Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #9

New Mutants vol. 3 #9

New Mutants vol. 3 #9

"Tinderbox"

Postacie
Zapowiedź

Illyana coś planuje. W pierwszym numerze serii wróciła nie wiadomo skąd z wiedzą pochodzącą rzekomo z przyszłości. Przyszłości, w której X-Men mają kłopoty. Emma Frost będzie chciała wyjaśnić zagadkę Rasputin.

Cytat

Cyclops: "If we're going to start cutting X-Men who've attacked other members against their will, we're not going to have anyone left."

Streszczenie

Baza wojskowa, lokalizacja nieznana. Generał Ulysses i jego oddział żołnierzy-demonów w mundurach ozdobionych pentagramami wracają przez portal po długiej nieobecności. Jeden z naukowców podaje hasło i otrzymuje właściwy odzew, upewniając się, że rzeczywiście ma do czynienia z tym, na kogo czekał.

Utopia. Doctor Nemesis, Danger i Madison Jeffries badają Cyphera i Warlocka i ustalają, że w  żadnym z nich nie ma śladu po techno-wirusie Eliego Barda. Doug mówi, że udało mu się go przezwyciężyć i zneutralizować. Kosmita znajduje się w gorszym stanie z powodu zniszczeń i będzie dłużej dochodzić do siebie. Emma wciąż mu nie ufa Ramseyowi po jego ataku na Magmę, ale Cyclops przypomina, że X-Men często walczą między sobą. To nie przekonuje jego dziewczyny, która ma również wątpliwości co do potrzeby istnienia osobnego oddziału pod dowództwem Cannonballa, a przede wszystkim niepokoi ją, według słów Warlocka, "kopia" Magik, której zamiary wciąż są niejasne.

Danger Room. Sunspot trenuje walcząc z demonem, ale kiedy okazuje się, że to dla niego za trudny przeciwnik, Illyana pozbywa się go. Dołączają do nich Karma i Moonstar, które mają zamiar odwiedzić Amarę, i przekazują Magik, że Emma Frost chce się z nią widzieć.

 Gdzie indziej. Magma mówi Cannonballowi, że dziś wreszcie będzie mogła opuścić zbiornik z lawą i wrócić do ludzkiej postaci, ponieważ według Doctora Nemesisa jej rany się już zagoiły. Sam mówi jej, że Roberto bardzo się o nią martwił, ale nagle orientują się, że nie są sami. Cypher zdaje sobie sprawę, że Amara się go obawia, a po chwili pojawia się Sunspot, który atakuje go i każe mu się wynosić. Doug mówi, że zaatakował Magmę będąc pod wpływem Selene i chce z nią porozmawiać, ale ona się na to nie zgadza.

Gabinet Emmy Frost. Magik opowiada jej, że jest kopią dorosłego wcielenia Illyany Rasputin, które zniknęło podczas inwazji demonów z Limbo na Ziemię [New Mutants #73], stworzoną przez Belasco, ale pozbawioną jej duszy. Czarodziej uznał ją za niedoskonałą i wygnał ją ze swojego dworu, gdzie potem spotkała młodych X-Men. Emma ma jej za złe, że pozbawiła ręki Anole'a i części duszy Pixie [New X-Men vol. 2 #37-41] i pyta się, dlaczego po zaproszeniu jej do Marin, Magik szybko odeszła [X-Infernus #4]. Illyana odpowiada, że wyruszyła na poszukiwanie Kamieni Dusz i zajęło jej to wiele lat, a potem wróciła do przeszłości tuż przed spotkaniem z Legionem [New Mutants vol. 3 #1], ponieważ uznała, że jej udział w tym zdarzeniu jest konieczny. Frost pyta się, czy zniszczenie pięciu osobowości Davida również było konieczne, więc Rasputin każe Emmie zobaczyć w jej umyśle jedną z możliwych przyszłości widzianych podczas jej podróży, w której niepowstrzymany bez jej pomocy Haller walczy z X-Men, zabija wielu z nich i ostatecznie ginie z rąk Frost.

Gdzie indziej. Magma spotyka Cyphera i znów czuje się niepewnie w jego obecności. Mówi, że nie chodzi tylko o to, że ją zranił - niepokoi ją również to, że Doug bardzo się zmienił. Ramsey wyjaśnia, że powrót do życia rozszerzył jego zdolności i teraz wszystko, co go otacza, jest dla niego jakimś językiem i bez przerwy je tłumaczy. Aby ją uspokoić i pokazać, że nie ma wobec niej wrogich zamiarów, Cypher chce powiedzieć coś Magmie w języku, który specjalnie dla niej wymyślił. Kiedy Amara zgadza się, Doug mówi jej na ucho kilka zdań, po czym ona uśmiecha się, przytula go i wita z powrotem wśród X-Men.

Gabinet Emmy Frost. Magik opowiada, że przez lata swojej nieobecności poszukiwała Kamieni Dusz, aż wreszcie znalazła odrodzoną Witchfire i zmusiła ją do pokazania jej drogi do celu. Nie wiedziała jednak, że Ananym pomogła dostać się na Ziemię Starszym Bogom z Limbo. X-Men stanęli z nimi do walki i zginęli, a Illyana postanowiła cofnąć się w czasie i ostrzec swoich przyjaciół. Z powodu zmian w przyszłości nie wie jednak, kiedy inwazja nastąpi: Bogowie mogą przybyć dzisiaj, jutro albo już być na Ziemi.

Baza wojskowa, lokalizacja nieznana. Generał Ulysses i jego ludzie przeglądają zgromadzone informacje na temat New Mutants.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9 New Mutants vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.