogą ją powstrzymać, ale czy to zrobią? Losy Avengers zawisną na włosku, kiedy to Bruce w końcu ujawni swoich prawdziwych sojuszników i cele!

Cytat

Bruce Banner: "All right then... AVENGERS SMASH."

Streszczenie

Siedziba główna Intelligencii. Leader oraz MODOK z satysfakcją obserwują na monitorach, jak pojmany Doom bezradnie szamocze się w ich lochach. To świetne zadośćuczynienie za to, że wcześniej ich zdradził [patrz Fall Of The Hulks Alpha - BB]. Mimo wyśmienitej zabawy, przywódcy Intelligencii wciąż nie przestają knuć i planować. MODOK chce, aby ich kolejnym celem został Banner. Według niego to on jest ich największym i jedynym zagrożeniem. Leader jednak uspokaja go. Banner ma jeszcze swoją ważną rolę do odegrania w tej historii, a Sterns uważa, iż zna go na tyle dobrze, że bez trudu będzie wpływał na jego postępowanie. Teraz Intelligencia powinna się raczej skupić na kolejnym nazwisku na swojej liście celów. I wtedy, jak na zawołanie, w blasku teleportacji, przez międzywymiarowe drzwi wpada na nich Henry Pym. Jako niedawno obwołany Scientist Supreme udowadnia, że nie da sobie w kaszę dmuchać i że przewidział ich zamiary odnośnie jego persony. Na to Leader oraz MODOK odpowiedzieli, że się go spodziewali i że to pułapka. Wybuchła krótka walka na pięści i inteligencję, w której uczestnicy przechwalali się, który z niech jest mądrzejszy i kto ile kroków zaplanował naprzód. Skończyło się na tym, że Pym został wyteleportowany z siedziby głównej Intelligencii i w pośpiechu musiał wracać do swojej bazy, gdyż dowiedział się, że Red She-Hulk walczy tam właśnie z jego Mścicielami (Stature, Vision, USAgent, Quicksilver, Amadeus Cho oraz gościnnie Wolverine i Spider-Man).

Infinite Avengers Mansion. Red She-Hulk tłucze kolejnych przeciwników, kiedy w jednych z międzywymiarowych drzwi pojawia się Pym. Nowy Wasp zarządził ewakuację i Avengers szybko skupili się w jednym z pomieszczeń. Chcieli wyteleportować czerwoną olbrzymkę ze swojej siedziby, lecz to się nie udało. Red She-Hulk osaczyła ich. Wtedy nagle z pomocą pojawili się Banner oraz Skaar. Lecz Pym nie chciał od nich pomocy. Domyślił się, że Bruce jest w to wszystko jakoś wplątany i że współpracuje z Rulkiem. Tymczasem Red She-Hulk dała sobie już radę ze wszystkimi, nawet Skaarem, i postrzeliła podejrzaną energią Waspa, kompletnie go obezwładniając. Banner spróbował do niej dotrzeć i w kilku zdaniach wprawił ją w zakłopotanie i zwątpienie. Wtedy sytuację wykorzystał Pym i uruchomił specjalny alarm, który dotarł do wszystkich Avengers.

Nie minęło nawet kilka sekund, kiedy to przez każde międzywymiarowe drzwi do Infinite Avengers Mansion zaczęły zwalać się zastępy Mścicieli. Na alarm odpowiedzieli Thor, nowy Captain America, War Machine, Photon, Ms. Marvel, Mockingbird, Ronin oraz Black Widow. Rozpoczęło się wielkie mordobicie i zamieszanie. A Pym, czy to z powodu nieufności wobec Bannera, czy może pod wpływem ogłupiającej energii, którą został obezwładniony, dał się złapać jak dziecko. Red She-Hulk pochwyciła go, kiedy ten próbował się skurczyć i uciekła za swoją zdobyczą, znikając w blasku teleportacji.

