Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #33

Mighty Avengers #33

Mighty Avengers #33

"Mighty/Dark" - part 2 of 2: "Deus Ex Machinations"

Postacie
Zapowiedź

Czy Mighty Avengers i Dark Avengers mogą współpracować wystarczająco długo, aby... przepraszamy, nie możemy nawet udawać, że damy radę skończyć tę wypowiedż. Nie ma szans, aby Mighty i Dark współpracowali. Będą walczyć do upadłego! Pozostaje jedno pytanie. Czy Wasp powstrzyma Iron Patriota przed zdobyciem mocy Cosmic Cube?!

Cytat

Ms. Marvel: "I've been 'reality-punched'?. That's the stupidest @#%* thing I've ever heard of."

Streszczenie

Baza Projektu Pegasus. Mighty i Dark Avengers stają naprzeciw Absorbing Mana, który zamienił się w żywą Cosmic Cube. Pym tłumaczy Osbornowi, że mimo mocy, jaką posiada teraz Creel, nie ma on formy kostki, przez co jest wybrakowany na swój sposób. Poleca mu użyć Sentry'ego. Wściekły Iron Patriot każe Bobowi to zakończyć. Reynolds ściera się ze złoczyńcą, a w tym czasie Wasp i Patriot studiują wszystkie związane z Creelem informacje, do jakich mają dostęp.

W tym czasie Creel łapie Sentry'ego i za pomocą nowych mocy nagina rzeczywistość, sprawiając, że Bob wierzy, iż uwolniony został Void, z którym musi toczyć walkę. Po wyeliminowaniu największego zagrożenia, złoczyńca uderza mocą w Ms. Marvel, która na powrót zmienia się w Moonstone.

Hank i Osborn nadal sprawdzają dane, w których mowa jest o tym, że kula na łańcuchu Creela przejmuje takie same właściwości, jak on, nawet gdy są daleko od siebie, i że teraz znajduje się gdzieś w kompleksie. Obaj natychmiast rzucają się na jej poszukiwania, opuszczając walkę. W Infinity Mansion Jocasta stara się powiedzieć Amadeusowi, że coś dziwnego dzieje się z jednym z jej ciał. Chłopak jest jednak zajęty kierowaniem Waspa w stronę Cosmic Cube. W innej części Mansion ciało Jocasty zostaje przejęte przez Ultrona.

Siły Avengers nadal walczą z Creelem, który uderza w Venoma, sprawiając, że ten pojawia się nagle w kostiumie Scorpiona i zostaje oddzielony od symbiontu. Kosmiczna maź zaczyna atakować Pietro. Jocasta, która odzyskuje świadomość po dziwnych zakłóceniach, informuje go, że symbionty da się pokonać ogniem i dźwiękiem. Quicksilver wykorzystuje to drugie, zaczynając biec, dzięki czemu szybko się uwalnia.

W innym miejscu Hercules rzuca w Absorbing Mana Visionem, który przybrał diamentową formę. Niszczą dzięki temu rękę przeciwnika. Niestety, ten szybko ją odbudowuje i uderza w syntezoida mocą naginania rzeczywistości, co powoduje rozdzielenie go na oryginalnego Visiona i Iron Lada.

Wasp i Iron Patriot docierają w tym samym czasie do kuli na łańcuchu należącej do Absorbing Mana, która zmieniła się w wielką Cosmic Cube. Pym zostaje jednak ogłuszony eksplozją i przed sześcianem staje Osborn, który napawa się chwilą i stara się jej dotknąć. W tym momencie Wasp zaczyna mu tłumaczyć, że zrobił to już dwie minuty temu. W jaki inny sposób bohaterowie byliby ścigani, a on został szefem świata? Norman zostaje na chwilę wytrącony z równowagi, a Hank zwiększa swój rozmiar i pierwszy dotyka Kostki.

Na zewnątrz Stature nie może uwierzyć, że ma do czynienia z prawdziwym Iron Ladem. Chłopak tłumaczy jej, że czuje się jak najbardziej prawdziwy i ma świadomość, że gdy wygrają z Creelem, on zniknie. Musi im jednak pomóc, ponieważ tak postępują Avengers. Nagle z wnętrza kompleksu wychodzi Hank, który w walce tytanów zaczyna okładać Creela Cosmic Cube.

Wewnątrz Projektu załamany Osborn myśli nad strzeleniem sobie w głowę repulsorem, gdyż wszystko wydaje się być stracone. Nagle pojawia się Loki, który wręcza mu miecz zwany Spellbreakerem, łamiący wszelkie zaklęcia. Tłumaczy mu, że to dla niego dobra okazja na odkupienie win. Wasp nadal walczy z Creelem, ale wydaje się przegrywać. W tym czasie Loki rzuca zaklęcie na filmujące ekipy, które zwracają się w stronę nadlatującego Iron Patriota, dzierżącego w ręku miecz, który jednym uderzeniem powala Absorbing Mana na oczach całego świata.

Po walce Osborn rzuca gromy w stronę zespołu Pyma, tłumacząc zebranym, że tylko przeszkadzali, a on miał wszystko pod kontrolą. Każe im się wynosić, a USAgentowi oficjalnie odbiera stopień wojskowy za zadawanie się z zespołem uciekinierów. W tym czasie Hank mówi Cho, aby zapisał pliki z jego gogli, po czym każe Mighty Avengers wracać do Infinity Mansion. Na miejscu okazuje się, że miał dobre przeczucie. Skan z gogli ujawnił w tłumie zebranych Lokiego.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33 Mighty Avengers #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.