Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #63

Ultimate Spider-Man #63

Ultimate Spider-Man #63

"Carnage" - part 4

Postacie
Streszczenie

Queens. May wraca do domu i woła dzieci, ale żadne nie odpowiada. Zastanawia się, gdzie są, kiedy nagle zauważa coś na podwórzu. Przestraszona biegnie tam i znajduje ciało Gwen.

Redakcja Daily Bugle. Peter patrzy na artykuł przedstawiający Spider-Mana jako bohatera, który zatrzymał Punishera [Ultimate Spider-Man #61] i cieszy się, że J. Jonah Jameson rzeczywiście zaczął być bardziej obiektywny w stosunku do jego alter ego tak, jak obiecał [Ultimate Spider-Man #49]. Chwilę później Peter odbiera telefon: to May, która powiadamia go o śmierci Gwen. Chłopak śpieszy do domu, gdzie zastaje policjantów badających miejsce zbrodni i próbujących ustalić, co się stało. Prowadzący śledztwo rozmawia z May, która wyjaśnia, dlaczego Gwen mieszkała z Parkerami. Kiedy pojawia się Peter, on również musi odpowiadać na pytania, ale ciotka szybko orientuje się, że policjant traktuje chłopaka jak podejrzanego i każe mu przestać, ponieważ dla niej oczywiste jest to, że cokolwiek zrobiono Gwen, on nie mógł być za odpowiedzialny. Na miejscu pojawia się również Jeanne De Wolfe, która mówi, że podobne morderstwo zostało dokonane na terenie Uniwersytetu Empire State, a dwa kolejne w innej części Manhattanu. Policjanci wymieniają się teoriami dotyczącymi mutantów, wirusów i wampirów. Peter pyta się, czy może wejść do domu, co May wymusza na śledczych, mówiąc, że on nie powinien dłużej brać w tym udział.

Dom Watsonów. May próbuje skontaktować się matką Gwen, ale nie udaje się, więc każe przekazać jej wiadomość. Mary Watson proponuje Parkerom, żeby zostali na noc, jeżeli nie chcą dzisiaj spać w swoim domu.

Później. Mary Jane mówi Peterowi, że ukryła jego kostium w swoim pokoju i pyta się, czy to, co się stało Gwen, miało jakiś związek ze Spider-Manem, ale on nie wie. Dziewczyna opowiada, że wcześniej tego dnia spotkała Gwen i pewnie była ostatnią osobą, która z nią rozmawiała. Czuła, że wreszcie mogłyby się zaprzyjaźnić. Peter mówi, że przestaje widzieć sens w pomaganiu innym, skoro nie potrafi chronić swoich bliskich, ale Mary Jane mówi mu, że to, co się stało, nie było jego winą.

Środek nocy. Peter nie może spać i próbuje ustalić, kto mógł zabić Gwen. Przypomina sobie rozmowę policjantów i ich podejrzenia, aż wreszcie jego uwagę zwraca fakt, że jedno z morderstw zostało popełnione na Uniwersytecie Empire State. Nagle przez okno zauważa Curta Connersa stojącego przed jego domem. Szybko wybiega na zewnątrz i uderza go, oskarżając, że znów przeprowadził na sobie eksperymenty i zmienił się w coś, co zabiło Gwen. Doktor mówi Parkerowi, że nie wie, o co mu chodzi, więc ten pyta się, co tu robi. Conners opowiada, że badając DNA Petera robił z nim różne rzeczy, aż wreszcie zdecydował się połączyć je ze swoim, aby sprawdzić, czy coś się stanie, lecz bez sukcesu. Wtedy skorzystał z notatek Richarda Parkera dotyczących regeneracji komórek, które dostał wcześniej od Eddiego Brocka, aby ulepszyć proces leczenia uszkodzonych genów i udało mu się uzyskać organizm, który nie potrzebował macicy ani niczego innego do rozwijania się, ale dzisiaj rano on zniknął, więc Curt przyszedł ostrzec Petera i prosić go o pomoc. Parker krzyczy, że nie po to pozwolił Connersowi badać swoje DNA, żeby stworzył potwora zabijającego ludzi. Nagle pajęczy zmysł Petera odzywa się, a po chwili z krzaków wychodzi Carnage.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.