Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Enemy » Ultimate Comics Enemy #2

Ultimate Comics Enemy #2

Postacie
Zapowiedź

Kto stoi za nowymi atakami? Sue Storm zamierza się dowiedzieć i lepiej nie wchodzić jej w drogę.

Cytat

Fury: "What's your bug-sense telling you now?"
Spider-Man: "My what?"
Fury: "Your danger sense."
Spider-Man: "How do you know I have that?"
Fury: "Cuz I'm me."

Streszczenie

Gdzieś nad Nowym Jorkiem. Human Torch próbuje przekonać Spider-Mana, aby udzielił zgodę na produkcję zabawki wzorowanej na nim, ale ten nie chce zarabiać na byciu Spider-Manem. Nagle obaj chłopcy zauważają serię eksplozji w chińskiej dzielnicy i ruszają na pomoc. Na ulicy Nick Fury stara się walczyć z napastnikiem, ale jego kule nie robią na nim wrażenia, a jego pole siłowe jest coraz słabsze. Pułkownik zastanawia się, kto mógł wiedzieć, gdzie jest, żeby go zaatakować, zwłaszcza że jego powrót z Ziemi 31916 był utrzymany w tajemnicy. Stwór trafia Nicka wystrzałem energii i posyła go do środka sklepu odzieżowego. Fury każe obecnym uciekać, a sam przygotowuje się do walki, tym razem już bez pola siłowego. Wtedy z pomocą przychodzą mu Spider-Man i Human Torch Ten drugi otacza napastnika płomieniami, zmuszając go do odwrotu i teleportacji. Obaj bohaterowie są zaskoczeni widokiem Nicka, który wyjaśnia im, że właśnie przeszkodzili w zamachu na niego. Johnny słyszy hałas i unosi się wysoko, aby zobaczyć, co się dzieje, i zauważa Budynek Baxtera niszczony przez wielki organizm. Storm natychmiast rusza na pomoc swojej siostrze.

Budynek Baxtera. Ben Grimm próbuje walczyć z potworem, ale niewiele może mu zrobić. Widząc nadlatującego Human Torcha, kieruje go do środka, gdzie znajduje się Sue. Johnny znajduje siostrę osłaniającą się polem siłowym przed organiczną masą. Dzięki jego pomocy Storm udaje się oswobodzić, ale zamiast uciekać, chce zrobić jeszcze jedną rzecz. Tymczasem na zewnątrz jedno z uderzeń Bena przynosi skutek i potwór zaczyna się rozpadać i znikać. Grimm spada na ulicę, gdzie znajdują go Johnny i Sue. Dziewczyna wyjaśnia, że organizm nie jest jednym z jej eksperymentów, i uważa, że to nie ona była celem ataku, lecz sam Budynek Baxtera, którego górna część została zniszczona. Sue pokazuje zamknięty w bańce pola siłowego kawałek stwora i mówi, że Reed Richards pomoże jej ustalić, skąd się wziął.

Gdzie indziej. Spider-Woman wraca do wynajmowanego przez nią pokoju hotelowego. Przez chwilę wydaje jej się, że ktoś ją śledzi, ale na ulicy nie zauważa nikogo podejrzanego. Jessica włącza telewizor, żeby sprawdzić, czy jest mowa o ataku na zakłady Roxxonu, ale zamiast tego widzi relację ze zniszczenia Budynku Baxtera. Nagle Drew widzi światło wydobywające się spod drzwi i po chwili do pokoju wpada stwór podobny do tego, który wcześniej walczył z Furym. Spider-Woman oślepia go pajęczyną i wyskakuje przez okno. Napastnik strzela do niej, ale pudłuje i Jessice udaje się uciec. Stwór widzi, że jego niedoszła ofiara jest poza zasięgiem, więc znika.

Gdzieś na przedmieściach. Johnny, Ben i Sue docierają do domu Richardsów i widzą, że został on zniszczony. Od jednego z policjantów dowiadują się, że nikt wewnątrz nie przeżył. Spider-Man pojawia się na miejscu, a Human Torch wyjaśnia mu, że Reed i jego rodzina mieszkali tu pod fałszywym nazwiskiem po tym, jak władze zdecydowali się ich przenieść dla ich bezpieczeństwa i nikt nie powinien był wiedzieć, że tu byli. Peter stwierdza, że Fury powiedział mu, iż jego powrót też był utrzymywany w ścisłej tajemnicy. Nagle chłopak zaczyna krzyczeć, aby ktoś dał mu telefon.

Dom Parkerów. Podczas gdy Gwen i Bobby odrabiają lekcje, May odbiera telefon. Jej siostrzeniec jest bardzo zdenerwowany, więc kobieta mówi mu, żeby się uspokoił i wyjaśnił, co się stało. Tymczasem na zewnątrz pojawia się kolejny stwór i jest gotowy do ataku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2 Ultimate Comics Enemy #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.