Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #82

Dark Wolverine #82

Dark Wolverine #82

"Godlike" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Po czyjej stronie jest właściwie Daken? Z czym/kim spotka się podczas ataku na Asgard i jak to spotkanie go odmieni?

Cytat

Osborn (przebity pazurem): "What... What are you doing?"
Daken: "What I was born to do."

Streszczenie

Dwie godziny przed rozpoczęciem oblężenia Asgardu. Jeden z agentów H.A.M.M.E.R. ze zdenerwowania wymiotuje prosto na buty Dakena. Ten uspokaja go więc zapewniając, że obroni go przed śmiercią na polu bitwy, po czym przystępuje do tłuczenia żołnierza na zbite jabłko, tłumacząc, że w takim stanie nie trafi na front. Następnie udaje się razem z pozostałymi Avengers na zbiórkę, gdzie wysłuchuje przemowy Osborna. Nie wie, że przez cały czas jest obserwowany przez Norny, które widzą w nim Zwiastuna Ragnaroku. To, czy rzeczywiście się nim stanie, zależy jednak tylko od niego.

Helicarrier w drodze do Asgardu. Daken trafia na Hawkeye'a, którego denerwuje homoerotycznymi docinkami. Wściekły, Lester odpycha mutanta i stwierdza, że coś planuje, a on nie będzie w stanie go pilnować, jak zrobi się gorąco. Wolverine odpiera, że łucznik histeryzuje, a nawet jeśli miałby go zdradzić, to nie zaatakuje go od tyłu. Bullseye wyzywa go więc do walki tu i teraz, ale Daken odmawia – zbyt długo pracował nad zrobieniem z niego swojej marionetki, żeby teraz wszystko ryzykować. To jeszcze bardziej wścieka Lestera, jednak sprzeczkę przerywa Osborn, który stwierdza, że skoro Hawkeye tak rwie się do bitki, to zostanie wysłany na w pierwszej linii.

Jakiś czas później. Trwa walka między H.A.M.M.E.R. i Dark Avengers a Asgardczykami. Dakenowi szybko jednak nudzi się wyrzynanie bogów i zaczyna się przechadzać po polu bitwy. W końcu atakuje go jeden z mieszkańców boskiego miasta, ale Wolverine szybko go unieruchamia i proponuje, że przyniesie władcom Asgardu głowę Osborna i pozostałych Mścicieli. Asgardczyk dziwi się, że mężczyzna jest w stanie wydać swoich sojuszników, ale w następnej chwili repulsory Iron Patriota odrywają mu głowę. Osborn ląduje przy mutancie i każe mu poprowadzić oddział agentów H.A.M.M.E.R. do uderzenia na wschodnią część miasta. Wtedy Daken zauważa coś za plecami Normana, a gdy ten się odwraca, zostaje przebity dolnym pazurem Wolverine'a, pokrytym substancją z Ostrza Muramasy. Gdy zdziwiony Patriot się odwraca, Daken wbija mu w twarz dolny pazur z drugiej ręki. Obserwujące to Norny są zaintrygowane rozwojem wypadków.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82 Dark Wolverine #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.