Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #66

Spider-Man #66

Spider-Man #66

"The Return of Kaine" – Part 4: "End Game"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man odnajduje Kaine’a i Muse w bocznej uliczce dzięki nadajnikowi. Ben stwierdza, iż to są ostatnie chwile Kaine’a na wolności, gdyż zaraz odda go w ręce policji. Z obu stron uliczki stoją policjanci. Kaine, wykorzystując swoje zdolności, powoduje zawalanie się ściany jednego z budynków, blokując drogę policji z jednej strony. Policjanci z drugiej strony uliczki stwierdzają, że choć są tu po to, by zatrzymać Spider-Mana za kradzież szkieletu z kostnicy, aresztują wszystkich. Kaine nic sobie nie robi z ich słów. Rzuca kilkoma policjantami o ścianę. Tylko błyskawiczna interwencja Spider-Mana ratuje ich przed poważniejszymi obrażeniami. Gdy jeden z policjantów strzela do Muse, Kaine przyjmuje kulę na siebie i kolejny raz zrzuca ścianę, tym razem na policjantów. Ben w ostatniej chwili oplata siecią gruzy.

Kaine i Muse kontynuują ucieczkę. Muse zaczyna zajmować się postrzałem, jaki przyjął na siebie Kaine, któremu kobieta zaczyna przypominać jego wielką miłość, Louise Kennedy.  Po chwili klon Parkera stwierdza, że Shannon jest jedyną osobą, której ufa. Obiecuje jej, że niebawem zniszczy cale przedsięwzięcie, w którym bierze udział James Johnsmeyer.

W redakcji Daily Bugle Jameson jest zdenerwowany, że Joe, Ellis i Urich nie mają żadnych nowych informacji o Spider-Manie i szkielecie. Po chwili dzwoni do kogoś, kto będzie potrafił poradzić sobie z wyzwaniem. Proponuje rozmówcy, że skoro jest tak dobry w odkrywaniu brudów Spider-Mana, opłaci mu wszystkie wydatki, byle tylko był tu jak najszybciej i pomógł w rozwiązaniu zagadki szkieletu.

Kaine przedziera się przez bardzo zaawansowane systemy obronne na dachu budynku, w którym powinien przebywać James Johnsmeyer. Gdy niszczy ostatnie urządzenie, podchodzi do niego Muse. Zdjąwszy mu maskę, całuje go. Po chwili kobieta proponuje, by przerwali misję i ukryli się w bezpiecznym miejscu. Jednak Kaine chce dopaść Johnsmeyera i zakończyć "Great Game". Nagle klon ma wizję, w której morduje Muse. Wówczas decyduje się szybko zniszczyć dach i kontynuować misję. Nagle pojawia się Spider-Man, który chwyta Kaine’a i Muse w sieć. Niespodziewanie otwiera się dach, na którym stała cała trójka. Po chwili stają przed wieloma ekranami, na których widać  Johnsmeyera i innych uczestników gry. Muse chce wycofać się z umowy zawartej z Johnsmeyerem. Na te słowa Kaine wpada w szał. Chce zabić kobietę za zdradę. Ben stara się go powstrzymać, jednak zostaje posłany silnym ciosem na ziemię. Zarządzający grą podwyższają stawki zakładów, widząc, że Kaine jest bliski zostawienia na Muse swojego znacznika. W ostatniej chwili Ben chwyta go za ramię. Udaje mu się przekonać klona, że nie musi być pionkiem w grze innych. Kaine poprzysięga, iż od dnia dzisiejszego rozpocznie ściganie wszystkich zarządzających projektem "Great Game".

Po chwili Ben stwierdza, że nie pozwoli, by Kaine opuścił to miejsce i odda go w ręce policji. Dochodzi do brutalnej walki. Gdy Ben jest bliski powalenia przeciwnika na ziemię, zostaje zaatakowany w plecy przez Muse, która demonstruje kolejną ze swoich zdolności. Mówi do Kaine’a, że nie chciała, by sprawy potoczyły się w ten sposób. Stwierdza, iż zakochała się w nim i to, co zaraz zrobi, powinno mu to uświadomić. Ma nadzieję, że spotkają się ponownie pewnego dnia, po czym skacze przez dziurę w budynku. Zgodnie z jej planem ratuje ją Spider-Man, a Kaine'owi w tym czasie udaje się uciec.

W redakcji Daily Bugle Jameson wita swojego najlepszego człowieka od robienia zdjęć Spider-Mana.  Do jego gabinetu wkracza gotowy do pracy Peter Parker razem z Mary Jane!     

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.