Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #22

Cable vol. 2 #22

Cable vol. 2 #22

"Homecoming" - Part Two

Postacie
Zapowiedź

Wstęp do historii X-Men: Second Coming.
Hope jest gotowa dołączyć do X-Men i Cable ryzykuje wszystko, by naprawić uszkodzone urządzenie do podróży w czasie. Skok do przeszłości nie jest zbyt dokładny i para bohaterów trafia do prymitywnego Manhattanu, w którym stają się celem polowania mutanta, któremu słowo "rezygnacja" jest obce.

Cytat

Hope: "You mean water's always supposed to be this color?"
Cable: "Yes, Hope."
Hope: "I want to live in this water. I want to marry this water."

Streszczenie

Chapter Four: "Mannahatta"

Manhattan około 1614 r. Bishop próbuje się otrząsnąć po podróży w czasie i zorientować, gdzie się znalazł. Uświadamia sobie, że jest w przeszłości, i wreszcie trafia na Cable'a i dziwiącą się widzianą po raz pierwszy w życiu czystą wodą Hope. Spłoszone ptaki zdradzają jednak jego pozycję, skłaniając Nathana do ucieczki w czasie. Lucas skacze jednak razem z nimi, pozostawiając jednak swoją broń w przeszłości. Widząc pościg, uciekinierzy znów skaczą, tym razem trafiając do 1776 roku, w czasy Amerykańskiej Wojny Rewolucyjnej. Bishop domyśla się, iż Nathan chce wykorzystać fakt, iż pojawia się w nowym czasie jakiś czas przed pościgiem. Zdobywa więc broń, która zwiększy jego szanse.

Chapter Five: "Future Tense"

Teraźniejszość, Utopia. Santo i Alani przeglądają książki darowane im przez mieszkańców San Francisco. W jednej z nich Loa odnajduje rycinę przedstawiającą walki podczas Wojny Rewolucyjnej, a na niej Cable'a i Hope.

Około roku 2220. Cable stwierdza, iż urządzenie Bishopa musi mieć wbudowane zabezpieczenie przed pozostawieniem gdzieś w czasie. Dlatego kiedy Nathan i Hope skaczą, mężczyzna zjawia się w tym samym czasie krótko po nich. Hope wpada na plan, by znaleźć się na tyle daleko od Bishopa, by przerwać to połączenie. Oboje uciekają, a dziewczyna dziwi się, iż nie może nic rozpoznać w Nowym Jorku. Cable tłumaczy jej, że Manhattan podlegał wielu zmianom w trakcie wieków i wskazuje skrawek lądu sztucznie stworzony przez ludzi, który nie istniał w okresie, w którym byli wcześniej. W połowie zdania Cable chwyta się jednak za klatkę piersiową i upada bez tchu. Hope dopada do niego i próbuje go resuscytować. Jej oczy zaczynają w pewnym momencie świecić na czerwono, a zaraz potem Nathan odzyskuje przytomność. Hope pyta go, czy ma dość siły na kolejny skok, ale wstrzymuje go przed nim stwierdzając, że ma plan.
Gdy Bishop przybywa na miejsce, widzi prowadzące do wody ślady. Stoi na plaży, gdy z oddali woła go Hope. Bishop domyśla się, iż dziewczyna zastawiła pułapkę i postanawia strzelić do niej z odległości. W tej chwili Hope każe Nathanowi uruchomić wehikuł czasu, powodując, iż Bishop skacze w miejsce, gdzie nie istniał wcześniej ląd. Cable i Hope oddalają się, po czym mężczyzna, wbrew żądaniom dziewczyny, by odpoczął, znowu skacze. Tym razem oboje trafiają do znanego Hope czasu w przyszłości, gdzie zostają otoczeni przez Turnpike Authority.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22 Cable vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.