Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #1

Ghost Rider vol. 5 #1

Ghost Rider vol. 5 #1

"Vicious Cycle" - part 1

Postacie
Cytat

Greexix: "He uses it againts us, okey? Lucifer, I mean. Deception - that's his power. That's his only power. (...) That's why he uses people to get what he wants... It's because he can't get it himself."

Streszczenie

Ghost Riderowi w końcu udaje się uciec przez bramę piekielną, ale gdy zatrzymuje się odkrywa, że nadal znajduje się w podziemiach. Zrozpaczony, nie zdaje sobie sprawy, że jest obserwowany przez Lucifera, pana Piekieł. Jakiś pomniejszy demon chwali jego finezję w manipulowaniu Riderem, jednak diabeł ucisza go, choć przyznaje, że jest to jeden z jego majstersztyków.

Blaze tymczasem, wściekły i zdesperowany, uderza w ziemię. Z dziurze, która powstała, znajduje małego, tłustego demona z drobnymi łapkami. Potworek próbuje tłumaczyć, że nie szpieguje Ducha Zemsty, a jedynie się zgubił, ale Rider mu nie wierzy. Nagle zauważa zbliżających się piekielnych jeźdźców, ci jednak nie są zainteresowani nim, ale potworkiem, którego porywają. Demon prosi Blaze'a o pomoc, obiecując, że pomoże mu się stąd wydostać.

Jeźdźcy prowadzą demona, Greexixa, przed oblicze Lucifera. Szatan stwierdza, że jego sługa nie powinien był uciekać, ale ten tłumaczy, że po prostu zgodnie z rozkazem pogłębiał Otchłań, ale zgubił się z powodu swojego kreciego wzroku. Władca podziemia jednak i tak wysyła go na tortury. Gdy Greexix zostaje wyprowadzony, jeden z jeźdźców powiadamia Lucifera, że gdy go złapali, potworek rozmawiał z Ghost Riderem.

Gdy jeźdźcy prowadzą Greexixa na tortury, znikąd pojawia się Ghost Rider i za pomocą swojego łańcucha wyrywa potworka z ich rąk. Demon pyta, dokąd jadą, Blaze odpiera więc, że do Otchłani. Gdy przerażony potworek stwierdza, że nie chce tam wracać, Duch Zemsty wyjaśnia, że nie będą jechać przez nią, ale nad nią, po czym wykonuje karkołomny skok. Po drugiej stronie Greexix każe Riderowi znaleźć jaskinię, w której ukrywają się przed zastępami piekielnymi. Następnie we dwójkę schodzą w dół, podczas gdy demon tłumaczy, że Piekło nie jest nieskończone, a wydaje się takie tylko dlatego, że Lucifer wykorzystuje ludzkie wyobrażenia o nim. Dodaje, że muszą być tak naprawdę niedaleko granicy, a następnie wyjaśnia, że od wieków zajmował się kopaniem i pogłębianiem Otchłani, by zmieściły się w niej wszystkie potępione dusze. W końcu postanowił uciec, w końcu natrafiając na wodę, której w Piekle nie ma nawet kropli. Próbował poruszać się jej śladem, ale z powodu swojego wzroku zgubił się - dlatego potrzebuje Ridera. Wyciągając rękę do Ducha Zemsty pyta, czy obieca mu pomóc. Blaze zgadza się, w myślach jednak stwierdzając, że miejsce demona jest w Piekle i że odeśle go tam z powrotem. Gdy jednak ściska rękę Greexixa, ten zmienia się w Lucifera stwierdzając, że Johnny nie powinien kłamać. Topiąc Ridera w wodzie żegna się z nim, dopóki nie spotkają się po drugiej stronie...

Para spaceruje brzegiem morza. Dziewczyna zauważa w wodzie coś, co bierze za delfiny, okazuje się jednak, że jest to legion umarłych. Z morza wyłania się też jednak Ghost Rider.

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1 Ghost Rider vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.