Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #411

Amazing Spider-Man #411

Amazing Spider-Man #411

"Blood Brothers" – Part 2: "Targets!"

Postacie
Streszczenie

Jameson świętuje opublikowane na pierwszej stronie "Daily Bugle" zdjęcie zrobione przez Parkera. Jest przekonany, iż dzięki nim będzie można skazać Spider-Mana za morderstwo. Nie może się doczekać momentu, gdy zatrudniony przez niego specjalista zajmie się szkieletem, by odtworzyć wygląd tego człowieka.

Szybujący przez miasto Ben rozmyśla o Jessice. Po chwili udaje się do laboratorium Trainera, które jest opustoszałe. Znajdują się w nim jedynie skrzynie ze sprzętem. Reilly postanawia zostawić nadajnik na jednym z nich, mając nadzieję, iż skrzynie dotrą do miejsca, w którym znajduje się Trainer. Ben jest przekonany, że Seward nie zniknąłby bez śladu, gdyby nie miał poważnych kłopotów. Reilly wraca do swojego mieszkania. Czuje, iż ogrzewanie nie działa. Gdy mówi o tym właścicielce domu, ta stwierdza, że jego czek za czynsz był bez pokrycia. Jeśli Ben nie zapłaci, to ma się wynosić.

Peter rozmawia z Mary Jane o skutkach pojawienia się szkieletu klona Petera Parkera. Kobieta stwierdza, że Peter nie posiada już swoich zdolności i to Ben jest teraz Spider-Manem. Dodaje, że jedyną odpowiedzialnością, jaką ma teraz Peter, jest jego rodzina.

Tymczasem Seward Trainer znajduje się w laboratorium firmy Multivex Corporation. Prowadzi rozmowę z tajemniczym osobnikiem w zielonym stroju, którego funkcje życiowe podtrzymuje specjalny kostium, który mężczyzna musi nosić cały czas. Po chwili Seward zostaje złapany za gardło przez swojego rozmówcę, który domaga się przyspieszenia procesu regeneracji jego ciała.

Ben odwiedza swój bank, by dowiedzieć się, co dzieje się z jego pieniędzmi. Okazuje się, że konto zostało zablokowane, w związku z problemami z jego numerem ubezpieczenia socjalnego. Reilly postanawia poprosić swoją szefową o wcześniejszą wypłatę. Jednak na miejscu widzi dwóch osobników w płaszczach rozmawiających z Shirley, którzy aktywują jego pajęczy instynkt. Po wyjściu mężczyzn Reilly dowiaduje się, że to byli policjanci, którzy poinformowali jego szefową o agresywnym nastawieniu Bena wobec jego byłych szefów. Mężczyzna stwierdza stanowczo, że to jest kłamstwo.

Peter i MJ kończą robić zakupy. Po krótkiej dyskusji decydują przyspieszyć powrót do Portland i zostawić za sobą ostatnie wydarzenia. Nie wiedzą, iż są śledzeni.

Jessica odwiedza Bena w redakcji Daily Grind, by odzyskać swoją torebkę, która jest w jego szafce. Ben pyta, czy tylko po to przyszła. Kobieta odpowiada, że muszą odbyć poważną rozmowę, jednak nie wie, od czego zacząć. Na pożegnanie stwierdza, że zadzwoni do Bena, by się z nim umówić na spotkanie.

Wracający do hotelu, Peter i MJ zostają niespodziewanie wciągnięci linami do bocznej uliczki przez czterech osobników, którzy przedstawiają się, jako cybernetycznie wzmocnieni najemnicy tworzący drużynę Cell-12. Wyjaśniają, że zostali zatrudnieni, by ukarać Parkera za wtykanie nosa w sprawy, które nie powinny go interesować. Stwierdzają, również, że mówiono im, iż Parker jest silniejszy, niż wygląda. Na oczach zapłakanej Mary Jane biją Parkera, aż traci przytomność, po czym odchodzą.

Ben, wracając do mieszkania, udaremnia próbę napadu na rodzinę wychodzącą z kina. Na miejscu odkrywa, że jego mieszkanie zostało całkowicie opróżnione. Ktoś napisał na podłodze zdanie: "Wiemy, kim jesteś!". Wówczas Ben uświadamia sobie, iż jego przyjaciele w Daily Grind mogą znajdować się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Gdy dociera przed kawiarenkę, jest przerażony, gdyż Daily Grind płonie!   

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #411

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.