Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Unlimited » Spider-Man Unlimited #10

Spider-Man Unlimited #10

Spider-Man Unlimited #10

"Exiled" – Part 4: "A Promise To Keep"

Postacie
Streszczenie

Ben jest szczęśliwy, że wrócił do Nowego Jorku. Teraz, gdy upewnił się, że Seward jest bezpieczny, musi zastanowić się, co dalej zrobić ze swoim życiem w tym mieście.

Tymczasem Vulture doznaje potężnego bólu głowy w trakcie lotu nad miastem. Po upadku na samochód orientuje się, że wraca do swojego właściwego wieku. Jest załamany, że energia życiowa, którą skradł Spider-Manowi, zaczyna go opuszczać.

Ben, czytając gazetę, orientuje się, że w dniu dzisiejszym jest rocznica śmierci wujka Bena. Decyduje się udać na jego grób. Po krótkiej chwili przy grobie u Bena odzywa się jego pajęczy instynkt. Grób odwiedza starszy mężczyzna, który opłakuje śmierć przyjaciela. W międzyczasie Vulture napada na dwóch ludzi w pobliżu metra, by znów cieszyć się młodością. Starszym mężczyzną okazuje się być Colm Mulligan, który płacząc zaczyna wspominać, jak przed laty Ben Parker przekazał mu czek, by mógł podjąć się wieczorowego studiowania i spełnić nadzieje, jakie pokładał w nim jego tata. Jednak kilka godzin po tym wydarzeniu Ben został zamordowany, dlatego Mulligan nie podjął się realizacji czeku. Uznał, że pieniądze te bardziej przydadzą się May i Peterowi. Teraz jego syn Jimmy nie chce podjąć nauki w szkole, na którą z takim trudem uzbierał pieniądze. Woli pracować dla typów spod ciemnej gwiazdy. Gdy Colm zaczyna odchodzić pojawia się Ben, który przedstawia się jako Peter Parker. Mówi do niego, że może będzie potrafił pomóc jego synowi.

Jimmy Mulligan na spotkaniu ze swoim szefem, Whittenem, orientuje się, że popełnił największy błąd w swoim życiu. Okazuje się, że jeśli spotkają kogoś w magazynie, który mają okraść, to mają go zabić. Tymczasem Vulture dochodzi do przekonania, że nie może wysysać energii życiowej od ludzi w nieskończoność. Musi znaleźć trwałe rozwiązanie, które zapewni mu młodość. W tym celu udaje się do magazynu, w którym znajduje potrzebny mu sprzęt elektroniczny. Na miejscu spotyka grupę złodziejaszków, do której należy Jimmy. Nim jeden ze złodziejaszków zabił starszego strażnika, rzuca się na niego Vulture, wysysając z niego energię. Podobnie czyni innymi członkami jego grupy. Jimmy zostaje uratowany przez przybyłego na miejsce Scarlet Spidera.

Vulture bierze strażnika jako zakładnika i zaczyna uciekać. Po krótkim pościgu Ben ratuje strażnika, który przedstawia mu sposób na obronę przed wysysaniem energii życiowej przez Vulture'a.

Tymczasem przerażony Jimmy udaje się do Whittena, by opowiedzieć mu co się stało i zrezygnować z pracy. Wściekły przestępca zakłada specjalne rękawice i zaczyna bić chłopaka. Następnie podrzuca jego ciało do pobliskiego szpitala. Gdy Colm Mulligan dowiaduje się, co stało się z jego synem, wyrusza do Whittena. O losie Jimmy'ego dowiaduje się Ben. Scarlet Spider udaje się do biura Whittena i w ostatniej chwili powstrzymuje go przed zabiciem Colma z jego własnej broni. Ben wysyła Colma do szpitala, by był u boku syna.

W tej samej chwili Spider-Man wraca z nocnych zakupów. Nagle ma wizję śmierci Mary Jane. Przypomina sobie wówczas, że tak właśnie wyglądały koszmary, które dręczą go ostatnimi dniami. Postanawia jak najszybciej udać się do żony.

Scarlet Spider odnajduje Vulture'a. Ten próbuje skraść jego energię życiową, jednak dzięki izolacji pod kostiumem Bena nie udaje mu się ten manewr. W kilku szybkich ruchach Ben niszczy urządzenia Vulture'a, które pozwalały mu kraść energie życiowe ludzi. Oplata go siecią i zostawia na jednym z dachów dla przybyłych właśnie policjantów.

Rozradowany Colm Mulligan rozmawia w swoim domu z Benem Reillym, będąc dalej przekonanym, że to jest Peter Parker. Dziękuje mu za to, co zrobił, by jego syn wrócił na właściwe tory i podjął naukę na uczelni, którą mu znalazł. Ben jest bardzo szczęśliwy, że udało mu się zrealizować przedsięwzięcie, które zapoczątkował wujek Ben.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man Unlimited #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.