Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #228

The Spectacular Spider-Man #228

The Spectacular Spider-Man #228

"Time Bomb" – Part 1: "Run For Your Life"

Postacie
Streszczenie

Peter ma koszmar, w którym jest ubrany w kostium Kaine’a i morduje Mary Jane. Po przebudzeniu jest zlany potem. Nie wie, co myśleć o snach, które ostatnimi czasy go nawiedzają. Przeglądając się w lustrze, widzi twarz Szakala. Następnego dnia udaje się do redakcji Daily Bugle w sprawie pracy. Joe Robertson informuje go, iż niestety obecnie nie ma dla niego żadnego zlecenia. Wracając do domu, Peter ma dziwne wizje, które objawiają się zmianą wyglądu twarzy przechodniów w twarz Warrena. Parker zaczyna zastanawiać się, czy ma to związek z początkiem degeneracji bądź też hipnotyczną sugestią zostawioną w jego umyśle przez Szakala.

Tymczasem Mary Jane bierze udział w sesji fotograficznej poświęconej ubraniom dla kobiet w ciąży. Szefowie domu mody są zachwyceni MJ. Zwracają się do jej agenta, którym jest Rolfe, by dziewczyna była ich modelką o wiele dłużej niż tylko w okresie ciąży.

Peter stara się oczyścić umysł, skacząc po dachach budynków. Nagle doznaje potężnego bólu głowy. Ma wizję, w której widzi twarz Szakala tłumaczącego koszmary, jakie miał ostatnio Peter. Warren stwierdza, że to jest jego największe dzieło. W przypadku, gdyby Szakal zginął, w umyśle Petera ma uruchomić się hipnotyczna sugestia, którą aktywować ma sformułowanie: gdy kończy się sen, rozpoczyna się koszmar! Wówczas Peter ma zabić osobę, którą kocha najbardziej.

Mary Jane wraca do domu. Zastaje w nim czekającego na nią Petera w stroju Spider-Mana. Ten mówi do żony, by uciekała, gdyż Szakal zostawił w jego umyśle ostatnią pułapkę. Prosi MJ, żeby ta wezwała Avengers lub Fantastic Four, by go powstrzymali lub zabili. Kobieta atakuje męża nocną lampką i ucieka, by skontaktować się z Benem. Dzwoni do New Warriors, by odnaleźć Scarlet Spidera. Niestety nie zastaje go. Telefon odbiera Justice, któremu Mary Jane opowiada o tym, jak ściga ją Spider-Man, którego opanowała jakaś istota. Udaje jej się umówić z New Warriors na stacji metra. Spider-Man widzi wbiegającą do podziemi MJ. Wie, że to, co robi, jest złe, jednak nie potrafi się powstrzymać. Po krótkim pościgu pociągu, którym jedzie Mary Jane, Peter dopada ją na następnej stacji. Wówczas stają przed nim członkowie New Warriors, którzy rozkazują Spider-Manowi zostawić kobietę w spokoju. Ten tłumaczy, że nie może. Musi ją zabić. Zrozpaczony, błaga ich, by go powstrzymali.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #228

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.