Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #44

Wolverine: Origins #44

Wolverine: Origins #44

"Seven The Hard Way" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Wolverine werbuje ostatniego pomocnika, ale fakt, że kobieta siedzi w więzieniu, trochę utrudnia sprawę.

Cytat

Dyrektor Raft: "We've trapped Wolverine inside this prison."
Strażnik: "Yes, sir... Is there a problem, sir?"
Dyrektor Raft: "Yes... We've trapped Wolverine inside this prison."

Streszczenie

The Raft. Wolverine wdziera się do celi Ruby Thursday i wiedząc, jak bardzo jest potrzebna, tłumaczy jej swój plan pokonania Romulusa. Gdy łotrzyca zgadza się przyłączyć do drużyny mutanta, Logan wypuszcza strażniczkę i razem z Cloakiem i Ruby zaczyna przygotowywać się do ucieczki.

W innej części więzienia naczelnik zostaje poinformowany, że urządzenia tłumiące moce pracują na najwyższych obrotach, więc włamywacze nie mają szans się wyteleportować. Dyrektor chce zobaczyć, z kim mają do czynienia, obraz z kamer zostaje więc przeniesiony na główny monitor. Gdy jednak widzi Wolverine'a, przerażony każe odizolować sektor, w którym znajduje się mutant. Nagle dzwoni jego telefon – to Romulus, który zdaje sobie sprawę z problemów naczelnika i proponuje swoją pomoc. Dyrektor będzie jednak musiał wpierw odpowiedzieć na kilka pytań, a przede wszystkim: kogo próbuje uwolnić Wolverine?

Logan zgaduje, że ich moce są tłumione, więc Ruby proponuje, żeby zniszczyć odpowiedzialne za to urządzenia. Mutant jednak stwierdza, że to zbyt niebezpieczne i zgaduje, że władze więzienia pewnie już wezwały jakiegoś herosa na pomoc. Domyśla się, że wyłączą ograniczniki mocy, by mógł on swobodnie działać i właśnie wtedy chce uciec. Na razie jednak nie zamierza czekać z założonymi rękami i podchodzi do zamkniętych wrót, za którymi czeka trójka strażników. Nagle jeden z nich odbiera swój telefon.

W następnym momencie wszystkie kamery w więzieniu przestają działać. W tej samej chwili Logan przebija się przez metalową barykadę, by ujrzeć dwóch powalonych strażników i trzeciego, zdejmującego swój mundur i proszącego, żeby mutant go poturbował, by stworzyć wrażenie walki. Nie chce jednak wyjaśnić, czemu im pomaga. Gdy po chwili w pomieszczeniu kontrolnym Raft wraca wizja, nigdzie nie widać Wolverine'a i jego kompanów. Naczelnik każe skontaktować się z H.A.M.M.E.R., a agencja odpowiada, że już wysłali do nich pomoc. W tym momencie podsłuchujący rozmowę Banner daje sygnał do akcji, a Wolverine ujawnia się. Nagle więzienie trzęsie się w posadach, naczelnik zgaduje więc, że przybyły posiłki. Okazuje się jednak, że to tylko udający jednego z nadludzi na usługach Osborna Skaar, który zostaje wysłany przez strażników w kierunku Wolverine'a. Gdy jednak tylko go znajduje, zostaje zaatakowany przez Aresa, który właśnie przybył. Gdy bóg wojny mierzy się z synem Hulka, Logan każe Cloakowi uciekać wraz z Ruby, samemu zamierzając zakończyć walkę, nim wymknie się spod kontroli. Ranny Tyrone teleportuje się więc wraz z Thursday na plażę, nieświadomy, że tam czeka już na nich Romulus.

W Raft trwa walka między Aresem i Skaarem. Nagle Wolverine wyczuwa zbliżające się posiłki i zarządza ewakuację. Gdy syn Hulka nie zamierza uciekać, Logan stwierdza, że tak samo zachowałby się jego ojciec. Wtedy Skaar porywa mutanta i wyskakuje z więzienia, po czym ląduje na plaży niedaleko miejsca, w które przeniósł się Cloak. Znajdują tam jednak tylko ledwo przytomnego Tyrone'a.

Tymczasem Romulus stoi nad pokonaną Ruby. Zamierza zadać jej kilka pytań.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44 Wolverine: Origins #44

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.