Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #69

Ultimate Spider-Man #69

Postacie
Cytat

Johnny Storm: "It is really weird talking to you in this outfit."
Spider-Man: "Don't worry about it, you look fine."

Streszczenie

Plaża. Wszyscy, oprócz Petera i Mary Jane, uciekają widząc płonącego Johnny'ego. Storm przeprasza ich i prosi, aby przekazali Liz, że nie chciał jej przestraszyć. Chłopak odlatuje, a Mary Jane pyta się Petera, dlaczego nic nie zrobił. Parker odpowiada, że przecież Johnny nikogo nie atakował, a potem zaczynają szukać Liz.

Budynek Baxtera. Sue pyta się Johnny'ego, co się stało, ponieważ Reed powiedział jej, że jej brat używał swoich zdolności. Storm mówi jej, że nie chce o tym mówić i woli zostać sam. Potem dodaje, że nie wróci już do szkoły.

Midtown High, poniedziałek. Liz nie chce wejść do budynku, ponieważ jej pewna, że wszyscy wiedzą, co się stało, i nie będzie miała spokoju. Mary Jane namawia ją, aby się nie bała, ale od razu na korytarzu Flash Thompson zaczyna się z niej śmiać, a reszta uczniów się dołącza.

Później. Peter i Mary Jane spotykają przed szkołą Johnny'ego, który pyta się, gdzie jest Liz. Watson mówi mu, że wyszła wcześniej, ponieważ inni jej dokuczali. Stormowi jest smutno, ponieważ wie, że to przez niego. Parker i jego dziewczyna pytają się Johnny'ego, kim właściwie jest, ale on mówi im, że nie może o tym rozmawiać, i prosi, aby nie zadawali pytań o jego zdolności. Chłopak pyta się, czy Liz będzie chciała się z nim widzieć, ale Mary Jane mówi mu, że ona się boi mutantów i innych ludzi z nadludzkimi mocami, a nawet myśli, że sama jest jednym z nich, więc Storm raczej nie będzie mógł się z nią zobaczyć. Johnny mówi, że nie wróci już do szkoły, ponieważ teraz już wie, że nie może żyć jak normalny człowiek, i prosi, aby przekazać Liz, że będzie czekał na nią na placu zabaw w parku, gdyby jednak chciała z nim porozmawiać. Storm odjeżdża, a Mary Jane mówi, że Allen z pewnością nie przyjdzie na spotkanie, ale uważa, że Peter powinien tam pójść jako Spider-Man. Jest pewna, że rozmowa ze swoim idolem na pewno pomoże Johnny'emu i jednocześnie pokaże Parkerowi, że nie musi obijać przestępców, żeby zrobić coś dobrego.

Park. Kilkanaście minut po wyznaczonej godzinie na spotkanie z Johnnym przychodzi Spider-Man i mówi mu, że potrafi wyczuć osoby z nadludzkimi zdolnościami i chciał sprawdzić, czy wszystko z chłopakiem w porządku. Storm wyjaśnia, że miał się spotkać z Liz, pierwszą dziewczyną, którą się zainteresował od czasu swojej przemiany, ale nie przyszła. Peter pyta się, jak właściwie zdobył swoją moc, ale Johnny mówi, że nie może o tym rozmawiać i to po części wina Spider-Mana, ponieważ jego przypadek pokazał, jak społeczeństwo przyjmuje bohaterów, więc on i jego przyjaciele najpierw muszą wymyśleć odpowiedni sposób na ujawnienie swojego istnienia. Storm opowiada, że jest inaczej, niż się spodziewał: praktycznie nie ma znajomych w swoim wieku i ciężko mu poznawać nowych ludzi. Nagle obaj bohaterowie słyszą eksplozję i zauważają dym. Spider-Man spieszy na pomoc, a Johnny postanawia do niego dołączyć. Docierają do płonącego budynku, z którego Peter wyciąga dziewczynę, która mówi, że jest nianią, a w środku zostało jeszcze dziecko. Pożar nasila się, więc Storm próbuje pochłonąć ogień i udaje mu się to. Korzystając z okazji Parker ratuje małego chłopca, a Johnny wysysa wszystkie płomienie z budynku, wystrzeliwuje je w niebo i odlatuje. Kilka minut później Spider-Man dołącza do niego w parku, a Storm cieszy się, ponieważ pierwszy raz zrobił coś takiego i nie wiedział, że jak wiele przyjemności może mu dać ratowanie ludzi. Zaraz potem pojawiają się policjanci, więc Peter proponuje, aby uciekali, ponieważ będą chcieli ich zatrzymać. Na dachu budynku mówi mu, że część ludzi boi się ludzi w kostiumach, którzy potrafią robić rzeczy, których inni nie umieją, i to jest właśnie cena za bycie bohaterem, podobnie jak utrata dziewczyny, którą Johnny poznał. Storm stwierdza, że jednak było warto, dziękuje Spider-Manowi za spotkanie i ma nadzieję, że jeszcze się zobaczą, kiedy jego grupa ujawni się, a potem zadowolony odlatuje.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #69

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.