Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #9

Wolverine: Weapon X #9

Wolverine: Weapon X #9

"Insane the Brain" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Pobyt Logana w sanatorium Dunwich dobiega końca, kiedy Pasylocke i Nightcrawler przybywają mu na pomoc. Czy jednak Logan nie stracił rozumu?

Cytat

Doctor Rot: "Wherever there are bodies being mutilated, I'll be there. Wherever there's a guy eating other guys or someone making a dress out of human skin, I'll be there. I'll be in the way a man screams when he's in a murderous rage. I'll be in the way kids laugh when they're torturing a cat. Wherever there's madness in the air and a reckless disregard for human life, I'll be there, too."

Streszczenie

Środek nocy. Ktoś puka do drzwi mieszkania Melity Garner, ta więc wygląda na korytarz, gotowa posłać nieproszonego gościa do wszystkich diabłów. Okazuje się jednak, że przybyłym jest upaprany krwią Logan, który natychmiast pada w ramiona kobiety.

Zeszłej nocy. Melita tłumaczy, że gdy rozpoczęli współpracę, Logan podał jej numer, na który miała zadzwonić, gdyby wpadł w tarapaty. Wyjaśnia przybyłym Psylocke i Nightcrawlerowi, że Wolverine skontaktował się z nią telepatycznie i pokazał jej miejsce, w którym jest uwięziony – Dunwich Sanatorium. Kurt chce natychmiast ruszyć na pomoc, ale Betsy zaczyna się głośno zastanawiać, czemu Logan wybrał akurat Melitę, i pyta ją, czy z nim sypia. Dziennikarka stanowczo zaprzecza, ale po chwili pyta, czy Wolvie ma dziewczynę.

Jakiś czas później. Nightcrawler i Psylocke teleportują się do podziemi "lecznicy", prosto przed God Machine – jak wyjaśnia Betsy, gigantycznym aparatem psychicznym o nadzwyczajnej mocy. Gdy Kurt postanawia ją zniszczyć za pomocą przygodnie znalezionej metalowej rurki, kobieta powstrzymuje go i tłumaczy, że mogliby w ten sposób spowodować burzę psychiczną, która doprowadziłaby do szaleństwa wszystkich w okolicy. Wysuwając swój psi-blade oznajmia, że będzie musiała rozbroić urządzenie jeden mózg po drugim.

Tymczasem na korytarzach szpitala pacjenci atakują szturmujących gangsterów – wszyscy poza Loganem, który stoi w miejscu, próbując sobie przypomnieć, kogo powinien zabić. Po chwili w podziemiach Betsy atakuje ostatni z mózgów w maszynie, a Wolverine odzyskuje zmysły.

Rottwell obserwuje rozwój sytuacji na monitorach, gdy Siostra Fester sugeruje, że powinni uciekać. Za późno jednak, gdyż w pomieszczeniu pojawia się Logan, jednym ruchem rozplatając brzuch Rota. Pielęgniarka rzuca się na mutanta, a gdy ten próbuje się od niej uwolnić, odwrócenie uwagi wykorzystuje szalony doktor, zachodząc Wolverine'a od tyłu i przyduszając go własnymi jelitami. Gdy ten jakże inteligentny plan nie skutkuje, Rottwell wyciąga dwie wielkie strzykawki i wbija je Loganowi w oczy. Gdy Fester okłada oślepionego mutanta gaśnicą, Rot zakłada prowizoryczny opatrunek i ucieka, zabierając ze sobą narzędzie do rozłupywania czaszek. Następnie zatrzymuje się przy jednym z krążących po korytarzach pacjentów i usuwa mu mózg.

Logan w końcu uwalnia się od zwariowanej pielęgniarki i rusza w pościg za Rottwellem. Ten jednak czeka już na niego i po krótkiej przemowie [patrz cytat numeru – przyp. S_O] pokazuje mutantowi mózg opleciony kablami i z powtykanymi tu i ówdzie najróżniejszymi drobiazgami. Trzydzieści sekund później Kurt odzyskuje przytomność ze smakiem krwi w ustach i puklem fioletowych włosów w dłoni, a Psylocke stwierdza, że Rottwell stworzył kolejną bombę psychiczną i na pół minuty doprowadził ich do szaleństwa. X-Mani postanawiają nigdy więcej o tym nie wspominać i zaczynają się zastanawiać, gdzie jest Logan.

Poranek. Logan znajduje się w sypialni Melity, nadal roztrzęsiony.

Gdzieś w nieznanym miejscu, w karawanie, którego właściciele zostali brutalnie zabici, Siostra Fester zaszywa brzuch Rottwella. Pyta go, co takiego uznał w umyśle Wolveirne'a za tak fascynujące, doktor wyjaśnia jej więc, że ich pacjent był kiedyś poddawany różnorakim eksperymentom w siedzibie Weapon X i niektóre z rzeczy, które zakodowali w jego umyśle, nadal tam są. Postanawia to zademonstrować i każe Charliemu Chainsaws przynieść książkę telefoniczną.

Logan odbiera telefon w mieszkaniu Melity. Po drugiej stronie słyszy głos Rottwella, który tłumaczy mu, że znalazł nazwisko dziennikarki podczas skanowania jego umysłu i domyślił się, że mutant od razu do niej poleci. Następnie wypowiada pewną tajemniczą frazę, po usłyszeniu której Logan najpierw zastyga w bezruchu, a następnie upuszcza telefon i wychodzi z mieszkania.

Czterdzieści pięć minut później Melita budzi się i widzi stojącego przed oknem z rękoma po łokcie unurzanymi we krwi Logana. Pyta go, gdzie był, ten jednak nie przypomina sobie, żeby wychodził. Żadne z nich nie wie, że nieopodal w zaułku leżą pozbawione mózgu zwłoki, a nad nimi krwią ofiary wymazany jest napis: "Doktor tu był".

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9 Wolverine: Weapon X #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.