Avalon » Serie komiksowe » Captain America: Reborn » Captain America: Reborn #6

Captain America: Reborn #6

Postacie
Zapowiedź

Powrót Captaina America! Bitwa o ciało, duszę i umysł Steve'a Rogersa! Avengers kontra Red Skull i jego podwładni! Największy finał tego roku!

Streszczenie

Wasp przemierza korytarze wrogiego statku w poszukiwaniu uwięzionych przyjaciół. Po drodze bez problemu eliminuje agentów AIM. Kiedy koło swojej celi Agent 13 widzi jakieś zamieszanie, zaczyna wołać o pomoc. Po chwili Hank używa emitera cząsteczek Pyma na kajdanach. Te rosną i Sharon może je bez problemu zdjąć.

Przed pomnikiem Lincolna Red Skull przymierza się do zabicia Jamesa. Jednak w umyśle Rogers przechodzi do kontrataku i Schmidt nie zadaje ostatecznego ciosu. Steve zaczyna niemiłosiernie okładać i dusić przeciwnika. Chce go zabić i jest w stanie umrzeć wraz z nim, byle powstrzymać złoczyńcę. Po chwili Skull po prostu znika. W realnym świecie Sin próbuje przemówić do swojego ojca, ponieważ ten od dłuższego czasu stoi nieruchomo. Kontrolę nad swoim ciałem przejmuje Rogers i tarczą uderza w kobietę. Widzi to Crossbones, który martwi się o ukochaną. Jego nieuwagę wykorzystuje Falcon, który łapie przeciwnika i zaczyna go okładać. Niestety do walki włączają się Super-MODOKi. Jeden z pocisków powoduje wybuch, który odrzuca obu walczących. Pod pomnikiem Bucky wita swojego mentora z powrotem wśród żywych. Widzą, że ich przyjaciele z Avengers mają kłopoty i postanawiają pomóc.

Na statku Sharon i Wasp w końcu odnaleźli Visiona. Jest on przykuty do łóżka, a Zola przeprowadza na nim jakieś eksperymenty. Szalony naukowiec krzyczy na swoich żołnierzy, aby kupili mu kilka sekund. Tyle czasu mu wystarczy, aby wydobyć z umysłu androida wszystkie tajemnice Avengers. Pym w porę atakuje jednak szaleńca. W tym samym pomieszczeniu Red Skull budzi się z powrotem w swoim robotycznym ciele. Jest wściekły i w gniewie powala własnych żołnierzy, którzy stoją mu na drodze. Widzi to Sharon, która wyrywa od Hanka emiter cząsteczek Pyma i strzela. Nie przewidziała, że dzięki temu robot zacznie rosnąć. Schmidt uruchamia windę, która przenosi go na pole walki. Agent 13 i Wasp podnoszą Visiona. Sharon ma plan i potrzebuje ich pomocy. Na dole obaj bohaterowie w kostiumach Captaina America rzucają się na Red Skulla i proszą Avengers, aby ich wsparli. Bucky i Ronin skierowują działka jednego z MODOKów na gigantycznego robota, ale jest to zbyt mała siła ognia, aby go uszkodzić. Na statku trójka bohaterów dociera na mostek. Agent 13 chce użyć uzbrojenia pojazdu do pokonania wroga. Vision łamie zabezpieczenia komputerów, a Pym nakierowuje rakiety na cel. Sharon ostrzega bohaterów, aby uciekali, po czym naciska przycisk. Pociski sięgają celu i robot w morzu ognia przewraca się na ziemię. Płomienie podpalają także dochodzącą do siebie Sin. Całe zajście obserwują mieszkańcy miasta, którzy zauważają właśnie prawdziwego Captaina. Stoi on na szczątkach przeciwnika. Ma nadzieję, że Skull nie miał już gdzie przenieść swojej świadomości. Ze statku wychodzi Sharon i kochankowie wpadają sobie w ramiona. Black Widow radzi, aby wszyscy uciekali, zanim na miejsce przybędą Dark Avengers. Steve nie może pojąć, dlaczego Osborn dowodzi Avengers.

Wieczorem Norman dostaje raport od Victorii. Rogers odzyskał kontrolę nad swoim ciałem i umysłem. Ich wywiad donosi, że Red Skull zginął wewnątrz swojego robotycznego ciała. Sin dojdzie do siebie, ale jej twarz jest bardzo poparzona i bardziej przypomina teraz swojego ojca niż kobietę.

Steve stoi na dachu mieszkania Bucky'ego i rozmyśla nad ostatnimi wydarzeniami. Jego podróż w czasie była istną torturą. Dodatkowo wydaje mu się, że widział także różne wersje przyszłości. W jednej wiódł spokojne życie z Sharon i mieli gromadkę dzieci. W drugiej Ziemia została napadnięta przez kosmitów, którzy wyglądali jak te z "Wojny Światów". Ziemscy bohaterowie, w tym Bucky, zostali pokonani i zabici. Ma nadzieję, że to tylko ostrzeżenie i uda się im powstrzymać to zagrożenie. Z zamyślenia wyrywa go Agent 13. Prosi, aby zszedł z nią na dół, gdzie przyjaciele organizują dla niego przyjęcie. Steve zaraz tam zejdzie, ale najpierw chce spędzić kilka minut sam na sam ze swoją ukochaną.   

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6 Captain America: Reborn #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.