Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #13

Dark Avengers #13

Postacie
Zapowiedź

Po latach tajemnicy, sekrety Sentry'ego zostają wyjawione! Jak głęboko sięga jego szaleństwo i kto tak naprawdę go kontroluje? Jakie są limity jego mocy i czy w ogóle jakieś są? I jaka zabójcza tajemnica sprawia, że śmiertelnicy i bóstwa kulą się przed nim ze strachu?

Streszczenie

Rok 1600 p.n.e. Mojżesz ostrzega Żydów, że Bóg ześle jeszcze jedną plagę na Egipt. Wszyscy pierworodni synowie umrą. Wszyscy wierzący muszą naznaczyć swoje drzwi cielęcą krwią. Nad miastem unosi się mroczna energia, która zwykle otacza Voida.

Miesiąc temu. W Avengers Tower Norman zdobywa zaufanie Sentry'ego. Najpierw każe Victorii kupić hamburgery z frytkami dla wszystkich, a następnie daje bohaterowi tajemniczą fiolkę, która była własnością Profesora. Rozmowie przysłuchuje się Lindy, która udaje, że śpi. Robert nie może uwierzyć, że ma w rękach serum. Osborn zapewnia bohatera, że jego naukowcy są w stanie zrobić tego więcej. Heros wypija zawartość fiolki. Po wybuchu energii nad ciałem Boba kontrolę przejmuje Void. Norman wyprowadza go z pokoju, mówiąc mu, że jest jego tajną bronią. Scenie tej przypatruje się CLOC.

Trzy dni temu. Lindy stoi z dymiącym pistoletem nad ciałem swojego męża. CLOC pyta się, dlaczego to zrobiła. Kobieta w końcu może się zrelaksować. Jest wolna. Kiedy upewnia się, że robot wszystko nagrywa, postanawia opowiedzieć mu prawdziwą historię Sentry'ego. Według wersji oficjalnej młody dzieciak przez przypadek miał styczność z sekretnym serum Profesora. Prawda jest taka, że Bob był ćpunem, który z kolegą włamał się do laboratorium w poszukiwaniu narkotyków. Wypił serum, bo liczył, że będzie to coś, po czym odleci. Tymczasem dostał drgawek, po czym doszło do eksplozji, w której zginął jego kolega i dwóch strażników. Kiedy odzyskał przytomność, na miejscu znalazł Profesora, który lamentował na temat utraty wyników swojej pracy. Sentry spytał się go, czy może zrobić więcej serum. Sama dała się temu omotać. Była dziewczyną, a później żoną superbohatera. Znała osobiście Sue Storm, a Mr. Fantastic wygłaszał toast na ich weselu. Nigdy nie zastanawiała się, skąd bierze się jego moc. Pewnej nocy Bob wyznał jej całą prawdę. Wtedy zrozumiała, że poślubiła potwora o boskiej mocy. Zrozumiała, że to ćpun, chory umysłowo morderca. Zamiast od narkotyków, był teraz uzależniony od mocy. Podejrzewa, że Robert stał się częścią czegoś większego, mocy o skali biblijnej. Nikt nie zastanawiał się, skąd Mojżesz czy Jezus brali swoją moc. Kobieta żałuje, że nie zabiła męża w czasie ich nocy poślubnej.

Nagle powstaje Void. Rany powoli zaczynają się regenerować. Tymczasem on rani ją i zaczyna wykład, jakoby zdradziła Roberta. Nigdy nie zasługiwała na bycie jego żoną. Kobieta chce się zabić, ale Void wytrąca jej broń. To on ją zabije. Robert przejmuje kontrolę nad ciałem. Przypomina swojemu drugiemu ja, że według umowy jego żonie ma się nic nie stać. Void próbuje go przekonać, ale Sentry jest nieugięty. Aby chronić ukochaną wylatuje w kosmos. Podczas lotu Void przekonuje Boba, że to wszystko nie ma sensu. Nie uda się mu uciec. Już próbował sprawić, aby wszyscy zapomnieli, ale i to zawiodło. Sentry dolatuje do Słońca. Ma zamiar popełnić samobójstwo. Kiedy wlatuje w gwiazdę, jego ciało stopniowo się rozpada. Niestety Void informuje go, że Lindy miała rację. Są częścią czegoś większego. Są bogiem, a bóg nie umiera. Ciało natychmiast się regeneruje. Złoczyńca przekonuje bohatera, aby pozwolił mu przejąć kontrolę. Według niego Robert nie jest bohaterem. Starał się, ale mu nie wyszło. Zresztą wszystko, za co się brał, było katastrofą.

Nad Manhattanem zbiera się mroczna energia Voida.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13 Dark Avengers #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.