Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #68

Spider-Man #68

Spider-Man #68

"Blood Brothers" – Part 3: "Into The Depths"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man wisi do góry nogami w środku spalonej kawiarenki Daily Grind. Widzi, jak Shirley rozmawia z policją. W odpowiedzi na jedno z pytań stwierdza, że nigdy nie doświadczyła agresji ze strony Bena Reilly’ego. Policjanci twierdzą, że mają materiały potwierdzające agresje tego mężczyzny wobec swoich współpracowników. Zdenerwowany Ben oddala się, przysięgając, że dopadnie osobę, która go wrabia.

Mary Jane pomaga Peterowi w zmianie bandażów w ich hotelowej łazience. Peter prosi żonę, by go zostawiła, gdyż napastnicy mogą wrócić. Kobieta nie zgadza się. Parker stwierdza, iż bicie, jakie sprawili mu członkowie Cell-12, przypomina mu doświadczenia z czasów szkoły średniej. Tak jak wtedy, tak i teraz jest bezbronny. MJ sugeruje, że mogą nawet teraz wrócić do Portland. Jednak Peter stwierdza, iż pojawiło się zbyt wiele pytań bez odpowiedzi. Kobieta przytula męża i mówi, że będzie go wspierać w każdej decyzji.

Ben zaskakuje Jessicę w jej mieszkaniu. Oskarża ją o wszystkie wydarzenia, jakie spotkały go w ostatnich dniach, i każe jej zaprzestać machinacji. Kobieta jest zaskoczona oskarżeniami i nie wie, o czym Ben mówi. Reilly wykrzykuje, że jej ojciec zamordował jego wujka i zniszczył przyszłość obojga. Przed wyjściem mówi do kobiety, by trzymała się od jego życia z daleka.

Spider-Man odwiedza Petera i MJ. Kobieta stwierdza, że to nie jest najlepszy moment. Jednak Ben mówi, iż ma trop dotyczący Trainera. Gdy go odnajdzie, udowodni raz na zawsze, że to on jest prawdziwym Peterm Parkerem, a Peter jest klonem. Wówczas pojawia się Parker, który mówi do Bena, by przyjrzał się, czym kończą się próby odnalezienia Trainera i informacji o Multivex Corporation. Ben odpowiada, że dalej uważa Sewarda za przyjaciela i udowodni Peterowi, jak bardzo się myli.

Spider-Man dociera do miejsca, do którego zaprowadził go nadajnik pozostawiony na skrzyni należącej do Trainera. Nagle dostrzega na skrzyni kartkę głoszącą, iż został ostrzeżony. Wówczas pojawiają się członkowie Cell-12 i dochodzi do walki. Gdy Benowi udaje się pokonać czterech przeciwników, atakuje go z zaskoczenia Hobgoblin! Dochodzi do brutalnej konfrontacji. Hobgoblin tłumaczy, iż został wynajęty, by utrzeć wścibski nos Spider-Mana, który miesza się w nie swoje sprawy. Udaje mu się nawet zadać głębokie rany na brzuchu i plecach Bena dzięki ostrzom, w które wyposażony jest jego kostium. Gdy szykuje się do poderżnięcia gardła Spider-Mana, choć zleceniodawca nie wyraził zgody na jego śmierć, powstrzymuje go przybyły na miejsce Seward Trainer. Ben otrzymuje przeprosiny od przyjaciela, który stwierdza, iż sprawy nie miały potoczyć się w ten sposób. Gdy Trainer zaczyna odchodzić z Hobgoblinem, który zabiera go z powrotem do szefa, ostatni raz ostrzega Bena. Mówi mu, by  zapomniał o nim i wszystkim, co związane z Multivex Corporation. Prosi, by przekazał to ostrzeżenie również Peterowi. Ciężko ranny i zszokowany zdradą przyjaciela Ben przyznaje, że bardzo się mylił w ocenie ostatnich wydarzeń.

W środku nocy Peter i MJ zostają obudzeni w swoim hotelu przez hałas. Na podłodze znajdują leżącego w kałuży krwi ciężko rannego Bena.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #68

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.