Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics X » Ultimate Comics X #1

Ultimate Comics X #1

Ultimate Comics X #1

"Origins" - chapter 1: "His Father's Son"

Postacie
Zapowiedź

Ultimatum przyniosło wiele zniszczeń w świecie Ultimate Marvela. Isntieje nadzieja na lepsze czasy, ale najpierw trzeba rozpocząć poszukiwanie nowej postaci, której tożsamość będzie wielką niespodzianką.

Cytat

Jimmy: "I'm Wolverine's son."

Streszczenie

Port St. Lucie, Floryda, szesnaście lat temu. Jamesa Hudsona odwiedza stary przyjaciel, który kiedyś poznał go z jego przyszłą żoną, Heather, i którego nie widział od wojny w Zatoce Perskiej, gdzie kilkakrotnie ratował mu życie. Mężczyzna ma ze sobą niemowlę, jego syna, którego matka zmarła przy porodzie. Mówi Jamesowi, że nie będzie mógł się nim zająć, i prosi przyjaciela, aby on i Heather wychowali go jak własne dziecko. Hudsonowie dają chłopcu na imię Jimmy, przez co jego inicjały są takie same, jak jego prawdziwego ojca.

Teraz. Jimmy Hudson bierze udział w ulicznym wyścigu samochodowym. W trakcie jazdy dochodzi do wypadku, pojazd chłopaka wypada z drogi i zaczyna płonąć. Pozostali, w tym dziewczyna Jimmy'ego, Tammy, biegną w jego kierunku i widzą, jak udaje mu się wyjść z samochodu zanim ten eksploduje. Hudson jest poważnie ranny i Tammy chce go zabrać do szpitala, ale obrażenia chłopaka błyskawicznie się goją. Dziewczyna orientuje się, że Jimmy jest mutantem, i z obrzydzeniem ucieka. Na miejsce wypadku dociera śmigłowiec pilotowany przez szeryfa Hudsona, który zabiera syna do domu. Tam rozmawia z Heather i razem domyślają się, że zdolności Jimmy'ego zaczęły się ujawniać, ale kobieta wciąż nie chce, aby syn poznał prawdę o swoim pochodzeniu.

Następnego dnia u Hudsonów zjawia się Kitty Pryde. Dziewczyna znajduje Jimmy'ego i pyta się, czy mogą gdzieś porozmawiać na osobności. Chłopak zabiera ją do hangaru nad przystanią należącego do jego ojca, a tam Kitty daje mu pudełko, które kiedyś przekazał jej Wolverine [Ultimatum #4], prawdziwy ojciec Hudsona. W nim znajdują się różne osobiste rzeczy Logana, wśród których jest projektor holograficzny. Jimmy włącza go i otrzymuje wiadomość od Wolverine'a: prosi syna, aby nie interesował się jego prawdziwą matką i skoncentrował się na przyszłości, porozmawiał z Kitty o pewnym pomyśle, który przyszedł mu do głowy, i zawsze liczył się ze zdaniem Hudsonów, których ma traktować jak swoich rodziców. Na koniec Logan dodaje, iż nigdy nie żałował, że miał syna. Kitty mówi Jimmy'emu, że musi zdać sobie sprawę, jak ciężka jest obecnie sytuacja mutantów, a on jest jednym z nich, ale jak się domyśla, chłopak musiał zauważyć, że nie jest zwykłym człowiekiem. Pryde stwierdza, że Hudson mógł odziedziczyć zdolności swojego ojca, więc chłopak postanawia sprawdzić, czy, podobnie jak Wolverine, posiada pazury. Po chwili wysiłku po raz pierwszy w jego życiu z dłoni wysuwają mu się szpony pozostawiając rany w ciele, które jednak szybko się goją. Jimmy dziwi się, że pazury są kościane, więc Kitty wyjaśnia, że adamantium w ciele Wolverine'a nie było wynikiem jego mutacji, lecz zostało mu wszczepione przez projekt Weapon X. Nagle szpony Hudsona pokrywają się metalem, a zaskoczona Pryde mówi, że coś podobnego widziała tylko u Colossusa. Jimmy następnie chowa pazury i zaczyna się zastanawiać nad słowami Wolverine'a, który mówił o jego przyszłości. W tym momencie do hangaru przychodzą jego rodzice. James prosi syna na zewnątrz, a Heather ma pretensje do Kitty, że wtrąciła się w nie swoje sprawy, ale dziewczyna tłumaczy, że spełniła ostatnią wolę bardzo bliskiej jej osoby. Tymczasem James mówi Jimmy'emu, że wiele razy chciał mu powiedzieć prawdę, ale nigdy nie mógł znaleźć odpowiedniego momentu. Nie przyznaje mu się, że nie chciał tego zrobić, ponieważ obawiał się, że wtedy straciłby syna.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1 Ultimate Comics X #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.