Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #61

New Avengers #61

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers powraca w chwale do Avengers, ale czy się spóźnił? W czasie oblężenia Asgardu musi działać szybko, ale do kogo może się zwrócić i komu zaufać w świecie rządzonym przez Normana Osborna? Kiedy bóstwa upadają, jakie szanse ma Super Żołnierz?

Cytat

Spider-Man: "Oh, come on. Is it the newest mp3 player all the kids are...?"
Spider-Woman: "It's an alien detector."

Streszczenie

Hell's Kitchen. Hood prezentuje armii superzłoczyńców swój nowy nabytek - Norn Stones. Na zebranych nie robi to większego wrażenia, mimo to nikt nie odmawia propozycji Parkera, by tej nocy zapolować na Avengers.

Brooklyn. Steve Rogers i Bucky z dachu budynku obserwują służby porządkowe pracujące na ruinach siedziby Avengers. Na szczęście dla nich ludzie z H.A.M.M.E.R. nie znaleźli znajdującej się pod ruinami kryjówki. Nagle promień energii uderza w dach, który natychmiast eksploduje. To Living Laser, którego Bucky częstuje serią z pistoletu. Kule trafiają celu, ale strzały zaalarmowały znajdujących się w pobliżu agentów z H.A.M.M.E.R.. Na miejscu pojawia się też Corruptor, który zmusza Bucky'ego, by ten przystawił sobie pistolet do policzka.

Manhattan. Podczepieni do ściany budynku Spider-Man i Spider-Woman obserwują wieżę Avengers, wokół której krążą liczne rządowe maszyny. Misję wywiadowczą Jessica i Peter umilają sobie przekomarzaniami i uszczypliwościami. Przy okazji Peter dowiaduje się, że Drew pracuje dla S.W.O.R.D., gdzie demaskuje pozostałych na Ziemi obcych.

Brooklyn. Steve dostaje się do ruin siedziby Avengers. Tu musi walczyć nie tylko z wojskowymi z H.A.M.M.E.R., ale też z Buckym, który zmanipulowany przez Corruptora strzela do Rogersa.

Manhattan. Na dachu nieopodal Drew i Parkera Mandrill i Griffin analizują własną sytuację. Griifin czuje się wykorzystywany. Bardzo też cierpi na deficyt gotówki. Mandrill z kolei planuje zasłużyć się u Osborna, tak, by znaleźć się w jego najbliższym otoczeniu i korzystać z tych wszystkich przywilejów, które są zarezerwowane dla najbliższych współpracowników Normana. Mandrill dostrzega w końcu znajdujących się w pobliżu Spider-Mana i Spider-Woman i atakuje ich wraz z Griffinem.

Brooklyn. Living Laser po krótkiej rekonwalescencji dołącza do Corruptora. By dopaść Steve'a nie cofa się nawet przed zabijaniem własnych ludzi. Corruptor tymczasem nakazuje Bucky'emu zabić Steve'a. Bucky strzela, pocisk jednak odbija się od tarczy Rogersa i wraca do właściciela, który też zdążył zastawić się własną tarczą. Pocisk rykoszetuje, by ostatecznie trafić Corruptora. Ten wpada Na Living Lasera, co skutkuje wyładowaniem energii, które ogłusza Daya. Wściekły Living Laser zrzuca go z siebie i ponownie atakuje.

Manhattan. Pozornie wyrównana walka Parkera i Drew z Mandrillem i Griffinem wcale taką nie jest. Mandrill przejmuje telepatycznie kontrolę nad Spider-Woman, która eliminuje z walki Spider-Mana. Teraz Mandrill każe jej wskazać, gdzie ukrywają się pozostali Avengers.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61 New Avengers #61

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.