Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #141

Incredible Hercules #141

Incredible Hercules #141

"Assault On New Olympus" - part 4: "Everybody Dies"

Postacie
Zapowiedź

Od niemal dwóch lat, wszystko w tej serii zmierzało do tego kulminacyjnego momentu. Rozpoczyna się ostateczna rozgrywka pomiędzy Herculesem a Typhonem! Amadeus Cho w końcu wypełnia swoje przeznaczenie i zostaje prawdziwym herosem! Dowiemy się też, czemu Athena była tak zadowolona pod koniec Secret Invasion! To najważniejszy numer tej serii, gdzie poznamy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, a trup będzie się słał gęsto.
Plus historia dodatkowa z Agents of Atlas w roli głównej.

Streszczenie

Typhon jest synem Gai i urodził się po to, aby zabić bogów i pomścić tytanów. Na początku nawet Zeus schował się przed jego gniewem. Dopiero Athena go odnalazła i zmusiła do walki. Ostatecznie bóg piorunów zrzucił Etnę na tytana, aby go pokonać. Teraz nadszedł czas, aby dokończyć to, co kiedyś zaczął. Zabił już Herę, a zrozpaczony Zeus rzuca się na niego.

W podziemiach w posąg Atheny trafia piorun. Dzięki temu bogini mądrości powraca do ludzkiej formy. Hercules domyśla się, że oznacza to śmierć Hery i jego ojca. W tym momencie na miejscu pojawia się Thanatos, który zabiera duchy bogów do zaświatów. Herc żąda od Hephaestusa klucza do windy. Ma zamiar zabić Typhona. Jednocześnie ma pretensje do Amadeusa, że w tak tragicznym momencie chłopak się śmieje. Ten wyjaśnia, że to z radości, że Thanatos przybył po Zeusa i Herę, a nie po Lwa Olimpu. Herc to rozumie, ale radzi przyjacielowi, aby wreszcie przestał się wszystkim martwić, a zaczął żyć. Athena zarządza, że Hercules pójdzie wyłączyć Continuum®, a ona i Amadeus wrócą na pole walki, aby wesprzeć bohaterów. Bogini postanawia oszczędzić Delphyne, odbiera jej jednak tytuł królowej Amazonek.

Hercules wpada do pomieszczenia z Continuum®. Widzi ciało ojca i z wściekłością rusza do ataku. Walka jest wyrównana do momentu, aż obaj walczący nie wpadają do portalu i przenoszą się do nowego uniwersum tworzonego przez urządzenia. Tu Typhon zdobywa przewagę i zaczyna chełpić się swoim zwycięstwem - nowy świat jest już gotowy w 98,53%, a kiedy stan wyniesie 100%, stary świat przestanie istnieć. Tytan chce wrócić przez portal, aby wraz ze swym wrogiem umrzeć. Herc wyrywa się jednak i atakuje swoją maczugą. Niespodziewanie jego cios obraca się przeciwko niemu i zostaje rzucony w ścianę. To przez napierśnik Aegisa. Cios był tak potężny, że Hercules jest cały połamany. Typhon podnosi maczugę i zaczyna nią łamać kończyny bohatera. Kiedy pochyla się nad pokonanym przeciwnikiem, ten wpycha mu do ust butelkę z wodą z rzeki Lethe. Typhon zapomina, kim jest i co tu robi. Herc wykorzystuje to i ostatkiem sił używa swojej maczugi, aby rozwalić głowę znienawidzonego wroga. Heros zaczyna pełznąć w kierunku Continuum® aby je zniszczyć. Po drugiej stronie portalu widzi Athenę. Prosi ją o pomoc, ta jednak odmawia. Nowe czasy wymagają nowego czempiona. Będzie nim Amadeus i dlatego Herc musi umrzeć. Mimo, że kocha go jak syna, musi go poświęcić. Ciska piorunem w konsolę. Portal eksploduje, zabijając Lwa Olimpu. Na miejsce natychmiast przybiegają bohaterowie. Na miejscu zastają zapłakaną Athenę klęczącą nad maczugą Herca. Mówi, że heros poświęcił się, wyłączając Continuum®.


"Godmarked" - part 5: "To Battle A God!"

Postacie:
* Jimmy Woo, Namora, Gorilla-Man, Uranian, Venus, M-11
* Aphrodite
* Amadeus Cho, Athena, Wolverine, Spider-Man

Aphrodite i Venus kłócą się o status bogini miłości. Ostatecznie syrena robi to, co potrafi najlepiej, czyli zaczyna śpiewać. Nie robi to wrażenia na bogini, która odpowiada tym samym. Powstała w ten sposób pieśń jest cudowna. Słyszą ją nawet śmiertelnicy na powierzchni i przystają, aby jej posłuchać. Dociera nawet do zgorzkniałego serca Aphrodite. Bogini przerywa i podbiega do Venus, a następnie ją całuje. To podziękowanie za poruszenie jej serca. Dawno nie czuła u kogoś tylu emocji. Przyznaje, że od dawna nie była już boginią miłości. Venus jednak zasłużyła na ten status. Oddaje jej swoją szarfę. Dzięki niej inni Olimpijczycy uznają ją jako boginię. Aphrodite otwiera portal i odchodzi. Zebrane w tunelach antyczne stwory oddają pokłon nowej bogini. Agenci wsiadają do swojego spodka. Tylko Namora wbiega do budynku aby odkryć, że pozostali bohaterowie stoją nad maczugą Herculesa.

Autor: Spell

Galeria numeru

Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141 Incredible Hercules #141

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.