Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #69

Spider-Man #69

Spider-Man #69

"It Begins With A Bang Not A Whimper!"

Postacie
Streszczenie

W opuszczonym magazynie Hobgoblin spotyka się z podlegającymi mu członkami Cell-12. Jest bardzo niezadowolony z ich postawy w walce ze Spider-Manem. Wylatując przez okno, pozostawia swoim pracownikom dyniową bombę, która po chwili wybucha, niszcząc budynek i zabijając obecnych w nim najemników.

Tymczasem doktor Vinnie, który jako chirurg często pracuje dla przestępców, wisi do góry nogami. W tej pozycji przesłuchuje go na końcu jednego z dachów Spider-Man, który chce wiedzieć, gdzie znajdzie Hobgoblina, któremu pomagał ostatnio pan doktor. Po chwili Ben otrzymuje adres, pod którym przebywa złoczyńca.

W między czasie Peter i MJ wychodzą z jednego ze sklepów, zmierzając do redakcji "Daily Bugle", gdzie zaprosił ich Jameson z nieznanego im powodu. Ich radosnej rozmowie przysłuchuje się tajemniczy osobnik w płaszczu. Obiecuje, iż postara się zrobić, co w jego mocy, by Parker nie miał zbyt wielu powodów do radości w najbliższej przyszłości.

Spider-Man odwiedza odbudowywaną po pożarze kawiarenkę Daily Grind. Zapewnia jej właścicielkę Shirley, że Ben Reilly nie był odpowiedzialny za podpalenie tego miejsca. Obiecuje, że złapie osobę odpowiedzialną za całą sytuację.

Peter i MJ, zmierzając do gabinetu Jamesona, witają się ze starymi znajomymi Parkera. Robertson zaprasza małżeństwo do gabinetu szefa. W środku Jonah składa Peterowi propozycję pracy fotografa, gdyż akurat szukają kogoś na to stanowisko. Parker odpowiada, iż musi się zastanowić. Gdy opuszczają redakcję, pojawia się Spider-Man, który ma prośbę do Petera.  

W swoim magazynie Hobgoblin odbywa poważną rozmowę z Gauntem, który właśnie wyszedł z cienia. Ten informuje Macendele’a, iż ich współpraca dobiegła końca. Hobgoblin jest zdenerwowany, gdyż poddał się cybernetycznemu ulepszeniu tylko po to, by dołączyć do gry o wysoką stawkę. Gdy Gaunt zaczyna odchodzić, ostatni raz go ostrzega, by nie próbował się z nim skontaktować. Dodaje, iż Hobgoblin będzie miał za chwilę gościa w postaci Spider-Mana. Jeśli Macendale chce żyć, to nie może zabić swojego przeciwnika - może go tylko zranić.

Spider-Man wkracza do magazynu przez okno. Po krótkiej walce Ben wyciąga przeciwnika na zewnątrz. Tym razem Spider-Man nie daje się zdominować i oślepia przeciwnika siecią i blokuje jego bronie na nadgarstkach. Po wymianie ciosów Benowi udaje się ponownie wciągnąć Hobgoblina do magazynu, unieruchamiając go na wielkiej pajęczynie. Spider-Man uzyskuje od przeciwnika wyznanie, iż to on spalił Daily Grind, wrobił w to Bena Reilly’ego oraz stał za pobiciem Petera Parkera. Ku zaskoczeniu Macendele’a jego wyznanie nagrał Ben Urich, który razem z Peterem Parkerem przybył przed chwilą do magazynu.

W odbudowanej kawiarence Daily Grind Ben Reilly czyta artykuł o schwytaniu Hobgoblina, który to artykuł jest opatrzony zdjęciem autorstwa Petera Parkera. Oczyszczony z wszystkich zarzutów Reilly spotyka się w tym miejscu z Peterem i MJ, którzy opowiadają mu o ofercie od Jamesona dla Petera i decyzji, którą właśnie podjęli. Informują go, że wracają z Portland do Nowego Jorku. Niespodziewanie szklanka, którą podnosi Peter, by się z niej napić, pęka. Ben i MJ są delikatnie zaniepokojeni. Parker zwala winę za zniszczenie szklanki na jej wykonawcę. Po chwili Ben wyraża swoje zadowolenie z powrotu Petera i MJ do Nowego Jorku.      

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.