Po wszystkim Banner rozmówił się z przywódcami Avengers i wyjaśnił obecną sytuację. Ma im za złe, że w niedawnej bitwie potraktowali go i Skaara jak wrogów. Nie omieszkał też przypomnieć im, że jest ostatnim geniuszem z tych dobrych, których Intelligencia jeszcze nie porwała. Więc lepiej, żeby już nikt nie wchodził mu w drogę. Banner ma plan i chce, a nawet żąda, pomocy Avengers. Ci wyrażają wątpliwość, czy rzeczywiście jest on taki dobry i prawy, na jakiego się kreuje, ale ostatecznie przystają na jego warunki.

Jakiś czas później. Banner leci już pożyczonym Quinjetem, a na pokładzie razem z nim są Skaar, Korg, A-Bomb, Namor, Wolverine, Spider-Man oraz Amadeus Cho. To jego drużyna Avengers, którą sam sobie starannie wybrał i skompletował. Bruce wygłosił krótką zagrzewającą przemowę, a potem, ujawniając, że tak naprawdę w walce z Intelligencią zależy mu teraz wyłącznie na Betty, a nie porwanych superbohaterach, odwołał się do największych strat niektórych ze swoich współtowarzyszy. Przypomniał Wolverine'owi Mariko, Namorowi Lady Dormę, Spider-Manowi Gwen Stacy, Amadeusowi Herculesa, a Korgowi Hiroima. Bruce w ten sposób chciał wzbudzić w nich współczucie i chyba usprawiedliwić się. Liczył, że zrozumieją oni jego zamiary, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podejrzane. I tak się stało. A po chwili Avengers Bannera zaatakowali jakąś bazę wojskową na wschodnich terenach USA. Według Bruce'a to tam znajduje się Betty, którą trzeba za wszelką cenę uratować.

Tymczasem, w tejże atakowanej bazie wojskowej, gdzieś w podziemiach. Na dźwięk alarmu Betty ucieka pod rękę z Glennem Talbotem. Wcale nie wygląda na to, że liczy na spotkanie i ratunek Bannera. Wręcz przeciwnie.

W tym samym czasie, w tajnej siedzibie głównej Intelligencii, którą okazał się odbudowany i przemieniony na ich potrzeby Helicarrier Gold [osobisty helicarrier Iron Mana, kiedy ten dowodził jeszcze S.H.I.E.L.D., później zniszczony przez Rulka w Hulk vol. 2 #2 - BB]. Leader oraz MODOK obserwują na monitorach przebieg ataku na wspomnianą powyżej bazę wojskową. Zacierają tylko ręce i z zadowoleniem oświadczają, iż nastał ich czas.


"The Right Direction" - part 2

Postacie:
 * MODOK, Leader, Samson, Red She-Hulk
 * Domino, Elektra

Siedziba główna Intelligencii. Red She-Hulk właśnie zakończyła walkę i stoi nad truchłem swojej przeciwniczki, zielonej She-Hulk. Wtedy na scenę wkracza Samson i tylko ją jeszcze bardziej denerwuje i podjudza. Red She-Hulk ma dość jego gierek. Nawet nie wierzy, że to była prawdziwa Jen Walters, z którą się przed chwilą starła, tylko jakiś LMD. Czerwona olbrzymka zaczyna się szarpać z Samsonem i obydwoje coraz bardziej sobie pozwalają, aż w końcu przybywają MODOK oraz Leader i ich rozdzielają. Według przywódców Intelligencii Red She-Hulk jest już gotowa do akcji i nie potrzebuje więcej tych "psychologicznych sesji".

Później, gdzieś w Nowym Jorku. Domino oraz Elektra oddzieliły się właśnie od walczących ze sobą X-Force oraz Rulka i jego ekipy [patrz historia "Code Red" - Hulk vol. 2 #14-17 - BB]. Kobiety biegną na spotkanie Silver Sable, aby dowiedzieć się, dlaczego ta wystawiła Neenie tożsamość czerwonego olbrzyma. Kiedy nagle tuż nad nimi przeleciał ciśnięty z wielką siłą wóz strażacki. Domino oraz Elektra ledwo uszły z życiem i schroniły się na pobliskiej budowie myśląc, że to Rulk jej goni. Jednak okazało się, że to Red She-Hulk, a przed nią nie ma ucieczki.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607 Incredible Hulk #607

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.