Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #520

Uncanny X-Men #520

Uncanny X-Men #520

"Nation X" - Part 6

Postacie
Zapowiedź

Predator X poluje na mutantów w kanałach pod Nowym Jorkiem. Wolverine i Fantomex mają zamiar go wytropić. Utopia - wyspa mutantów - tonie i tylko Namor może ją ocalić.

Cytat

Mutant z metra: "'Cause, like, the X-Men are kind of the coolest thing going, dude."
Fantomex: "Oh, I don't know about that. I'm pretty cool."
Mutant z metra: "Eh"
Fantomex: :3

Streszczenie

Cyclops informuje Wolverine'a, Colossusa i Psylocke, że Predatory X, które zaatakowały Utopię [Uncanny X-Men #517 – przyp. S_O], wypełnione były nanitami, które zbierały informacje na temat mieszkańców wyspy i wysyłały je do Nowego Jorku. Każe trójce mutantów udać się do miasta i odnaleźć odpowiedzialnych za atak. Ostrzega ich także przed szóstym Predatorem.

W Nowym Jorku Wolverine wspina się na szczyt Chrysler Building, skąd dochodzi go zapach Predatora ukrywającego się w kanałach. Gdy jednak trójka mutantów wkracza do ścieków, Logan wyczuwa, a raczej nie wyczuwa, starego przyjaciela – Fatomexa, który wraz z E.V.A. właśnie pozbył się polującego na mutantów potwora. X-Men próbują przekonać go do pomocy w walce z twórcami Predatorów, ten jednak stwierdza, że nie po to został wynajęty i odchodzi.

W głębinach pod Utopią Magneto spotyka się z Namorem, który nadzoruje budowę kolumny podtrzymującej wyspę. Sub-Mariner informuje go, że prace postępują szybciej, niż się spodziewali, i że do końca tygodnia X-Men będą mogli wyłączyć maszyny utrzymujące wyspę na powierzchni. Odrobinę zakłopotany, Magnus przyznaje, że nie wspomniał jeszcze Cyclopsowi o ich drobnym projekcie.

Jakiś czas później, na zebraniu przywództwa Utopii. Emma informuje, że dostawy artykułów pierwszej potrzeby z San Francisco przebiegają bez zakłóceń i że mieszkańcy miasta pragną ich powrotu. Xavier dodaje, że mutanci na wyspie również tęsknią za lądem, a nastroje te potęguje jeszcze obecność Magneto i Namora. Nemesis dodaje, że nadal nie znaleźli permanentnego rozwiązania w sprawie utrzymania Utopii na powierzchni, przybyły właśnie Magneto stwierdza jednak, że już się tym zajął. Przedstawia zgromadzonym plan, który ułożył razem z Namorem – Atlantydzi zbudują gigantyczną kolumnę podtrzymującą ich wyspę, a następnie, u jej podłoża, założą swoje miasto, dzięki czemu będzie ona cały czas strzeżona. Po chwili ciszy Scott prosi Erica na słówko. Gdy są już sami, Cyclops w ostrych słowach przypomina Magnusowi o łańcuchu dowodzenia, Lehnsherr przypomina jednak, że Summers był zajęty walką z Voidem. Dodaje, że nie próbuje podważać jego autorytetu, stwierdza jednak, że samemu nie da się rządzić całym państwem, i prosi o zaufanie. Tej jednej prośby Cyclops nie może jednak spełnić i odchodzi. Magnus postanawia więc wprowadzić w życie swój plan.

W Nowym Jorku Wolverine w końcu znajduje kryjówkę ich nowych przeciwników. Stwierdza, że w razie kłopotów na pewno nie wezwą oni policji i postanawia po prostu szturmować ich bazę.

Utopia. Xavier dogania Magneto i przeprasza go za zachowanie Cyclopsa. Magnus stwierdza jednak, że zasłużył na to i że musi zdobyć ich zaufanie, po czym odlatuje.

Nowy Jork. Lobe otrzymuje informację, jakoby X-Men wdarli się do jego bazy. Przesyła więc prosto do umysłów reszty swojego zespołu dane na temat atakujących. Nagle jego klatkę piersiową przebijają pazury Wolverine'a.

W nowojorskim barze Fantomex pokazuje zdjęcia zabitego Predatora mutantowi, który go wynajął. Przy okazji stwierdza, że w kanałach spotkał X-Men, którzy przybyli do miasta. Chłopak dziwi się, że najemnik nie postanowił im pomóc.

Mount Tamalpais u wybrzeży Kalifornii. Magneto wspina się na szczyt góry i zasiadając w pozycji lotosu, postanawia zrobić coś dobrego, by zadośćuczynić za wszystkie krzywdy, które wyrządził.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520 Uncanny X-Men #520

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.